Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yaş Grubuna Göre Keman Ölçüleri – Her Yaş Grubu İçin Özel Kemanlar!

Çocuğunuz İçin En Uygun Keman Ölçüsünü Bulun!

Çocuklarının keman eğitimi almasını isteyen aileler öncelikle çocuklar için keman boyları araştırmasına girmelidirler. Keman eğitimi, eğitim kaliteli eğitmenlerin alanında uzmanlığı ve kurumun sektördeki deneyimi gibi pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Fakat bahsi geçen konulardan önce yaş grubuna göre keman ölçüleri konusu düşünülmelidir. Dilerseniz keman kurslarında çocuklarınız için keman boyu analizi yapılabilir dilerseniz de kendiniz araştırmalarınızın sonucunda çocuklar için keman boyları bilgisi edinebilirsiniz.

Doğru keman boyutu her yaş grubu için değişiklik göstermektedir. Doğru kemanı bulabilmek için çocuklarınızın sol köprücük kemiğine paralel ve çenelik kısmının çeneye tam oturacağı kemanlar tercih edilmelidir. Bu pozisyonda sol el keman sapı üzerine konulup tuşe hakimiyeti sağlanmalıdır. Yani sol el parmakları kemanın sapının sonuna kadar gelmiyorsa denenmiş olan keman çocuğunuza uygun ölçüde bir keman değildir.

Yazımızın devamında yaş grubuna göre keman ölçüleri hakkında bilgiler vermekteyiz. Siz de çocuğunuz için en uygun keman ölçüsünü bulmak ve çocuklar için keman ölçüleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Çocuklar İçin Keman Boyları – Yaş Grubuna Göre Keman Ölçüleri

Keman eğitiminde duruş ve tutuş pozisyonu keman dersleri için en temel konularından biridir. Çocuklarınızın keman tekniklerini doğru kullanamaması ve fiziksel sağlıklarını kötü yönde etkileyecek uygun olmayan ölçülerde kemanlar kullanması keman eğitiminden soğumasına yol açacaktır. Bu nedenle keman eğitimleri için en önemli adım doğru ölçülerde kemanı bulabilmektir. Doğru keman ölçüsü ile çocuklarınıza keman eğitimlerinde ilk öğretilecek konulardan biri olan kemanı doğru tutmak ve onunla bütünleşmeyi sağlamak gibi konularda başarıyı yakalamasını sağlayabilirsiniz.

Genel olarak çocukların fiziksel gelişimi düşünüldüğünde yaş gruplarına göre kemanlar:

  • 4-5 Yaş Grubu İçin 1/8 Ölçü Kemanlar
  • 6-8 Yaş Grubu İçin 1/4 Ölçü Kemanlar
  • 9-10 Yaş Grubu İçin 1/2 Ölçü Kemanlar
  • 11-13 Yaş Grubu İçin 3/4 Ölçü Kemanlar
  • 13 Yaş ve Üzeri İçin 4/4 Ölçü Kemanlar

Bu şekilde gruplandırılır. Keman ölçüsünü doğru bir şekilde seçmek yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça önemli bir meseledir. Yaş grubuna göre keman ölçüleri genel olarak yukarıdaki gibi olsa da çocuğunuzun fiziksel özelliklerine göre bu durum esneyebilir. Yani çocuğunuz daha minyon bir fiziğe sahip ise yaş grubundan daha farklı ölçülerdeki kemanları da tercih edebilir. Bu noktada tamamen çocuğunuzun fiziksel özelliklerini baz alarak çocuklar için keman boyları tercihi yapmalısınız.

Çocuğunuza Uygun Keman Eğitimleri Müzik Akademi’de!

En kaliteli eğitim programları ve 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulamalı keman dersleri programımızla Müzik Akademi olarak keman çalmayı en keyifli ve kapsayıcı şekilde öğretmenin gururunu yaşıyoruz.

 Çocuklarının keman çalmasını isteyen ebeveynler için keman eğitimini özenle planlıyoruz. Keman öğrenmekten çekinen tüm öğrencilerimize başlangıç sürecini sevdiriyor ve temellerini, keyif alacakları şekilde sağlam bir biçimde atmalarını sağlıyoruz! Gelin, çocuğunuza uygun keman eğitimi programına birlikte karar verelim ve çocuğunuz keman eğitiminin tadını çıkarsın! 

 [widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20