Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sultaniyegah Sirto Keman Notaları

Kemanla Çalınacak En Güzel Şarkılar: Sirto Notaları

"Sultaniyegah Sirto" Türk müziğinde önemli bir makam olan Sultaniyegah makamında bestelenmiş bir sirto türüdür. Sultaniyegah makamı, Türk müziğinde kullanılan bir makamdır ve genellikle duygusal, hüzünlü ya da romantik eserlerde tercih edilir. Sultaniyegah makamının karakteristik yapısı, onu özellikle aşk, özlem ve hüzün gibi temaları işleyen eserler için uygun kılar. Kemanla çalınacak en güzel şarkılardan biri olan Sultaniyegah Sirto keman notaları da amatör ve profesyonel tüm keman sanatçılarının repertuvarındaki yerini alır.

[widget-182]

Sultaniyegah Sirto Nota

Sultaniyegah Sirto'nun ritmi genellikle 2/4 ya da 4/4 ölçüsünde olabilir. Bu tür, genellikle geleneksel Türk müziği enstrümanları olan ud, kanun, keman, ney gibi enstrümanlar eşliğinde çalınır. İşte keman kursu pratiklerinde de sık sık çalınan Sirto notaları:

Müzik Akademi ile En Güzel Şarkılara Hayat Veren Siz Olun!

Keman çalmak, Sultaniyegah Sirto keman notalarına, en sevdiğiniz parçaların notalarına kemanınızla hayat vermek, müzik dolu bir yaşam sürmek ve kendinizi enstrümanınızla göstermek istiyorsanız Müzik Akademi’nin keman dersleri tam size göre! Üstelik çocuk keman kursu, genç keman kursu ve yetişkin keman kursu olarak her yaşa özgü keman eğitimlerimiz de var! Tabii keman eğitimi programımıza katılmak için sizlere bir şart sunuyoruz… İSTEK! Keman çalmayı çok istiyorsanız haydi, sizleri bekliyoruz.

[widget-196]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20