Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi – Nasıl Girilir? Yetenek Sınavı Başvuru Tarihleri

Hazırlıklarınızı Doğru Planlamanız İçin Kayıt Sürecini Sizlere Açıkladık!

Bursa’nın öne çıkan eğitim kurumlarından biri olan Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, 1990 yılında müzik ve resim bölümleriyle birlikte ilk olarak İstanbul’da eğitime başlamıştı. Hemen bir yıl sonra ise Bursa, Ankara ve İzmir’de de öğrencilerine kapılarını açmaya başlayan okulun diğer şubeleri günümüzde farklı isimlerle eğitim hayatına devam ediyor.

Peki ülkemizin ilk güzel sanatlar liselerinden biri olan Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumak için ne yapmalısınız? Nitekim Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi nasıl girilir sorusunun öğrenciler tarafından sıklıkla arandığını görüyoruz. Gelin, bu soruya birlikte yanıt verelim ve bölüme girmek için takip edebileceğiniz küçük bir yol haritası çıkaralım.

 

LGS’ye Girmeli Misiniz? – Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Taban Puanı 2023

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi nasıl kazanılır diye merak edenler için hemen vurgulayalım, LGS sınavına girmek zorunda değilsiniz. Dolayısıyla öğrenciler sıklıkla yanılarak bu aramayı yapsa da Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi taban puanı gibi bir şeyden söz etmek mümkün değil. Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi için LGS sınavına değil, yetenek sınavlarına girmelisiniz.

Yetenek Sınavı Ne Zaman? – Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Tarihleri 2023

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı tarihleri 2023 yılı için henüz netleşmiş değil. Kesin bir tarih verebilmemiz için öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetenek sınavı tarihleri hakkında açıklama yapması gerekiyor. Ancak MEB’den henüz bu türden bir açıklama gelmediği için kesin tarih veremiyoruz.

Yine de geçtiğimiz yıllara bakarak yetenek sınavının ne zaman yapılacağını söylemek mümkün. Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 yılından önce Temmuz ayında yapılmış! Dolayısıyla çalışma takviminizi, sınava Temmuz’un ikinci haftasında gireceğinizi düşünerek düzenleyebilirsiniz. Ancak hemen bir uyarı yapalım, bu tarihte sınav gerçekleştiriliyor, başvuru süreci bundan daha önce!

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı başvuruları için MEB’in geçmiş yıllarda belirlediği tarih Haziran’ın son iki haftası. Dolayısıyla 2023 yılında 14-30 Haziran arasında başvuruların başlayıp başlamadığını kontrol edebilirsiniz.

Kesin Tarihler e-Okul’dan Açıklanıyor! – Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Nasıl Girilir?

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı tarihleri 2023 yılında nasıl olacak diye endişeleniyorsanız bizim önerimiz bu sayfayı veya e-Okul’u düzenli aralıklarla kontrol etmeniz. Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptığında biz de sayfalarımızı düzenleyeceğiz ancak doğrudan bilgi almak için e-Okul sistemine bakabilirsiniz. Nitekim başvuru yaparken de e-Okul’dan yararlanacaksınız.

Başvuru Şartları: Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Nasıl Girilir?

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı için öncelikle başvurunuzu okula doğru bir biçimde iletmeli ve başvuru şartlarını yerine getirmelisiniz. Başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İlköğretim 8. sınıfı o yıl bitirmiş olmak,
  • İki adet vesikalık fotoğraf,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Mevcut okul idarecileri tarafından onaylanmış başvuru formu.

Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı ile her yıl 30 müzik, 30 Türk Sanat Müziği ve 30 da resim öğrencisi alıyor. Siz de adınızı bu öğrenciler arasına yazdırmak istiyorsanız başvuru koşullarını doğru şekilde yerine getirdiğinizden emin olun…

Çalışmaya Erkenden Başlayın, Hayal Ettiğiniz Bölümde Eğitim Alın!

LGS sınavı yerine yetenek sınavına girecek olmak çoğu öğrenciyi sevindirse de açık konuşmak gerekirse yetenek sınavlarının da kolay olduğunu söylemek mümkün değil. Tahmin edebileceğiniz gibi aynı durum Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı söz konusu olduğunda da geçerliliğini koruyor.

Buna karşılık disiplinli ve sıkı bir çalışmayla yapamayacağınız bir şey olmadığını vurgulayalım! Eğer Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi nasıl kazanılır diye merak ediyorsanız ilk anahtarın sıkı çalışmak olduğunu unutmayın. Güvenilir ve deneyimli eğitmenlerin desteğiyle planlı bir şekilde hazırlanmaya vakit kaybetmeden başladığınız takdirde yetenekleriniz sizi hayal kırıklığına uğratmaz!

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20