Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Nasıl Güzel Şarkı Söylenir?

Güzel Şarkı Söylemek İçin Alınması Gereken Eğitimler

Güzel şarkı söylemek için sihirli bir formül olduğunu söyleyenlere aldanmamanız gerektiğini hemen söyleyelim. Birçok internet sitesinde evde yapacağınız ses eğitimi çalışmalarıyla vokalinizi geliştirerek güzel şarkı söyleyebileceğinize dair bilgiler görebilirsiniz. Elbette nasıl güzel şarkı söylenir sorusuna başlangıç olarak bu cevabı vermek mümkündür. Ancak evde güzel şarkı söyleme teknikleri ile kendinizi eğitmeye çalışmak yanlışlarınızı fark edemeyerek alışkanlık haline getirmenize de neden olabilir.

Bu nedenle güzel şarkı söylemek için eğitim almanız son derece önemlidir.  Ayrıca bu eğitimin güvenilir bir kurum ve deneyimli bir müzisyen tarafından verilmesi de aynı derecede önem taşır. Doğru bir eğitimle kısa sürede sesinizi şekillendirebilir, başarılı bir vokalist olmak için dev bir adım atabilirsiniz.

Solfej ve Şarkı Söyleme Eğitimi Alarak Sesinizi Güzelleştirin! Herkes Sizi Dinlesin...

Güzel şarkı nasıl söylenir sorusuna verilmesi gereken cevabın eğitim olduğunu yukarıda da vurgulamıştık. Solfej ve şarkı söyleme eğitimi, özellikle profesyonel bir vokalist olmayı planlıyorsanız adımlarınızı sağlam atmanız için oldukça faydalı olabilir.

Solfej ve şarkı söyleme kursu ile sesinizi yeni vokal teknikleriyle zenginleştirerek farklı türdeki eserleri kendi tarzınızda okumanızı kolaylaştırır. Ayrıca bu sayede ses renginiz ve tonunuz için en doğru şarkıları seçme şansı bulabileceğinizi de söyleyelim. Böylelikle sahne repertuvarınızı şimdiden oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Solfej Eğitimi Ne İşe Yarar?

Nasıl güzel şarkı söylenir sorusuyla solfej eğitiminin doğrudan bir ilgisi olmadığını düşünebilirsiniz. Nihayetinde solfej eğitimi daha çok nota okuma alışkanlığı kazanılması için kullanılan bir yöntemdir. Ancak ritme uygun bir şekilde notaları okumak ve hatta ilerledikçe notaları isimlerinin yanı sıra doğru perdeden sesletmeyi denemek hem müzik kulağınızı geliştirmek hem de vokalinizi eğitmek için en iyi yollardan biridir.

Ayrıca güzel şarkı söylemek için eğitim almak söz konusu olduğunda solfej eğitimini bir enstrümanla birleştirmek de mümkündür. Bir enstrüman eşliğinde notaları seslendirmeniz doğru notayı basmanızı kolaylaştıracaktır. Bu egzersizleri farklı enstrümanlarla çoğaltarak sesinizin tınısının en iyi uyduğu müzik türlerini de bulabilirsiniz.

Solfej ve Şarkı Söyleme Eğitiminde Hangi Dersler Var?

Nasıl güzel şarkı söylenir diye merak ediyor, güzel şarkı söylemek için eğitim alabileceğiniz kursları araştırıyorsanız solfej ve şarkı söyleme eğitimi derslerinin içeriğine bakmak iyi bir fikir olabilir. İşte solfej ve şarkı söyleme kursu programlarında yer alan konular:

 • Temel Müzik Bilgisi

Şarkı söyleme eğitimi programlarının ilk bölümünde temel müzik bilgisi kapsamında sayabileceğimiz konulara yer verilir. Böylelikle vokal çalışmalarına başlamadan önce müzik temellerinizin sağlamlığından emin olarak yola devam edebilirsiniz.

 • Aralık ve Akor Tanımlama

Nasıl güzel şarkı söylenir diye ufak bir araştırma yaptıysanız bile aralık ve akor tanımlamanın ses eğitiminin temellerinden olduğunu hemen görmüşsünüzdür. Solfej ve şarkı söyleme eğitimi programlarında da aralık ve akor tanımlama egzersizlerine giderek daha karmaşık diziler ve şarkılarla yer verilir.

 • İnici ve Çıkıcı Gam Çalışmaları

Güzel şarkı söylemek için eğitim verilen konulardan biri de gam çalışmalarıdır. Bir gam dizisinin notalarını doğru şekilde inmek ve çıkmak için uygulamalar yapmak vokal performansınızı büyük oranda geliştirir.

 • Örnek Şarkılarla İcra Egzersizleri

Nasıl güzel şarkı söylenir sorusuna yalnızca temel egzersizlerle cevap vermek mümkün değildir. Şarkı söyleme eğitimi derslerinde bu nedenle basitten zora doğru seçilen eserleri, eğitmen gözetiminde icra etmek ve gelen yorumlarla hataların üstünden geçmek büyük önem taşır. Şarkı icraları hatalarınızı görmenizi sağlayacağı gibi repertuvarınız için de oldukça faydalıdır.

Bunların dışında solfej ve şarkı söyleme eğitimi içerisinde yer alan bazı dersleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Nefes kontrolü,
 • Ritim ve Melodi Egzersizleri,
 • Kadans Tanımlama,
 • Deşifre ve Solfej Çalışmaları,
 • Vokal Metodları,
 • Oktav Çalışmaları,
 • Korrepetisyon Egzersizleri gibi konular güzel şarkı söylemek için şarkı söyleme kursu programlarında yer alan başlıca eğitimlerdir.

MEB Onaylı Solfej - Şarkı Söyleme Eğitimi ile Gerçek Bir Sahne Sanatçısı Olun!

Müzik Akademi olarak müziğe gönül vermiş kursiyerlerimize çok sayıda kapsamlı eğitim sunuyoruz. MEB onaylı eğitimlerimizle hem kariyerinizde referans olarak kullanabileceğiniz sertifikalar almanızı sağlıyor hem de işinizi hakkıyla öğrendiğinizden emin oluyoruz. MEB onaylı Solfej - Şarkı Söyleme Eğitimi ile siz de provalarınızı bizimle yapabilir, müzikal yolculuğunuzda emin adımlarla ilerlemeye başlayabilirsiniz.

Nasıl güzel şarkı söylenir diye endişelenmeyi bırakın ve kendinizi geliştirmek için harekete geçin! Solfej ve şarkı söyleme eğitimi hakkında daha fazla bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Gelin, vokaliniz için en uygun eğitimi birlikte planlayalım.

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20