Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Piyano Kursu MEB Onaylı

Müzik Yolculuğunuzda İlk Adımı Piyano ile Atın!

Tek Başınıza Bir Orkestra Olun! Müzik Akademi Piyano Kursu

İçinizdeki müzisyenin sesine kulak verin, Türkiye’nin en iyi müzik okulu Müzik Akademi piyano kursu ile büyülü bir dünyaya adım atın! Boş zamanlarınıza değer katmaya, hayatınızı müzikle güzelleştirmeye hazır mısınız?

Temel müzik bilgisinden notalara, batı müziğinin ölümsüz eserleriyle yapacağınız uygulamalardan sahne çalışmalarına kadar farklı başlıkları piyano kursumuzda bulacak, gerçek bir müzisyen olmak için ihtiyacınız olan tüm bilgi ve becerileri kazanımlarınız arasına ekleyeceksiniz. Piyano çalmanın tadını çıkaracak, keyifli bir hobi edinecek, belki de müzik kariyeriniz için dev bir adım atacaksınız.

Artık tutkularınızı daha fazla ertelemeyin, kendinizi müzikle ifade etmeyi öğrenmek için hemen eğitim danışmanlarımızla görüşün!

Piyano tuşları siyah ve beyazdır ancak aklınızda bir milyon renk gibi ses çıkarırlar. -Maria Cristina Mena

piyano kursu

Tüm Piyano Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
10 Ay 66 Saat
Kontenjan
12 Kişi

MEB onaylı piyano kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru piyano oturuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Piyano Kursu Müzik Akademi

Boş zamanlarınızı daha verimli bir biçimde değerlendirerek kendinize ve kişisel gelişiminize vakit ayırmak istiyor, hayatınıza yeni anlamlar katmayı arzuluyorsanız doğru adrestesiniz! Siz de aramıza katılın, uzman piyano eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış piyano dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir piyano eğitimi alın!

piyano kursu eğitmenleri

Ünlü Piyano Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü piyanistlerden piyano eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
piyano kursları

%100 Öğrenme Garantisi

En az 3 kur, toplamda 10 aylık eğitim programımıza katılan, kurs sonunda eksik kaldığını ya da öğrenemediğini düşünen öğrencilerimize tekrar hakkı.

Telafi İmkanı »
meb onaylı piyano kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı piyano kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında piyano kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların piyano eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden piyano eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

piyano eğitimi

Hayatınıza Anlam Katın!

Gündelik koşturmacaların içerisinde kendinizi başkalarının hayatını yaşıyor gibi mi hissediyorsunuz? Kendiniz olmaya hiç fırsatınız yok mu?

Müzik Akademi piyano kursu ile hayatınıza anlamlı bir dokunuşta bulunmaya ne dersiniz? Müziğin büyülü dünyasında daha önce fark etmediğiniz yönlerinizi ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak, güzel vakit geçirecek, hayattan yeniden tat almayı öğrenecek, kendinizi özgür hissedeceksiniz! Hayatınızı sanatla güzelleştirme ne dersiniz?

Sizin için keyifli ve sosyal bir atmosferde sürpriz içeriklerle dolu, eğlenceli ve verimli bir piyano eğitimi hazırladık!

Müzik Tutkunuzu Ertelemeyin!

Gündelik telaşlar içinde kaybolup kim olduğunuzu unutmayın, silinmez tutkunuz müziğe piyano dersleri ile vakit ayırın!

Yalnızca işe, okula ve sorumluluklarınıza vakit ayırarak mutlu olamazsınız! Eğer mutlu olmak istiyorsanız tutkularınıza da vakit ayırmalı, hayatınızı farklı aktivitelerle renklendirmeyi bilmelisiniz. MEB onaylı piyano kursları ile Müzik Akademi olarak hayatınızı değiştirecek o sihirli dokunuşu sağlıyor, boş zamanlarınıza değer katıyoruz.

Piyano dersleri yanı sıra unutulmaz anılar ve ölümsüz dostluklarla dolu bir macera sizi bekliyor, bu şansı kaçırmayın!

piyano eğitimleri
piyano dersi

Müziğinizle Hayran Bırakın!

Yeteneklerinizi ve potansiyelinizi asla hafife almayın! Belki de yalnızca bir hobi olarak başladığınız piyano eğitimleri sizi sahnelere taşır!..

