Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

14 Yaşında Piyano Çalmaya Başlanır Mı?

Piyano Çalmanın Yaşı Var Mıdır? Piyano Çalmaya Küçük Yaşta Başlamak Şart Mı?

Piyano öyle bir enstrüman ki her yaştan öğrenmek isteyenlere birbirinden güzel faydalar sağlıyor. Bu nedenle, piyano çalmaya başlamak için hiçbir yaş geç değildir. Çocukluk döneminin ilk yıllarında piyano eğitimi almaya başlayamamış çocuklar da piyano öğrenmeye başlayabilir. 

Peki 14 yaşında piyano öğrenilir mi? 14 yaşında piyano çalmaya başlamanın ne gibi faydaları vardır? Piyano öğrenmek ergenlik döneminde ne gibi kazançlar sağlar, 14 yaşında piyanoya başlanır mı sorularının tüm cevapları için yazımızı okumaya devam edin…

 

14 Yaş Piyano İçin Geç Mi? – Piyano Kaç Yaşında Öğrenilir?

14 yaşında piyano öğrenmek aslında geç bir yaş olarak nitelendirilmese de erken bir yaş da değildir. Bunun sebebi, piyano eğitiminin çocuk gelişimine faydaları dolayısıyla ailelerin, çocuklarını 3 yaşından itibaren piyano kurslarına gönderebilmesidir. 

Okul öncesi dönemde piyanonun faydalarından yararlanmak isteyen aileler çocuklarını erken yaşta gönderse de ergenlik dönemi ve daha sonrasında da piyano eğitimi alınabilir ve tabii ki piyano teknikleri rahat bir şekilde öğrenilir.

Parmak esnetme egzersizleri, tuşe pozisyonunu kavrama, nota bilgisi konular devamlı pratiklerle içselleştirilebilecek ve piyano eğitimlerinizi kolaylaştıracak konulardır. Piyano illa küçük yaştan başlaması zorunlu bir enstrüman değil; gençlerin ve yetişkinlerin de öğrenebileceği bir enstrümandır. Hobi olarak genç ve yetişkinler de başlayabilir. Ancak eğer bir virtüöz seviyesinde çalmak istiyorsanız piyano’ya başlama yaşı en geç ergenlik çağı olmalıdır. Küçük yaşta alınan eğitim her zaman daha etkilidir. 

Piyano Öğrenmek İçin Hiçbir Zaman Geç Değildir!

Hele ki 14 yaşında piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız ya da 14 yaşındaki çocuklarınız için piyano kursu araştırıyorsanız hiç endişelenmenize ve arayışlarınızdan vazgeçmenize gerek yok! Çünkü 14 yaşında piyano öğrenilir mi sorusu alacağınız piyano eğitimi için sormanız gereken ilk sorular arasında olmayacak!

14 yaş piyano için geç mi diye merak ediyor olabilirsiniz… Aslında 14 yaşında piyano öğrenmek gayet yaygın ve olağan bir durumdur. Ayrıca bu yaşlarda piyano çalmaya başlamak birbirinden güzel faydaları da beraberinde getirir. 14 yaşında piyano öğrenilir mi diyenlerdenseniz daha fazla vakit kaybetmeden uygun bir piyanonun başına geçin!

Peki 14 yaşında piyano çalmaya başlamak, ergenlik döneminde ne gibi faydalar sağlar?

  • Ergenlik döneminin stresini azaltır
  • Yeteneklerini geliştirerek özgüven kazanır
  • Bir hobi sahibi olmanın mutluluğunu yaşar
  • Müzik bilgisini geliştirir
  • Müzik kulağını geliştirir
  • Başarı hissini yaşar
  • Düzenli pratikler ile iyi bir disiplin duygusu kazanır
  • El – Göz koordinasyonu gelişir

14 yaşında piyano çalmak bu nedenlerden dolayı gayet tercih edilebilir ve öğrenilebilir bir enstrümandır.

Her Zaman Bir Eğitmenle Daha Kolay!

14 yaşında piyano öğrenmek isteyenler için ikji seçenek var… İlki bir eğitmen yardımıyla piyano tekniklerini düzenli bir şekilde öğrenmek, ikincisi ise bir org ya da duvar piyanosu edinerek evde kendi başınıza öğrenmeye çalışmaktır. 

Ancak piyano öğrenmek ciddiyet isteyen ve düzenli pratikler gerektiren bir eğitimdir. Bu nedenle kendi başınıza piyanoda düzenli pratikler yapmanız sizler için biraz zorlayıcı olduğundan bir piyano kursu ile piyanonun temellerini siz de sağlam atabilirsiniz. 

Parmaklarınızla Harikalar Yaratmaya Var Mısınız?

Yaşınız henüz 14 ve piyano çalmak için hiç de geç değil! Parmaklarınızı rahatlıkla esnetebilir ve tuşe pozisyonuna siz de ayak uydurabilirsiniz. Dolayısıyla 14 yaşında piyano öğrenmek hiç de zor değil! Okul ve sınav streslerini üzerinizden atmak için piyanonun sakinleştirici melodilerini öğrenmeye adım atabilirsiniz. 

Müzik Akademi olarak 7’den 70’e her yaştan insana müzik ve sanat sevgisi kazandırıyor ve enstrüman eğitimlerimiz ile yeteneklerini açığa çıkarıyoruz. Piyano öğrenmek isteyen her öğrencimize uygun piyano eğitimleriyle onlara uzman eğitmenlerden piyano eğitimi alma imkanı sunuyoruz. Yeteneklerini geliştiren öğrencilerimizle gurur duyuyor ve her zaman müzik ile iç içe bir dünyaya onları hazırlıyoruz! Gelin, siz de bir kahvemizi için ve size uygun piyano eğitimi programına birlikte karar verelim…

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20