Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İSMEK Piyano Kursu Kayıt Süreci ve Bilmeniz Gerekenler

Karar Verirken Bunları Göz Ardı Etmeyin! – İSMEK Piyano Kursu

Piyano kursu arayan müzik severler için hiç kuşkusuz öne çıkan tercihlerden biri de İSMEK piyano kursu programları oluyor. Ücretsiz piyano kursu alma fırsatı sunduğu için hem müzik tutkunlarının kendilerini denemelerine hem de müziğin büyülü dünyasına adım atmalarına imkan veren İSMEK piyano kursları, en çok da bu nedenle müziğe hayatlarında daha fazla yer ayırmak isteyenlerin başlıca tercihlerinden biri!

Ancak İSMEK piyano kursu kayıt süreci; diğer İSMEK kurslarından biraz daha farklı bir biçimde işliyor. Bu nedenle aklınızın karışmaması sizin için kısa ve anlaşılır bir rehber hazırlamak istedik. Gelin, İSMEK piyano kursu kayıt sürecine ve programlarına birlikte daha yakından bakalım!

Piyano Kursları 3 Seviyeye Ayrılıyor! – İSMEK Piyano Kursu

İSMEK piyano kursları, kursiyerlerin seviyelerine göre 3 ayrı seviyeden oluşuyor. 1. seviye İSMEK piyano kursu daha çok bir başlangıç ve hobi kursu niteliğindeyken diğer seviyelerde ise öğrencinin talep ve beklentilerine göre daha ayrıntılı ve profesyonelliğe yönelik bir eğitim söz konusu. Nitekim İSMEK eğitim merkezi de kendi internet sitesinde 2. ve 3. seviye İSMEK piyano kursu programlarından mezun olan kursiyerlerin yeterlikleri doğrultusunda müzik sektöründe iş bulabilecekleri belirtiliyor.

Ancak bu noktada hemen bir hatırlatma yapalım. 2. seviye İSMEK piyano kursu kayıt imkanı için öğrencinin öncelikle 1. seviye eğitimini tamamlaması gerekiyor. İSMEK piyano kursları itibariyle bu noktada öğrencilerin müzikal geçmişleri arasında bir ayrım yapmayarak İSMEK piyano kursu mezuniyet sertifikası talep ediyor. Aynı şekilde 3. seviye İSMEK piyano kursu için de 1. ve 2. seviye kurs programlarından mezun olmanız şart!

İSMEK Piyano Kursu Mülakat ile Alım Yapıyor! – İSMEK Piyano Kursu Kayıt Süreci

Göz ardı edilmemesi bir diğer konuda İSMEK piyano kursu mülakat ile öğrenci alımı yapıyor. İSMEK piyano kursu mülakat sürecinin yalnızca öğrencilerin seviyesini analiz ederek buna uygun bir program hazırlamak için olmadığını vurgulayalım. Tıpkı sanat okulları gibi İSMEK piyano kursu mülakat süreci de aslında bir eleme mülakatı. Öğrenci adayı temel müzik tekniklerine ve bilgisine yeterince hakim olmadığı takdirde İSMEK piyano kursu kayıt işlemleri yapılmıyor!

İSMEK piyano kursu mülakat sorularında ise müzik okullarının yetenek sınavlarında karşımıza sıklıkla çıkan ses ve ritim işitmeye yönelik konular karşımıza çıkıyor. Öğrenciden piyanodan verilen sesi yansıtması istenerek doğru duyum becerisi olup olmadığı anlaşılmaya çalışılıyor!

Dolayısıyla ücretsiz piyano kursları sunduğu için İSMEK piyano kursu tercih edilebilir olsa da tüm öğrenci adaylarının kabul edilmediğini aklınızda bulundurmalısınız. Ancak İSMEK piyano kursu mülakat sürecinde elenseniz bile müzik kulağı ve ritim algısının geliştirilebilir olduğunu unutmayın! Dolayısıyla piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız sizin ihtiyaçlarınıza yönelik bir piyano eğitimi ile öğrenme şansınız hala var!

İSMEK Piyano Kursu Kayıt İşlemleri Nereden Yapılıyor?

İSMEK piyano kursu kayıt ve mülakat işlemleri için size en yakın İSMEK eğitim merkezine başvurabilir veya İSMEK’in sitesinden rahat ulaşabileceğiniz bir eğitim merkezini seçerek kaydınızın gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için https://enstitu.ibb.istanbul sitesini incelemeniz yeterli olacaktır.

Peki ya tamamen sizin takviminize, müzik geçmişinize, seviyenize ve beklentilerinize göre bir piyano eğitimi almak istiyorsanız? Bunun için Müzik Akademi olarak her zaman yanınızda olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Seviyeniz ne olursa olsun eğitim danışmanlarımızla görüşerek size uygun bir piyano eğitimi programı düzenlenmesi için bize telefonla ulaşabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20