Müzik Akademi piyano kursu olarak gerek ayrıcalıklı bir hobi edinmek gerekse müzikal becerilerini geliştirerek profesyonelliğe adım atmak isteyen müzik tutkunlarına tam da ihtiyaçları olan piyano eğitimi fırsatını sağlıyor, yeteneklerinizi açığa çıkaracak uygulamalar ve sahne gösterileri ile kendinize daha fazla güvenmenizi sağlıyoruz!

Alanında uzman eğitmenlerimiz ve deneyimli kadromuzla Müzik Akademi piyano kursu olarak dinleyenleri hayran bırakan piyanistlerin sırlarını sizinle paylaşıyoruz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Sıkıcı ve rutine binen gündelik hayatınızın içinde ayrıcalıklı ve mutluluk veren bir aktivite keşfetmek, kendinize ait bir alan yaratmak istiyorsanız Müzik Akademi piyano kursu tam da size göre! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun piyano kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir piyano eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun piyano kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre piyano eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan piyano dersleri veriyoruz.

piyano kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi piyano dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Piyano kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Piyano eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Onaylı Piyano Kursu ile Beklentilerinize Tam Olarak Uyan Bir Müzik Eğitiminin Tadını Çıkarın!

Hazır paket piyano eğitimleri yerine sizin beklentilerinize ve isteklerinize göre hazırlanan bir piyano kursu ile yalnızca kendiniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun piyano eğitimi planını yapalım!

müzik akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
müzik akademi piyano kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik piyano eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, piyanonun büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
piyano kursları

Müzikle Özgürleşin!

Sorumluluklarınız ve gündelik hayatın koşturmacalarına biraz olsun ara verin, MEB onaylı piyano eğitimi ile müziğin sizi özgürleştirmesine izin verin!

Kayıt Ol »

Kendiniz İçin Çalın!

Hayata dair kaygılarınızı, hayal kırıklarınızı ve yorgunluğunuzu bir kenara bırakın, adeta bir terapi etkisi yaratan piyano dersleri ile ruhunuzu iyileştirin, tazelenin!

meb ruhsatlı piyano kursu

MEB Ruhsatlı Piyano Kursu

Müzik Akademi piyano eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir piyano kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun piyano dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız piyano eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı piyano dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Piyano kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Piyano Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız piyano kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı piyano dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, piyano kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Piyano çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir piyano kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla piyano derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı piyano eğitimi
piyano eğitimleri

Uluslararası Standartta Piyano Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan piyano eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 800’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %99 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz piyano kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, piyano eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, piyano eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Sizlere beklentilerinizin üstünde bir piyano kursu deneyimi sunmak için Avrupa’nın en iyi müzik okullarının piyano dersi içeriklerini yakından takip ediyor, içeriklerimizi sürekli güncelleyerek müziği hissetmenizi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Piyano kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Piyano eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, piyanistleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

Sizlere yalnızca piyano çalmayı öğrendiğiniz bir piyano kursu deneyiminden çok daha fazlasını sunuyor, sanatın ve müziğin nabzını gerçek bir sanat merkezinin büyülü atmosferinde tutmanızı sağlıyoruz.

piyano dersi
piyano dersleri

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara, müzik tutkusunu gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere MEB onaylı piyano kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun piyano eğitimleri belirliyoruz.

MEB onaylı piyano kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Müzik Akademi piyano kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Piyano eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Müzik Akademi olarak sadece piyano kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için piyano kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

piyano kursu fiyatları

MEB Onaylı Piyano Kursu Yorumları

İçinizdeki Müzisyene Kulak Verin!

Gündelik koşturmacalarla başkalarının hayatını yaşamak yerine piyano kursu ile içinizdeki müzik tutkusuna kulak vermeye ne dersiniz?

Sanata Hayatınızda Yer Ayırın!

Daha mutlu ve pozitif bir insan olmak, mutluluğunuza mutluluk katmak, motivasyonunuzu arttırmak için hayatınızda sanata ve müziğe daha fazla yer ayırın!

Kendinizi Müzikle İfade Edin!

Duygularınızı belli etmekte zorlanıyor, arkadaşlarınız arasında biraz çekingen kalıyorsanız müzikle kendinizi ifade etmeyi öğrenin!

piyano kursu mezunları

800+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize piyano eğitimleri verdik.

Piyano dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel piyano kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye piyano dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir piyano kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

50+ Branşta Müzik ve Enstrüman Eğitimleri

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız piyano eğitimleri ile yanınızdayız.

