Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Şu Fırat’ın Suyu Keman Notaları

Şu Fırat’ın Suyu Şarkısı Notaları

“Şu Fırat'ın Suyu Akar Serindir” türküsü yaşanmış bir olay üzerine yakılmış bir türküdür. Genç yaşta Fırat Nehri’ne kapılıp ölen bir gelinin ardından söylenen bu türkü, derin ve duygusal sözleri ile dinleyenleri hüzünlendiren türkülerimizdendir. İlk olarak İzzet Altınmeşe tarafından söylenen ve anonim sözleri İhsan Öztürk tarafından bestelenen Şu Fırat’ın Suyu Akar Serindir türküsü, İbrahim Tatlıses tarafından da söylenmiştir. Hatta hakkında dizi yapılan bu şarkının televizyon dizisinde Gülben Ergen ve İbrahim Tatlıses birlikte rol almıştır. 

Şu Fırat'ın Suyu Akar Serindir türküsünü farklı enstrümanlarla çalabilirsiniz. Şu Fırat'ın Suyu Akar Serindir keman notaları ve videosunu ise yazımızın devamında bulabilirsiniz. Siz de keman ile çalınacak şarkılar arıyorsanız Şu Fırat'ın Suyu Akar Serindir notalarından yararlanın…

[widget-182]

Şu Fırat’ın Suyu Notaları

Şu Fırat'ın Suyu keman notaları arayanlar için aşağıda çok faydalı bir kaynağımız var. Siz de keman pratikleri için bu notalardan yararlanabilirsiniz. 

Nota kaynak: https://kayasanatakademi.com/wp-content/uploads/2021/12/S%CC%A7U-FIRATIN-SUYU.pdf-

Şu Fırat’ın Suyu Keman Videosu

Eğitmenlerimizle Şu Fırat'ın Suyu Akar Serindir eğitim videosu ile siz de bu türküyü çalışabilirsiniz. Eğitmenlerimizce çalınan Şu Fırat’ın Suyu keman videosu:

Güncellenmektedir.

Şu Fırat’ın Suyu Şarkı Sözleri

Şu Fırat’ın Suyu Akar Serindir şarkı sözleri:

Şu Fırat'ın suyu akar serindir
(oy) Ölem ölem derdo ölem akar serindir oy oy oy oy
Yârimi götürdü (anam) kanlı zalimdir ölem ölem
Kanlı zalimdir nasıl gülem oy oy oy oy

Daha gün görmemiş taze gelindir
(oy) Ölem ölem derdo ölem taze gelindir oy oy oy oy

Söyletmeyin beni (anam) yaram derindir
Ölem ölem yaram derindir nasıl gülem oy oy oy oy

Kömürhan köprüsü Harput'a bakar
(oy) Ölem ölem derdo ölem Harput'a bakar oy oy oy oy
Kör olası zalim Fırat ocaklar yıkar ölem ölem
Ocaklar yıkar nasıl gülem oy oy oy oy

Ahbapların gelmiş ağıtlar yakar
(oy) Ölem ölem derdo ölem ağıtlar yakar oy oy oy oy

Söyletmeyin beni (anam) yaram derindir
Ölem ölem yaram derindir nasıl gülem oy oy oy oy

Müzik Akademi ile Keman Çalmayı Öğrenin…

Müzik Akademi olarak keman çalmayı öğrenmek isteyen herkes için ideal bir öğrenme ortamı sunuyoruz. Profesyonel eğitmenler eşliğinde, başlangıç seviyesinden ileri düzeye kadar her seviyede öğrenciye uygun keman ders programları sunuyoruz. Keman eğitimi alarak, en temel tekniklerden başlayarak solfej, nota okuma, yay tekniği gibi konularda bilgi sahibi olabilir ve kısa sürede keman çalmaya başlayabilirsiniz.

Müzik Akademi'nin avantajlarından biri de esnek ders programlarıdır. Öğrenciler, yoğun çalışma temposuna veya kişisel takvimlerine uygun olarak ders saatlerini belirleyebilirler. Bu şekilde, keman çalmayı öğrenmek isteyenlerin iş, okul veya diğer günlük aktiviteleriyle dersleri kolayca uyumlu hale getirebilirler. Keman kursu Müzik Akademi ile keman çalarken hem keyifli zaman geçirecek hem de müzikal yeteneklerinizi geliştireceksiniz.

[widget-196]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20