Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Gitar Kursu MEB Onaylı

Hayatın Ritmini Müziğinizle Değiştirin!

Gitarınız Odanızın Bir Köşesinde Eskimesin!.. Müzik Akademi Gitar Kursu

Gitar çalmayı çok istiyorum ancak yeteneğim var mı bilmiyorum diyorsanız, bir gitarınız var ve yıllardır öğrenememekten şikayetçiyseniz doğru yerdesiniz! Müzik Akademi gitar kursu ile kendi müziğinizi yapmanın sırlarını öğreneceksiniz!

İster gitarı ilk defa elinize alıyor olun isterseniz yeteneklerinizi geliştirmeyi ve eksiklerinizi tamamlamayı hedefleyin, gitar kursu ile temel müzik bilgisinden notalara, gitar akordundan beste yapmanın püf noktalarına kadar ihtiyacınız olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edineceksiniz.

Müzik Akademi gitar kursu ile gitar çalmanın tadını çıkaracak, keyifli bir hobi edinecek, belki de başarılı bir sanatçı olmak için ilk adımı atacaksınız.

Gitar, harmonik ve polifonik olasılıkları açısından en eksiksiz ve en zengin enstrümandır. – Manuel de Falla

gitar kursu

Tüm Gitar Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
10 Ay 66 Saat
Kontenjan
12 Kişi

MEB onaylı gitar kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik ve enstrüman bilgisi, parmak egzersizleri, gitar tutuş pozisyonları, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, teknik ve stil çalışmaları, flamenko ve caz müzikte gitar, Türk ve Batı müziğinden örnek eserlerin analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Gitar Kursu Müzik Akademi

İçinizdeki müzisyenin çağrısına kulak vermeye ne dersiniz? Harekete geçmek için daha fazla beklemeyin, Müzik Akademi ailesine katılın, uzman gitar eğitmenlerimiz ve Avrupa standartlarında, bireysel farklılıklar düşünülerek hazırlanmış gitar dersleri ile öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza, beklentilerinize ve grup dinamiğine göre şekillenen ayrıcalıklı bir gitar eğitimi alın!

gitar kursu eğitmenleri

Ünlü Gitar Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin başarılı müzisyenleri arasında yer alan, ülkemizi dünyada temsil etmiş ünlü gitaristlerden gitar eğitimi.

Eğitmenlerimiz »
gitar kursları

%100 Öğrenme Garantisi

En az 3 kur, toplamda 8 seviye eğitim programımıza katılan, kurs sonunda eksik kaldığını ya da öğrenemediğini düşünen öğrencilerimize tekrar hakkı.

Telafi İmkanı »
meb onaylı gitar kursu

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, yaşamınız boyunca eğitim ve meslek hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı gitar kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında gitar kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların gitar eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden gitar eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

gitar eğitimi

Dünyaya Müziğin Penceresinden Bakın!

Hayata yalnızca sorumlulukların ve sizi yoran iş ya da okul stresinin penceresinden bakarak mutlu olamazsınız!

Size hemen mutluluğa dair bir sır verelim! Hayatınızda sanata, müziğe ve sevdiğiniz aktivitelere daha fazla yer ayırarak mutluluğunuzu arttırmanız mümkün!.. Siz de Müzik Akademi gitar kursu ile hem sosyal ve keyifli bir ortamda güzel anılar biriktirin hem de müziğin penceresinden dünyaya bakmayı öğrenin!

Gitar kursları ile kendi müziğinizi yapmayı öğrendikçe hayattan daha fazla keyif aldığınızı hissedeceksiniz.

Özgüven Kazanın!

Kendinizi ifade etmekte, duygularınızı belli etmekte, kritik anlarda iletişim becerilerinizle fark yaratmakta zorlanıyor musunuz?

Göz önünde olmaya yönelik korkularınızı keyifli bir yoldan geride bırakmaya ne dersiniz? Gitar eğitimleri ile yalnızca enstrümanınıza hakimiyetinizi arttırmayacak, sahneye çıkmanın heyecanını deneyimleyecek, dinleyiciler karşısında müzik yaparak özgüveninizi arttıracak, iletişim becerilerinizi geliştireceksiniz!