50’den fazla branşta enstrüman ve müzik eğitimleri vererek sanatsever nesiller yetiştiriyor, yeni yetenekler keşfediyor, müzik dünyasına başarılı isimler kazandırıyoruz. Siz de müziğin büyülü dünyasına adım atmak için sabırsızlanıyorsanız tam donanımlı Müzik Akademi piyano kursu merkezimizi ziyaret edin!

Müzik Akademi piyano kursları ile çocuklarımıza ve gençlerimize müzik sevgisi aşılarken yetişkinlerin erteledikleri hayallerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz!

müzik ve enstrüman eğitimleri
sosyal etkinlikler piyano kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Müzik Akademi piyano kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir piyano dersi sunuyoruz!

Piyano kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi piyano kursu olarak öğrencilerimizin piyano başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, piyano ve müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Öğrencilerimize yalnızca piyano dersleri vermekle yetinmiyor, hayatlarında kalıcı ve unutulmaz bir biçimde yer edecek güzel anılar için sosyal ve kültürel aktivitelerden yararlanıyor, öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre bir etkinlik takvimi oluşturuyoruz.

Sanat Cafe

Piyano eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece piyano kursu aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak piyano ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Müzik Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
piyano dersi

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Piyano kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, piyanistler ve piyano kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle piyano eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, piyanistleri, orkestra şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Piyano kursu ile usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik piyano eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve piyano çalmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik piyano eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

piyano workshop

Müzik Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Piyano eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Müzik Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Piyano Kursu MEB Onaylı Detaylı Eğitim Programı

Müziğin sırlarını öğreneceğiniz bir piyano eğitimi ile boş zamanlarınıza değer katmaya ve içinizdeki müzisyenin yeteneklerini keşfetmeye hazır mısınız? O halde detaylı piyano eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve piyano eğitmenlerinden piyano kursu alma şansını kaçırmayın!

MEB onaylı Piyano kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • İş ve okul stresinden uzaklaşırsınız,
 • Zihniniz rahatlar,
 • Boş zamanlarınıza değer katarsınız,
 • Motivasyonunuzu arttırır,
 • Odaklanmanızı geliştirir,
 • Çalışma disiplini kazandırır,
 • Zaman yönetimi becerinizi geliştirir,
 • Unutkanlık sorunlarını giderir,
 • Üretmekten keyif almanızı sağlar,
 • Yaratıcılığınızı açığa çıkarır,
 • Müzik kulağınız gelişir,
 • Kendinize dair farkındalığınız artar,
 • Soyut düşünme yeteneğiniz gelişir,
 • Problem çözme beceriniz gelişir,
 • Özgeçmişinize referansınız olacak MEB onaylı piyano kursu sertifikasını eklersiniz.

İlk önce müzikal temellerimizi gözden geçirecek, her şeyi doğru ve eksiksiz bildiğimizden emin olacağız. 1. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı 1. Bölüm Programı:
 • Piyanonun Tanımı
 • Piyanonun Tarihsel Evreleri
 • Piyanoda Beyaz Tuşlar ve Ses Karşılıkları
 • Sağ El Parmak Numaraları
 • Sol El Parmak Numaraları
 • Kulak Çalışmaları
 • Doğru Oturuş Pozisyonu
 • Kolların Doğru Pozisyonu
 • Ellerin Doğru Pozisyonları
 • Müzikte Ölçüler
 • 2/4 Ölçüler
 • 3/4 Ölçüler
 • 4/4 Ölçüler
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • İki El Paralel Çalma Egzersizleri
 • Farklı Vuruşlarda Sus İşaretleri
 • Melodik Egzersizler
 • Temel Müzik Terimleri
 • Temel Müzik İşaretleri
 • Legato Çalışmaları
 • Sağ El Ağırlıklı Melodik Egzersizler
 • Sol El Ağırlıklı Melodik Egzersizler
Enstrümanımızı daha yakından tanımamızı sağlayan ilk piyano dersleri ile müziğin büyülü dünyasında ilk adımlarımızı atacağız.

