Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Keman Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Yeni Başlayanlar ve İleri Teknikleri Öğrenmek İsteyenler İçin Keman Eğitimi 

Keman öğrenmek istiyorsunuz ya da bir eğitim alarak keman tekniklerinizi geliştirmeyi mi amaçlıyorsunuz? Keman öğrenmek isteyenlerin ilk merak ettikleri konulardan bir tanesi de ne kadar sürede keman öğrenilir konusudur. 

Keman eğitiminin ne kadar süreceğini etkileyen bazı faktörler vardır. Keman öğrenmek ne kadar sürer bilmek isteyenler için bunlara biraz yakından bakalım…

Yeni Başlayanlar Kemanı Ne Kadar Sürede Öğrenir?

Keman çalmaya yeni başlayanların en merak ettiği konuların başında gelen keman eğitimi ne kadar sürer konusu onlar için oldukça heyecan vericidir. Bunun nedeni, keman eğitiminin hemen başlarından itibaren keman parçalarını çalmaya başlama isteğinin heyecanıdır. 

Ancak durum maalesef bu şekilde değildir. Keman öğrenmek uzun ve keyifli bir yolculuktur. Keman eğitimi yeni başlayanlar için ilk haftalardan itibaren verilen eğitim 3-6 ay arası sürmektedir. Bu maksimum 6 aylık sürenin içerisinde keman parçalarını sesleri temiz bir şekilde çıkarabilmeniz için yoğun pratikler yapmanız gerekir. Haftada 2 saatlik bir keman dersi ise size duruş, tutuş pozisyonları, keman ve yayı tanıma, nota bilgisi gibi temel konuları öğretirken, sesleri çıkarmak için en az 3 aylık bir sürenin geçmesi gerekmektedir. 

3. ayın ardından temel seviyede nota bilgisine sahip olacak ve kemanda basit teknikleri uygulayacak ve temiz bir nota sesi çıkarabilecek kadar bilgi sahibi olacaksınız.

Tekniklerini Geliştirmek İsteyenler Kemanı Ne Kadar Sürede İlerletir?

Başlangıç seviyesinde tekniği olanların ve keman yeteneklerini geliştirmek isteyenlerin de en merak ettiği konuların başında ne kadar sürede keman öğrenilir sorusu geliyor. Başlangıç tekniklerini iyi kavrayan ve temel seviyede tüm nota bilgilerine hakim olan, keman üzerinde temiz ses çıkarabilmeyi öğrenmiş ve basit şarkıları çalabilen keman kursu öğrencileri ilk olarak hangi seviyede keman çalmak istediklerine karar vermelilerdir. 

Bir keman virtüözü mü olmak istiyorsunuz yoksa hobi olarak keman eğitiminize devam ederek yeteneklerinizin keyfini mi çıkarmayı amaçlıyorsunuz? Bu sorunun cevabına göre keman eğitimi süreniz değişkenlik göstermektedir. 

Başlangıç seviyesinin ardından keman eğitimlerine devam eden öğrenciler eğer profesyonel bir seviyede yeteneklerini geliştirmek ve başarılı bir keman virtüözü olmak istiyorlarsa alacakları keman eğitimi içerikleri ve keman eğitimi süresi değişmektedir. 

Aslında keman eğitimi ne kadar sürer sorusunun belirli bir zamanı yoktur çünkü bu süre sizin kemana ne kadar ilgi gösterdiğinizle ve nerede eğitim aldığınızla alakalıdır. 

Eğer iyi bir kurumda keman eğitimi alıyorsanız yeteneklerinizi geliştirmek için düzenli pratikler yapıyorsanız disiplinli bir eğitimle daha kısa sürede büyük yol alabilirsiniz demektir. 

Başlangıç seviye eğitimleri kemanla tanışma, düzgün ses çıkarma pratikleri gibi konuları içerdiğinden daha uzun sürebileceğinden; ileri seviye teknikleri öğrenmesi çok daha zevkli ve hızlı olacaktır. 

En Keyifli Keman Eğitimleri İle Besteleri Zevkle Çalacaksınız! 

İster keman öğrenmeye yeni başlayanlardan olun, isterseniz başlangıç seviyesinin ardından yeteneklerinizi geliştirmeye odaklanmış bir müzisyen olun; keman eğitiminizin süresini etkileyen en önemli kriterlerden biri de eğitiminizi nerede, nasıl aldığınız ve ne sıklıkla pratik yaptığınızdır. Eğitim içerikleri değişse de çalışma disiplininiz değişmemeli, bu sayede kendinizi keman çalarken sürekli öne atabilmelisiniz. 

Keman eğitiminizin ne kadar süreceği size ve pratiklerinize bağlıyken; biz, Müzik Akademi olarak size en kaliteli eğitim sürecini yaşatmak adına uğraşıyor ve 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı eğitim programımızla öğrencilerimizin yeteneklerini severek geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Eğer siz de keman öğrenmek istiyor ve verimli bir zaman içinde yeteneklerinizi geliştirmeyi amaçlıyorsanız; Müzik Akademi’ye gelin ve size en uygun eğitim planına birlikte karar verelim…

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20