Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İSMEK Keman Kursu Kayıt Koşulları

İSMEK Keman Kursu Kayıt Başvurusundan Önce Bunlara Göz Atın!

Özellikle ücretsiz keman kursu ile müzikal becerilerini sınamak ve müzikle ilk tanışmasının kendisi için daha masrafsız olmasını sağlamak isteyen müzik tutkunları için hiç kuşkusuz İSMEK keman kursu programları önemli bir fırsat bulunuyor. Ancak İSMEK keman kursu kayıt koşulları itibariyle öğrenci adaylarından bazı ön yeterlikler de arıyor.

Peki İSMEK keman kursu kayıt sürecinde aranan ön yeterlikler neler? İSMEK keman kursu mülakat ile mi öğrenci alımı yapıyor? Gelin isterseniz İSMEK keman kursu programına daha detaylı bir biçimde göz atalım ve ardından tüm bu sorulara birlikte yanıt bulmaya çalışalım.

İSMEK Keman Kursu Programları İkiye Ayrılıyor! – Ücretsiz Keman Kursları

İSMEK keman kursları öğrencilerin ilgi alanlarına göre iki farklı programa ayrılıyor. Bunlardan ilki Batı müziği keman kursu programı; adından da anlaşılabileceği üzere öğrencilere Batı müziği repertuvarı ve çalışma metotlarını öğreterek bu alanda ilerlemelerini sağlıyor.

İkinci bir program olarak ise İSMEK keman kursları arasında Türk müziği keman kursu programı bulunuyor. Türk müziği repertuvarı ile hazırlanan bu program; aynı şekilde çalışma metotları arasında da Türk usullerine yer veriyor.

Üç Farklı Seviye Var! – İSMEK Keman Kursu

Yukarıda bahsettiğimiz iki program da öğrencilerin seviyelerine göre üç seviyeden oluşuyor. 1. seviye İSMEK keman kursu programları daha çok bir hobi kursu ve enstrümana giriş niteliği taşırken 2. ve 3. seviye İSMEK keman kursları öğrencilere aynı zamanda mesleki kazanımlar sağlamayı da hedefliyor.

Ancak burada göz ardı edilmemesi gereken çok önemli bir nokta var! İSMEK keman kursu kayıt koşulları arasında 2. ve 3. seviye için bir önceki seviyeyi tamamlama zorunluluğu bulunuyor. Dolayısıyla daha önceden keman çalmayı biliyor olsanız bile İSMEK keman kursu 2. ve 3. seviye programlarından yararlanmak için temel seviye olan 1. seviye kurs programına katılmanız gerekiyor. Nitekim programın 128 saat olarak planlandığını düşünürsek eğer bu düzeyde keman çalmayı biliyorsanız ciddi bir dezavantajın söz konusu olduğu bir gerçek.

İSMEK Keman Kursu Mülakat ile Alım Yapıyor! – İSMEK Keman Kursu Kayıt Koşulları

İSMEK keman kursu kayıt koşulları arasında vurgulanması gereken ikinci bir nokta daha var! O da mülakat aşaması! İSMEK keman kursu mülakat aşamasını öğrencilerinin seviyesini ölçmek için değil, başvuruları bir elemeye tabi tutmak için gerçekleştiriyor. Dolayısıyla ön bilginiz yeterli bulunmadığı takdirde tıpkı müzik okullarında olduğu gibi İSMEK keman kursu kayıt hakkı kazanamıyorsunuz.

Buna bağlı olarak İSMEK keman kursu mülakat soruları da öğrencilerin temel müzikal duyum ve ritim algılarını ölçmek üzerine kurulu. Her ne kadar bu sorular çok zor olmasa da bu aşamada elenen öğrencilerin İSMEK keman kursu kayıt sürecine geçme şansı yok!

İSMEK Keman Kursu Kayıt İşlemleri Nereden Yapılıyor?

İSMEK keman kursu kayıt ve mülakat işlemleri için ikamet ettiğiniz yere en yakın keman kursu bulunan İSMEK eğitim merkezine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun dışında İSMEK keman kursu kayıt işlemleri online olarak da yapılabiliyor. https://enstitu.ibb.istanbul adresinden İSMEK keman kursu kayıt başvurusu yapabilirsiniz.

Bu noktada hatırlatmak isteriz ki İSMEK keman kursu mülakat sürecinde başarılı olamasanız bile müzikal duyum ve ritim algısı geliştirilebilir yeteneklerdir. Dolayısıyla İSMEK keman kursu dışında da müzik tutkunuzu sürdürebilir, tamamen size özel hazırlanmış bir keman kursu ile enstrümanınızı çalmayı öğrenebilirsiniz.

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20