El koordinasyonumuzu geliştirmeden piyano çalamayız. Müziğin teorisini de uygulamalı bir biçimde öğrenmemizi sağlayacak egzersizlerle koordinasyonumuzu arttırıyoruz. 1. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı 2. Bölüm Programı:
 • Majör Gamlara Giriş
 • Farklı Nota Değerleri
 • Noktalı Değerlerde Suslar
 • Müzikte Anahtarlar
 • Oktav Aralıkları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Temel Müzik Terimleri
 • Tenuto
 • Staccato
 • Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Temel Nüans İşaretleri
 • Majör Gamlar
 • Majör Arpejler
 • Sekizlik Notalar
 • Onaltılık Notalar
 • Pekiştirici Egzersizler
 • Deşifre Çalışmaları
İlk bölüm piyano kursları sonunda müziğe olan ilginizin gerçek bir tutkuya dönüşmeye başladığını hissedeceksiniz.

Bu bölümümüzde Türk müziği ve Batı Müziği’nden ilk parçalarımızı öğrenmeye başlayacağız. 2. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Segmentel Çalışma Teknikleri
 • Majör Gamlarda Pekiştirme Çalışmaları
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikalite Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Arpej Egzersizleri
 • Ritim Uygulamaları
 • Türk Müziğinden Basit Parçaların İcrası
 • Batı Müziğinden Basit Parçaların İcrası
 • Melodi Egzersizleri
İlk şarkılarınızı çalacağınız 2. seviye piyano eğitimleri ile özgüven kazanmaya başlayacak, içinizdeki müzisyene daha çok güveneceksiniz.

Majör gam ve arpejlerde yeni egzersizler yaparak kendimizi geliştiriyor; ayrıca orkestra sololarına giriş yapıyoruz. 3. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
 • Müzikal ve Stil Çalışmaları
 • İki Oktavlı Ritim Çalışmaları
 • Majör Gamlar
 • Majör Arpejler
 • Sağ El Ağırlıklı Melodi Egzersizleri
 • Sol El Ağırlıklı Melodi Egzersizleri
 • Majör Tonlarda Pekiştirici Alıştırmalar
 • Standart Orkestra Soloları
 • Klasik Dönem Orkestra Soloları
 • Romantik Dönem Orkestra Soloları
 • Çağdaş Dönem Orkestra Soloları
MEB onaylı piyano kursu ile yalnızca müzik becerilerimizi geliştirmiyor, müzik tarihi hakkında da bilgi ediniyoruz.

4. seviye piyano dersleri sonrasında sevdiğiniz şarkıları aileniz ya da arkadaşlarınıza çalmaya başlayacaksınız! 4. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Majör Gam Çalışmaları
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Piyano Edebiyatı İncelemeleri
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Majör Arpej Egzersizleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Form Bilgisi
 • İkili Form
 • Üçlü Form
 • Sonat Formu
 • Teknik Etüt Çalışmaları
 • Rondo Formu
 • Tema, Varyasyonlar ve Füg
Piyano kursları ile enstrümanınıza hakimiyetinizi arttıkça müzikten daha fazla keyif aldığınızı hissedeceksiniz!

Bu bölümümüzde orkestra egzersizlerine giriş yapacak, piyano sahnesine aşinalık kazanacağız. 5. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Majör Arpej Egzersizleri
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Czerny Opus 299 Piyano Metodu
 • Hız Çalışmaları
 • Standart Orkestra Soloları
 • Opera Orkestrası Soloları
 • Kromatik Gam Uygulamaları
Yolculuğumuzun her adımında kendimizi geliştiriyor, MEB onaylı piyano eğitimi ile kazanımlarımıza sürekli yenilerini ekliyoruz.

Öğrendiklerimizi kalıcı hale getirmek için 6. bölümümüzde konu tekrarı ve zorlu egzersizler yapacağız. 6. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Majör Gam Egzersizleri
 • Arpej Egzersizleri
 • Hanon Teknikleri Piyano Metodu
 • Czerny Opus 849 Piyano Metodu
 • Hız Çalışmaları
 • Minör Gam Egzersizleri
 • Minör Arpej Egzersizleri
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Korrepetisyon Çalışmaları
6. seviye piyano eğitimleri sonunda artık yavaş yavaş kendi piyano stilinizi bulmaya başlayacak, dinleyenleri hayran bırakacaksınız.

Son iki bölümümüzü MEB onaylı piyano kursu sertifika sınavı için hazırlanmaya ayırıyor, sınav repertuvarına çalışıyoruz. 7. – 8. Seviye Piyano Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Minör Gam Egzersizleri
 • Minör Arpej Egzersizleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Melodik Minör Gamlar
 • Ezber Çalışmaları
 • Korrepetisyon Çalışmaları
 • Majör Gamların Dominant Arpejleri
 • Minör Gamların Dominant Arpejleri
 • İki El - 4 Oktav Egzersizler
 • Sınav Repertuvar Hazırlıkları
Unutulmaz bir piyano kursu programının sonuna geliyor, müzik tutkusunu farklı alanlarda sürdürmek isteyen öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz!