Daha ilk gitar dersleri ile bile hayatınızdaki değişiklikleri hemen fark etmeye başlayacak, değişime ayak uyduracaksınız!

gitar dersi
gitar eğitimleri

Sevdiğiniz Şarkıları Sevdiklerinize Çalın!

Arkadaşlarınız ve ailenizle unutulmaz anılar biriktirmenin en güzel yollarından biri ortak paylaşımda bulunmaktır!

Siz de keyifli bir ortak paylaşım imkanı için müzikten yararlanmak istemez misiniz? Gitar kursu ile kendinizi ve duygularınızı müzikle ifade etmeyi öğrenin, en güzel anlarınızda gitarınızı çalmaya başlayarak sevdiklerinizle birlikte şarkılar söyleyin, dostluğunuzu ve sevginizi müziğin büyüsüyle pekiştirin!

Müzik Akademi gitar eğitimleri ile hayatınıza yeni bir renk katmak için daha fazla vakit kaybetmeden hemen harekete geçin!..

Türkiye’nin En Kapsamlı Müzik Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

İş hayatının stresli gündeminden uzaklaşmak, gündelik hayatın sıkıcılığını renklendirmek, hayatınızda anlamlı bir değişiklik yaratmak istiyorsanız Müzik Akademi gitar kursu tam da size göre! Gelin, sizi daha yakından tanıyarak isteklerinize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun gitar kursu programını belirleyelim, ilgi alanlarınıza ve merakınıza göre düzenlenmiş bir gitar eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun gitar kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre gitar eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan gitar dersleri veriyoruz.

gitar kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi gitar dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Gitar kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gitar eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Onaylı Gitar Kursu ile Kendi Müziğinizi Yapmayı Öğreneceksiniz!

Müziğin ve Müzik Akademi’nin eğlenceli ve sürprizlerle dolu dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size en uygun gitar eğitimi planını yapalım!

müzik akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
müzik akademi gitar kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik gitar eğitimi programını belirleyelim, yol haritanızı çizelim, gitarın büyüsünü birlikte keşfedelim!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
gitar kursları

Müziği Hissetmeyi Öğrenin!

Sizi ve ruhunuzu yoran tüm her şeyi bir hafta sonu için geride bırakın, MEB onaylı gitar kursu ile yalnızca müziği hissedeceğiniz bir dünyaya adım atın!

Kayıt Ol »

Notalara Hayat Verin!

Gitar kursları ile unutulmaz bir macera için ilk adımı atın, enstrümanınıza hakim olmaya başlayın, kendi şarkılarınızla hem siz eğlenin hem de sevdiklerinizi eğlendirin!

meb ruhsatlı gitar kursu

MEB Ruhsatlı Gitar Kursu

Müzik Akademi gitar eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir müzik kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir gitar kursu olarak sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlara, müzik ekipmanları ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman eğitmenlerden eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun gitar dersleri veriyoruz.

Beklentilerinizi, ilgi alanlarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak hazırladığımız gitar eğitimi sürecini verdiğimiz bilgilerin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için yıl sonu gösterileri, sahne çalışmaları ve uygulamalı gitar dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Gitar kursu kapsamında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini yakından takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisi gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Gitar Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak hazırladığımız gitar kursları ile teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı gitar dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek egzersizler, dikte ve deşifreye yönelik ev ödevleri, uzman müzisyenlerimizin yaptıkları yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Müzikal yeteneklerini geliştirecek sahne ve stüdyo çalışmaları, öğrendiklerini sergilemelerine imkan tanıyan dinletiler, gitar kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı sunarak öğrencilerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Gitar çalmak en iyi sahnede öğrenilir! Her dakikasından keyif alacağınız bir gitar kursu için sizlere, aktif ve sürprizlerle dolu bir ortam yaratıyor, yenilikçi bir metotla gitar derslerimizi uygulamaya yönelik işliyor, öğrenirken güzel vakit geçirdiğinizden emin oluyoruz.

uygulamalı gitar eğitimi
gitar eğitimleri

Uluslararası Standartta Gitar Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alınarak hazırlanan gitar eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 700’ün üzerinde öğrenci mezun eden ve %97 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz gitar kursu programımızda öğrenme hızınıza, müzik geçmişinize ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, gitar eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, gitar eğitimi sınıflarımızın konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Gitar eğitimi ile unutulmaz bir deneyim yaşamanız ve enstrümanınızı en keyifli yoldan öğrenmeniz için Avrupa’nın en iyi müzik okullarını yakından takip ediyor, güncel uygulamalarla gitar eğitimi sürecinde fark yaratıyoruz!

