Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ücretsiz Piyano Kursu - Nasıl Olur, Beklentilerimi Karşılar Mı?

Kararınızı Verirken Bunları Göz Önünde Bulundurun! – Ücretsiz Piyano Kursu İstanbul

Özellikle kendilerini denemek ve müziğe olan yeteneklerini gördükten sonra farklı bir planlama yapmak isteyen müzik severler için ücretsiz piyano kursu programları son derece iyi bir fırsat sunuyor. Günümüzde devlete ve belediyelere bağlı kurumlar tarafından verilen ücretsiz piyano kursları ile ekstra bir masrafa girmeksizin piyano çalmaya başlamanız mümkün.

Peki ücretsiz piyano kursu programlarından neler beklemeli, neler beklememelisiniz? Programa başladıktan sonra hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz nedir? Her şeyden önce ücretsiz piyano kursu için hangi kurumlara bakmalısınız? Gelin, tüm bu sorulara birlikte yanıt bulmaya çalışalım.

İSMEK Piyano Kursları Müzik Severler İçin İyi Bir Fırsat! – Ücretsiz Piyano Kursu İstanbul

Ücretsiz piyano kursu İstanbul söz konusu olduğunda hiç kuşkusuz akla gelen ilk kurum İSMEK. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı olan İSMEK piyano kursları ücretsiz piyano kursları vermesine karşılık öğrencilerine aynı zamanda nitelikli bir eğitim sunmayı da başarıyor. Ancak İSMEK piyano kursu programları için de bazı dezavantajları göz ardı etmemek gerekiyor.

Her şeyden önce İSMEK; ücretsiz piyano kursu için öncelikle öğrenci adaylarını mülakata tabi tutuyor. Mülakatta temel müzik birikiminiz kurs için yeterli görülmediği takdirde ücretsiz piyano kursu programına katılmanız mümkün değil. Bunun yanı sıra ücretsiz İSMEK piyano kursu programları üç seviyeye ayrılıyor ve ilk seviyeyi tamamlamadan 2. seviyeye, 2. seviyeyi tamamlamadan 3. seviyeye geçmeniz mümkün değil. Piyano çalmayı halihazırda belli bir düzeyde bilen ve kendisini geliştirmek isteyen müzik severler için bu durumun büyük bir dezavantaj teşkil ettiğini söylemeden geçmek mümkün değil.

Neler Beklememelisiniz? – Ücretsiz Piyano Kursu İstanbul

Her ne kadar ücretsiz piyano kursu programları müzik severler için önemli bir fırsat olsa da özel eğitim kurumlarından ve müzik okullarından alacağınız piyano kurslarına göre bazı dezavantajları bulunmuyor diyemeyiz. Bu dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ücretsiz piyano kursu program takvimi öğrenci odaklı hazırlanmıyor. Aksine öğrencilerin programa adapte olması şart.
  • Ücretsiz piyano kursları bütçe yetersizliğinden dolayı daha kısıtlı teknik ekipmanlar kullanmanızı gerektirebiliyor.
  • Ücretsiz piyano kursu sınıfları özel eğitimlere göre daha kalabalık, özel piyano derslerinde ise ders süreleri daha kısa olabiliyor.
  • Ücretsiz piyano kursu kapsamında sosyal ve kültürel etkinlikler kısıtlı sayıda gerçekleştiriliyor.
  • Ücretsiz piyano kursu programlarında katılamadığınız derslerin telafisini almanız mümkün değil.
  • Ücretsiz piyano kursu için açılan kontenjanlar sınırlı olduğu için çoğu zaman size en yakın eğitim merkezlerinde derslere katılabilmeniz mümkün olmuyor.

Size Özel Hazırlanmış Bir Piyano Kursu ile Tanışmaya Ne Dersiniz?

Eğer siz de beklentilerinizi ücretsiz piyano kursu programlarının sunduklarından daha yukarıda tutuyor, tamamen size, beklentilerinize, isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış bir piyano eğitimi ile müzikal becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Müzik Akademi piyano kursu ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Müzik Akademi’de piyano kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin seviyesine göre belirliyor, ek dersler ve ders telafi imkanlarıyla hiçbir öğrencimizi piyano çalmayı öğrenmeden mezun etmiyor, sosyal ve kültürel etkinliklerle piyano kursu yolculuğunuzu keyifli bir maceraya dönüştürüyoruz! Siz de hayallerinizdeki gibi bir piyano eğitimi almak için hemen eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20