MEB Onaylı Piyano Kursu Programı – 800’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %99 öğrenci memnuniyeti sağlayan Müzik Akademi Piyano Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz piyano kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Piyano Kursu MEB Onaylı

Müziğinizle fark yaratmaya ve fark edilmeye ne dersiniz? Hayatınızda anlamlı bir değişiklik yaratmak için daha fazla vakit kaybetmeden Müzik Akademi piyano kursu ile tanışın, değişime müzikle ayak uydurun!

MEB onaylı piyano kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik bilgisi, parmak egzersizleri, doğru piyano oturuşu, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, orkestra egzersizleri, teknik ve stil çalışmaları, farklı dönemlerden eser analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Piyano kursu MEB onaylı eğitim programı; müziğe ve piyano çalmaya ilgi duyan, müzikal yeteneklerinizi geliştirmeyi hedefleyen, hayatına renk katacak bir hobi edinmek isteyen tüm müzik severler için özel olarak hazırlanmıştır.

Piyano eğitimi birçok işlemi aynı anda yapmayı öğrenmeniz gereken bir süreçtir. İki elinizi farklı şekilde kullanırken bir yandan da nota takibi yapmak yalnızca müzikal becerilerinizi multi-tasking düşünme ve çalışma becerinizi de geliştirir.

piyano eğitimi

Piyano Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi piyano kursu Müzik Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Piyano kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı piyano kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı piyano kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Piyano Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Müzik Akademi olarak piyano kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Piyano kursu eğitmen kadromuz; piyano başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, piyanistler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Müzik Akademi olarak piyano eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak ve piyano çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir piyano eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Piyano kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Piyano kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, piyano kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Müzik Akademi piyano kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan piyano kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Müzik Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Piyano kursu Florya, piyano kursu Bahçelievler, piyano kursu Ataköy, piyano kursu Yeşilköy, piyano kursu Zeytinburnu, piyano kursu Avcılar olarak hizmet veren piyano kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Piyano kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Piyano kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi piyano kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Piyano kursu ile müzik kulağınızı ve enstrüman becerinizi geliştirmenin yanı sıra pek çok kazanım daha elde edebilirsiniz. Müzikal becerilerin yanı sıra piyano kursları; başta zihinsel kazanımlar olmak üzere hayatın farklı yönlerine de katkı sağlamaktadır. Piyano eğitimleri ile kendinize güveninizi arttırabilir, yeni bir ortamda yeni arkadaşlar edinebilir, hayata karışabilir, iletişim becerilerinizi sosyalleşerek güçlendirebilirsiniz. Ayrıca keyifli bir ortamda güzel vakit geçirmenizi sağlamak üzere düzenlediğimiz piyano kursu ile motivasyonunuzun ve odaklanmanızın arttığını hissedecek, iş ve sosyal yaşamda farklı biri olacaksınız.

Piyano çalmayı öğrenmek sanılanın aksine hiç de zor değildir. Piyano eğitimi açısından sürecin en zor bölümü aslına bakarsak başlangıç aşamasıdır. Müziğin temellerini öğrendikten sonra piyano kursu programı daha çok egzersiz ve uygulama ağırlıklı bir biçimde ilerler. Bu da bolca keyifli tekrar demektir. Elbette profesyonel seviyede piyano çalabilmek için yıllarca piyano eğitimi alarak kendinizi geliştirmeniz gerekir. Ancak MEB onaylı piyano kursu ile ayrıcalıklı bir hobi edinebilir, profesyonelliğe doğru ilk adımı atabilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

müzik akademi iletişim
piyano kursu fiyatları

Piyano Kursu MEB Onaylı

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Piyano Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

MEB onaylı piyano kursu ile müziğin büyülü dünyasına adım atan ve Müzik Akademi fırsatları ile tanışan öğrencilerimiz boş vakitlerine Akademi’de değer katmaya devam ediyor. Siz de piyano kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Piyano Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Piyano kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Müzik Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Müzik Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, piyano kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük müzik ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Piyano eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Müzik Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında piyano kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Piyano kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

800+

Mezun Öğrenci

Piyano kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

1.754

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu bugün 9 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20