Eğitim Danışmanlığı

Gitar kursu ile müziğe yeteneği olan öğrencilerimizi fark ediyor, daha büyük adımlar atmak isteyen müzik tutkunlarına eğitim ve kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Gitar eğitimi süresince başarılı öğrencilerimizin hem fiziki özelliklerini hem de bilgi ve becerilerini analiz ediyor, ihtiyaçlarına, seviyelerine ve hedeflerine göre ek eğitim planı yapıyor, eğitim planlama hizmeti vererek yeteneklerini yönlendiriyor, fotoğraf ve video çekimleriyle PR çalışmalarını gerçekleştiriyor ve yollarını aydınlatıyoruz.

Ayrıcalıklı bir hobi edinmek veya Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri, gitaristleri, orkestraları ve müzik stüdyolarıyla çalışmak istiyorsanız gelin, yetenekleriniz için en uygun planlamayı yapalım, müzik ve sanat dünyasında yerinizi birlikte hazırlayalım!

Sizlere yalnızca gitar çalmayı öğrendiğiniz bir gitar kursu deneyiminden çok daha fazlasını sunuyor, sanatın ve müziğin nabzını gerçek bir sanat merkezinin büyülü atmosferinde tutmanızı sağlıyoruz.

gitar dersi
gitar dersleri

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara, müzik tutkusunu gerçek bir kariyere dönüştürmek isteyenlere MEB onaylı gitar kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel müzisyen olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun gitar eğitimleri belirliyoruz.

MEB onaylı gitar kursu sonrası sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden bir adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Müzik Akademi gitar kursu olarak müzik dünyasında yerinizi sağlamlaştırırken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak kendi müziğinizi en iyi şekilde yapabilmenize destek oluyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gitar eğitimi sonrası sanata ve müziğe gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Müzik Akademi olarak sadece gitar kursu süresince değil eğitim sonrasında da öğrencilerimizin yanında yer alarak yeteneklerini gösterebilecekleri alanlara yönlendirme yapıyor, kursiyerlerimizin aklına takılan soruları cevaplıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Farklı alanlarda da kendini geliştirmesini isteyen öğrencilerimize; başta müzik olmak üzere bale, dans, resim, yaratıcı drama, oyunculuk ve fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi veriyoruz.

Yaşamınızda sanata yer ayırmanız, ayrıcalıklı hobiler keşfetmeniz ve boş vakitlerinize değer katmanız için gitar kursu sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz! Biz büyük bir aileyiz!

gitar kursu fiyatları

MEB Onaylı Gitar Kursu Yorumları

Dinleyici Olarak Kalmayın!

Kendinizi bir müzik dinleyicisi olarak tanımlamak yerine gitar kursları ile müzisyen olarak tanımlamaya başlayın!

Ruhunuzu Özgür Bırakın!

Sorumlulukların kısıtlamalarından kurtulmanın zamanı gelmedi mi? Gitar kursu ile biraz da kendiniz için bir şeyler yapın!

Dünyanızda Yeni Bir Boyut Açın!

Gündelik hayatın koşturmacalarından uzaklaşabileceğiniz, ruhunuzu ve zihninizi dinlendirebileceğiniz yeni bir dünyaya merhaba deyin!

gitar kursu mezunları

700+ Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize gitar eğitimleri verdik.

Gitar dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel gitar kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye gitar dersleri verdik.

Tamamen sizlere özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir gitar kursu arıyorsanız mutlu öğrencilerimiz arasına katılmanın tam zamanı!

50+ Branşta Müzik ve Enstrüman Eğitimleri

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız gitar dersi ile yanınızdayız.

