Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Online Piyano Kursu Olur Mu? – Piyano Çalmak İnternetten Öğrenilir Mi?

Tutkularına Yeterince Zaman Ayıramayanlar İçin Yeni Nesil Çözüm: Online Piyano Kursları

Bilhassa vakitsizlik ve iş yoğunluğu nedeniyle müzik tutkusundan bir süreliğine uzaklaşmak zorunda kalan ve piyano kursu almaya fırsat bulamamaktan şikayetçi olanlar için online piyano kursu hiç kuşkusuz son derece iyi bir fırsat.  Bilhassa pandemi dönemiyle birlikte yaygınlık kazanan online piyano kursları; kurs merkezine gitmeden piyano ve müzik becerilerinizi geliştirmenize imkan veriyor.

Online piyano kursu ile; ülkemizin ve hatta dünyanın neresinde olursanız olun dilediğiniz eğitmenden piyano eğitimi alabilir, vaktinizi yollarda harcamadan da müzik tutkunuza zaman ayırabilirsiniz. Peki online piyano eğitimi yüz yüze eğitimden ne kadar farklı? Avantajları ve dezavantajları neler? Gelin, bu soruya birlikte yanıt bulmaya çalışalım...

Online Piyano Eğitimi Ne Kadar Yararlı? – En İyi Online Piyano Dersi

Daha şimdiden online piyano dersi olur mu hiç dediğinizi duyar gibiyiz. Bilhassa uygulamaya dayalı bir alan olan piyano eğitiminin internet üzerinden pek de verimli olmayacağı oldukça yaygın bir kanaat, bunu kabul ediyoruz. Ancak yine de online piyano dersi almanın hiç almamaya kıyasla önemli bir artı olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Eğer zamansızlıktan, yolda harcadığınız süreden, trafikten ve kalabalık sınıflardan rahatsız oluyor, alternatif çözümler arıyorsanız online piyano kursu size yeni nesil bir çözüm sunuyor. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu da göz ardı etmemelisiniz...

Online Piyano Kursu İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz! – En İyi Online Piyano Dersi

Eğer online piyano kursu almaya karar verdiyseniz derslerinizin veriminin düşmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu hemen hatırlatalım. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Canlı olarak online piyano dersi almak istiyorsanız kesinlikle internet bağlantınızın iyi olduğundan emin olmalısınız.
  • Çoğu online eğitim platformu; müzik yapmak için yeterli bir ses kalitesinde bağlantı sunmaz. Bu nedenle hangi platform üzerinden online piyano eğitimi alacağınızı iyi seçmelisiniz.
  • Video online piyano dersleri aklınıza takılan soruları eğitmeninize anında sormanızı engellediği için canlı derslere yönelmenizi bilhassa tavsiye ederiz.
  • En iyi online piyano dersi deneyimi için ev ortamınızın müzik yapmaya, piyano çalmaya ve derse odaklanmaya izin vermesine dikkat etmelisiniz.

Online Piyano Eğitiminin Dezavantajları Var Mı?

Elbette online piyano kursu için avantajlardan bahsedebileceğimiz gibi dezavantajlardan da bahsetmek mümkündür. Yüz yüze derslere kıyasla online piyano dersleri şu konularda daha verimsiz olabilir:

  • Online piyano dersi eğitmeninizle iletişimi kısıtlayabilir,
  • Online piyano eğitimi sırasında elektrik ya da internet sorunları dersinizi sekteye uğratacaktır,
  • Online piyano kursları ile yeterince deneyim kazanamazsınız,
  • Online piyano kursu; yüz yüze eğitiminin sosyalleşme olanaklarından mahrumdur,
  • Online piyano kursları; yüz yüze eğitimin aksine farklı müzik severlerle tanışarak belki de müzik kariyerinize katkı sağlayacak bağlantılar edinmenizi sağlayamaz!

Yine de bizim önerimiz; eğer yüz yüze piyano dersi almak için yeterince vakit bulamıyorsanız online piyano kursları ile tutkunuza vakit ayırmanız yönünde olacak!

Ev Konforu ya da Kurs Ayrıcalığı, Seçim Sizin!

Müzik Akademi olarak en iyi online piyano dersi deneyimiyle müzik tutkusuna zaman ayırmak isteyen tüm sanatseverlerin yanında olmayı sürdürüyoruz. Eğer size ve beklentilerinize uygun bir piyano kursu almak istiyorsanız hemen eğitim danışmanlarımızla görüşün.

İster kurs merkezimize gelin ve eğitmenlerimizden yüz yüze eğitim alarak hem sınıf arkadaşlarınızla kaynaşın hem de keyifli bir müzik atmosferinin ayrıcalıklarından yararlanın. İsterseniz de online piyano dersleri ile zamandan tasarruf edin ve yoğunluğunuz arasında müzik tutkunuza vakit ayıracak fırsatı bulun!

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20