Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Keman Markaları – Hangi Marka Keman Anlamalıyım?

Yeni Başlayanlar İçin Keman Önerileri

Keman çalmaya meraklasınız ancak sektördeki farklı keman markaları arasında kararsız mı kaldınız? Açıkçası her geçen gün artan keman markaları içinde böyle bir kararsızlığa düşmeniz son derece doğal olsa gerek. Peki araştırmanız sırasında kalite keman markaları hangileri anlamanın bir yolu yok mu?

Yazımızda sizlere en iyi keman markaları hakkında bilgi verecek, yeni başlayanlar için keman önerileri aktaracağız. Eğer siz de müzik tutkunuz için ayırdığınız bütçenin boşa gitmesini istemiyorsanız aşağıdaki keman markaları sıralaması listemize bir göz atmanızı tavsiye ederiz. İşte en iyi keman markaları ve deneyimli müzik tutkunlarının yeni başlayanlar için keman önerileri...

Kaliteli Keman Markaları Nasıl Anlaşılır? – En İyi Keman Markaları

Çoğu zaman müzisyenler için en iyi keman markası en hızlı el alışkanlığı yakaladığınız kemandır. Yine de işe yeni başlıyorsanız keman markaları arasında tercihte bulunurken dikkatli davranmanız gerekir. Çünkü denemeden alışıp alışamayacağınızı bilemezsiniz. Bu nedenle deneyimli müzisyenlerin hangi noktalar üzerinde durduğuna dikkat etmenizi seçiminizi daha kolay yapmanıza yardımcı olabilir. Aşağıda sizler için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sıraladık:

 • En iyi keman markaları söz konusu olduğunda ilk olarak dünya çapında bilinirliğe sahip isimlere yönelmeniz filtreyi daraltmanız açısından iyi olabilir. Bu keman markaları tesadüfen dünyanın dört bir tarafından müzisyenlerin tercihi haline gelmedi!
 • Keman markası seçerken kemanın hangi malzemelerden üretildiğine de dikkat etmelisiniz. Kullanılan malzemeler enstrümanın tonuna doğrudan etki eder. Bu nedenle kemanın kapağı, yapımında hangi ağacın kullanıldığı gibi noktalara kesinlikle bakın.
 • Yeni başlayanlar için keman üreten firmalar genellikle malzeme olarak kontrplak kullanır. Ancak kontrplak keman kötü keman anlamına gelir diyemeyiz. Bu noktada keman üzerindeki cila, size enstrümanın ses kalitesi hakkında fikir verebilir. Genellikle mat cilalı kemanların sesi daha gür ve temizdir.
 • Elbette keman markaları arasında seçim yaparken kullanıcı yorumlarına da göz atmalısınız. Ancak kullanıcıların gerçekten keman deneyimi olup olmadığı da son derece önemlidir.
 • Son önerimiz keman markası seçerken kesinlikle denemeniz olacak. Sektörde bilinen müzik ekipmanı satışı yapan noktaların çoğu müzik severlerin alacakları enstrümanları denemelerine izin veriyor!

Başlangıç ve İleri Düzey İçin En İyi Keman Markaları

Tercih yaparken yararlanabileceğiniz keman önerileri ve ipuçlarına kısaca göz attığımıza göre artık ismiyle saygı uyandıran markalara geçebiliriz. Yukarıda söylediğimiz gibi dünya çapında üne kavuşmuş keman markaları beklentilerinizi karşılaması açısından her zaman daha iyi bir adrestir. Yine de bir markanın her ürününün aynı kalitede olmadığını da unutmamalısınız. İşte dünyanın en ünlü ve en iyi keman markaları:

 • Rösler
 • Yamaha
 • Stromberg
 • Dominguez
 • Stentor
 • Strunal
 • Vivaldi
 • Pearl River
 • Otto Jos. Klier

Enstrümanınızı Yakından Tanımak İçin Eğitim Alın!

Seçtiğiniz keman dünyanın en iyi gitar markası, hatta yaklaşık 15 milyon dolara satılan Stradivarius kemanlardan biri bile olsa enstrümanınızı yakından tanımıyorsanız istediğiniz sesi alamazsınız. Bu noktada suçu müzik yolculuğunuzdaki arkadaşınıza bulmak yerine kendinizi geliştirmek için harekete geçmeli, eğitim almalısınız...

Müzik Akademi’de öğrencilerimizin ihtiyaç ve isteklerini dikkate alıyor, size en uygun keman eğitimiyle kısa sürede büyük bir yol kat etmenizi sağlıyoruz. Enstrümanınızın inceliklerini öğrenmek için deneyimli eğitmenlerimizle keyifli bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20