50’den fazla branşta enstrüman ve müzik eğitimleri vererek sanatsever nesiller yetiştiriyor, yeni yetenekler keşfediyor, müzik dünyasına başarılı isimler kazandırıyoruz. Siz de müziğin büyülü dünyasına adım atmak için sabırsızlanıyorsanız tam donanımlı Müzik Akademi gitar kursu merkezimizi ziyaret edin!

Müzik Akademi gitar kursları ile çocuklarımıza ve gençlerimize müzik sevgisi aşılarken yetişkinlerin erteledikleri hayallerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz!

müzik ve enstrüman eğitimleri
sosyal etkinlikler gitar kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Müzik Akademi gitar kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir gitar dersi sunuyoruz!

Gitar kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; sahne gösterileri, konser organizasyonları ve workshoplar düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Türkiye’nin en iyi gitar kursu olarak öğrencilerimizin gitar başta olmak üzere farklı müzik türleri ve müziğin farklı alanlarında ün kazanmış dünya çapında müzisyenlerle tanışmasını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler, gitar ve müzik dinletileri ile amatör müzisyenleri profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Öğrencilerimize yalnızca gitar dersleri vermekle yetinmiyor, hayatlarında kalıcı ve unutulmaz bir biçimde yer edecek güzel anılar için sosyal ve kültürel aktivitelerden yararlanıyor, öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre bir etkinlik takvimi oluşturuyoruz.

Sanat Cafe

Gitar eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, sınıf arkadaşlarınız ve eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece gitar dersi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak gitar ve müzik dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Müzik Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
gitar eğitimleri

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden öğrencilerimizin performanslarına yorumlar alıyor, öğrencilerimizin eksiklerini usta önerilerle tamamlıyoruz!

Gitar kursu öğrencilerimizin müzikal becerilerini ve performanslarını ünlü müzisyenler, gitaristler ve gitar kursu eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek eğitimlerinden verim almalarını sağlıyoruz.

Usta isimlerden aldığımız eleştirilerle gitar eğitimi yolculuğumuza şekil verirken sizlerin de bakış açınızı genişletmenize destek oluyoruz.

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü müzisyenleri, gitaristleri, orkestra şefleri, prodüktörleri, aranjörleri ve sahne sanatlarının duayenleriyle keyifli workshoplar düzenliyor, gelişiminizi müziğin ustalarıyla destekliyoruz.

Gitar kursu ile usta müzisyenleri sadece izlemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik gitar eğitimleri düzenliyoruz. Sahnelerde harika performanslar sergilemiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ödüllü müzisyenler ve eğitmenlerden müziğin ve gitar çalmanın püf noktalarını sizin de öğrenebileceğiniz butik gitar eğitimleri almanızı sağlıyoruz.

Yıllarını müziğe adamış ünlü isimlerden hayatımızın her alanında kullanacağımız bilgiler ediniyoruz. Müzik yapmayı ustasından öğreniyoruz!

gitar dersleri

Müzik Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Gitar eğitimi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin sahne çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi ailemizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Müzik Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Gitar Kursu MEB Onaylı Detaylı Eğitim Programı

Yaşamınızı müzikle değiştirmeye, müzik tutkunuza daha fazla zaman ayırmaya, odanızın bir köşesinden size bakan gitarınızı artık çalabilmeye karar verdiyseniz detaylı gitar eğitimi programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman müzik ve gitar eğitmenlerinden gitar kursu alma şansını kaçırmayın!

Gitar kursu programının sizlere kazandıracakları;
 • Müzik kulağınız ve ritim algınız gelişir,
 • Nota okuma becerisi kazanırsınız,
 • Sesleri tanımayı öğrenirsiniz,
 • Duyum beceriniz artar,
 • Kendinize dair farkındalığınız artar,
 • Sanatsal hassasiyet kazanırsınız,
 • Multi-tasking düşünme ve çalışma becerisi edinirsiniz,
 • Çalışma disiplininiz artar,
 • Odaklanma sorunlarınız sona erer,
 • Motivasyonunuzu arttırır,
 • Müzikal becerileriniz gelişir,
 • Öğrenme hızınızı ve tarzınızı keşfedersiniz,
 • Yaratıcılığınızı açığa çıkarırsınız,
 • Yeni insanlarla tanışırsınız,
 • Özgeçmişinize uluslararası geçerliliği olan MEB onaylı gitar kursu sertifikasını eklersiniz.

Yolculuğumuzun ilk adımlarını temel müzik bilgisine ayırıyor, hiçbir noktayı atlamadığımızdan emin oluyoruz. 1. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Gitarda Doğru Parmak Pozisyonları
 • Oturuş Pozisyonu
 • Duruş Pozisyonu
 • El Pozisyonları
 • Bilek Pozisyonları
 • Kol Pozisyonları
 • Gitarda Notalar
 • Sağ El Doğru Pozisyon Çalışmaları
 • Sol El Doğru Pozisyon Çalışmaları
 • 4/4'lük Vuruşlar
 • 3/4'lük Vuruşlar
 • 2/4'lük Vuruşlar
 • Vuruş Egzersizleri
 • Farklı Değerlerde Notalar
 • Sağ El Çalışmaları
 • Sol El Çalışmaları
 • İki El Paralel Notalarla Çalma Alıştırmaları
 • Pozisyon Düzeltmeleri
 • Sus İşaretleri
 • Melodik Çalışmalar
 • Temel Müzik Terimleri ve Semboller
 • Tempolar
 • Farklı Ritimlerde Parmak Alıştırmaları
 • Bağlı ve Bağsız Çalma
 • Ritmik Çalışmalar
 • Majör Gamlar ve Arpejler
 • Arenas Metodu
 • LCM Metodu
 • Minör Gamlar ve Arpejler
Müzik kulağımızı geliştirecek ilk gitar dersleri ile aynı zamanda enstrümanımızla da yeni bir ilişki kurmaya başlayacağız.

Bu bölümümüzde akor çalışmalarına odaklanacak, enstrümanımızdan temiz ses çıkarmayı deneyeceğiz. 2. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Arenas Metot Uygulamaları
 • Carulli Metot Uygulamaları
 • Teknik Çalışmalar
 • Müzikal Çalışmalar
 • Deşifre Çalışmaları
 • Gamların Pekiştirilmesi
 • Arpejlerin Pekiştirilmesi
 • LCM metodu
 • Gamların Nota – Ritim – Akort ve Artikülasyon Açısından Doğru Sesletimi
 • Arpejlerin Nota - Ritim - Akort ve Artikülasyon Açısından Doğru Sesletimi
 • Nota Egzersizleri
 • Ritim Egzersizleri
 • Akort Egzersizleri
2. seviye gitar eğitimleri sonunda enstrümanınızı yıllardır nasıl çalamadığınıza kendiniz bile şaşıracaksınız!

Bu bölümümüzde dikte ve deşifre çalışmaları yapacak, ilk şarkılarımızı çalmayı deneyeceğiz. 3. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Gitar Teknikleri
 • Hareketler
 • Nüanslar
 • Gitar Repertuvarında Sıkça Kullanılan Evrensel Terimler
 • LCM Metodu
 • Gitar Müziği Formları
 • Teknik Parçalar ve Etütler
 • Deşifre Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Klasik Eserlerin Analizi
 • Klasik Eserlerin Deşifresi
 • Sarabande Formu
 • Gavotte Formu
 • Prelude Formu
 • Fuge Formu
Gitar eğitimi ile klasik gitarın farklı formlarına aşinalık kazanacak, müzik tarihinin unutulmaz eserlerini enstrümanımızla tanıyacağız.

Farklı müzik kültürlerine birlikte göz atacak, Batı ve Türk müziğinden eserleri analiz edeceğiz. 4. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Gitar Repertuvarında Türk Bestecileri
 • LCM Metodu
 • Sonata Formu
 • Kadans Bilgileri
 • Plagal Kadans
 • Otantik Kadans
 • Tam Kadans
 • Derecenin Kadansa Etkisi
 • Kadans İnceleme Çalışmaları
 • Batı Müziğinden Eser Analizleri
 • Türk Müziğinden Eser Analizleri
 • Güney Amerika Müzik Formları
 • Usta Latin Gitaristlerin Gitar Teknikleri
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • İspanyol Müzik Formları
  • Torraba
  • Turina
  • Rodrigo
 • Flamenko Müzik Formları
  • Soleares
  • Malagueno
 • Flamenko Çalma Teknikleri
 • Alzapua Tekniği
 • LCM Metodu
Farklı teknikleri öğrenmeye devam ettikçe gitar dersleri kendinize ve yeteneklerinize daha fazla güvenmenizi sağlayacak.

5. bölümümüzde caz ve flamenko müziğine göz atacak, parmaklarımızı farklı ezgilerle hızlandıracağız. 5. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Flamenko Formları
  • Colombianas
  • Malagueno
  • Rasguedo
  • Alzapua
  • Sevilanas
 • LCM Metodu
 • Granadianas Rasguedo Çalışmaları
 • Bulerias Rasguedo Çalışmaları
 • Stil Bilgisi
 • Caz Müziği
 • Caz Gitaristlerine Bakış
 • Caz Standartlarının Gitar Repertuvarındaki Aranjeleri
 • Caz Bestecileri
 • Caz Emprovizasyon Anlayış ve Duygusu
 • Caz Örnekleri Üzerinden Deşifre Çalışmaları
 • Caz Örnekleri Üzerinden Teknik Çalışmaları
 • Caz Örnekleri Üzerinden Stil Çalışmaları
Gitar dersleri ile yalnızca enstrümanımızı çalmayı öğrenmeyecek, farklı müzik kültürlerine de hakim olmaya başlayacağız.

Aileniz ve arkadaşlarınız için küçük bir resital sunmak istemez misiniz? Bu bölümde repertuvarımızı oluşturmaya başlıyoruz. 6. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Carulli Teknik Etütler
 • Tarrega Teknik Etütler
 • Yüksek Seviye Nüans Çalışmaları
 • Repertuvar Çalışmaları
Kendi stilinizi keşfetmenizi sağlayacak 6. seviye gitar kursları ile dinleyenleri hayran bırakan bir gitarist haline geleceksiniz.

Son bölümümüzü MEB onaylı gitar kursu sertifika sınavı için hazırlık yapmaya ayırıyor, öğrendiklerimizi kalıcı hale getiriyoruz. 7. – 8. Seviye Gitar Kursu MEB Onaylı Eğitim Programı:
 • Deşifre Çalışmaları
 • Teknik Çalışmaları
 • Müzikal Çalışmaları
 • Stil Çalışmaları
 • Alexander Teknik Çalışmaları
 • LCM Metodu
 • Geçmiş Haftaların Tekrarı
 • Yüksek Seviye Nüans Çalışmaları
 • Batı ve Türk Müziğinden Eser Analizleri
 • Sınav Repertuvarı Pekiştirme Dersleri
Böylelikle gitar kursu programımızın sonuna geliyor, müziğin büyülü dünyasını keşfetmeyi sürdürmek isteyen kursiyerlerimize diğer müzik kurslarımız ve kariyer danışmanlığı hizmetlerimizle destek olmaya devam ediyoruz!

MEB Onaylı Gitar Kursu Programı – 700’ün Üzerinde Mezun %97 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 700’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %97 öğrenci memnuniyeti sağlayan Müzik Akademi Gitar Kursu programı Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz gitar kursu eğitim sistemimiz, öğrencilerimizin öğrenme hızları, bilgi ve becerilerine odaklanarak ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Gitar Kursu MEB Onaylı

Müziğinizin dinleyen herkesi hayran bırakmasını mı istiyorsunuz? Yoksa sadece boş vakitlerinize renk katmak, kendiniz için bir şeyler yapmak mı? Müzik Akademi gitar kursu tüm müzik severlere ayrıcalıklı bir deneyim vadediyor.

MEB onaylı gitar kursu haftada 1 gün 2 saatten 40 haftalık bir program olup temel müzik ve enstrüman bilgisi, parmak egzersizleri, gitar tutuş pozisyonları, müzik teorisi, majör ve minör gamlar – arpejler, teknik ve stil çalışmaları, flamenko ve caz müzikte gitar, Türk ve Batı müziğinden örnek eserlerin analizi gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Gitar kursu MEB onaylı eğitim programı; gitar çalmayı öğrenmek isteyen, müzikle boş zamanlarına değer katmayı ve hayata müziğin penceresinden bakmayı arzulayan, yeni bir hobi edinmeyi ya da müzikal gelişimini sürdürerek profesyonelliğe adım atmayı hedefleyen tüm müzik severler için özel olarak hazırlanmıştır.

Gitar kursu; tekrara dayalı egzersizleri, dikte ve deşifre çalışmaları gibi ezber gerektiren uygulamaları ile hafızanın gelişimine katkı sağlar, unutkanlık gibi problemleri en aza indirir.

gitar eğitimleri

Gitar Kursu Sıkça Sorulan Sorular

En iyi gitar kursu Müzik Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Gitar kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de MEB onaylı gitar kursu sertifikası vermekteyiz. MEB onaylı gitar kursu sertifikası eğitiminizi belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. MEB Onaylı Gitar Kursu Sertifikası hakkında detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Müzik Akademi olarak gitar kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Gitar kursu eğitmen kadromuz; gitar başta olmak üzere müziğin farklı türleri ve alanlarında söz sahibi, alanının en iyileri arasında gösterilen, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan müzisyenler, gitaristler, sanatçılar ve sahne sanatları uzmanları ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Müzik Akademi olarak gitar eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde müzik yapmak ve gitar çalmak istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir gitar eğitimi hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, müzikten beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturuyoruz. Gitar kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Gitar kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi ve size uygun eğitim programının danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, gitar kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Müzik Akademi gitar kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan gitar kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Müzik Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Gitar kursu Florya, gitar kursu Bahçelievler, gitar kursu Ataköy, gitar kursu Yeşilköy, gitar kursu Zeytinburnu, gitar kursu Avcılar olarak hizmet veren gitar kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Gitar kursu ve diğer müzik kurslarımız için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Gitar kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve müzik geçmişlerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle en iyi gitar kursu deneyimini yaşamalarına olanak tanımaktayız.

Müzik Akademi gitar kursu programımızda öğrencilerimizin yalnızca müzikal becerilerini geliştirmeyi değil, hayatın farklı alanlarına dair kazanımlar edinmelerini amaçladık. Bu açından Müzik Akademi gitar kursları ile sosyal ve keyifli bir ortamda zihinsel ve fiziksel kazanımlar edinebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilir, multi-tasking çalışma becerisi edinebilir, odaklanamama ve unutkanlık gibi sorunları geride bırakabilirsiniz. Zaman yönetimi ve çalışma disiplini gibi alışkanlıklar kazandıran gitar eğitimi ile iş ya da okul hayatınızda da başarılarınızın arttığına tanıklık edebilirsiniz.

İyi planlanmış bir gitar eğitimi ile gitar çalmayı öğrenmenin zorluklarını ortadan kaldırmak mümkündür. Yalnızca birkaç ay boyunca alacağınız gitar dersleri; enstrümanınızı hobi düzeyinde çalabilmeniz için yeterli olacaktır. Elbette gerçek bir virtüöz olmak için bundan daha fazlası gerekir, ancak Müzik Akademi MEB onaylı gitar kursu, profesyonel gitarist olmak isteyen müzik tutkunları için de iyi bir ilk adım fırsatı sunmaktadır.

Eğitim Danışmanına Sor

müzik akademi iletişim
gitar kursu fiyatları

Gitar Kursu MEB Onaylı

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Gitar Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

MEB onaylı gitar kursları ile sanat ve müziğe hayatlarında daha fazla yer ayırmaya başlayan öğrencilerimiz müziğin farklı yönlerini keşfetmeyi Müzik Akademi’nin ayrıcalıklı dünyasında sürdürüyor. Siz de gitar kursu dışında farklı eğitimlerle boş vakitlerinize değer katmak istiyorsanız diğer kurslarımıza göz atın!

Gitar Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Gitar kursu dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sahne çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Müzik Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Müzik Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, gitar kursu sınıflarımızı, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, yıl sonu sahne gösterilerimizi, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük müzik ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Gitar eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Müzik Akademi.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semt ve lokasyonlarında gitar kursu merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Gitar kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

700+

Mezun Öğrenci

Gitar kursu ile müziğe hayatında yer ayıran yüzlerce mutlu öğrenci!

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

888

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu bugün 4.440 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20