Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Güzel Sanatlar Lisesine Nasıl Girilir? – Güzel Sanatlar Lisesine Giriş Şartları

Yeteneklerinin Peşinden Giden Çocuklar İçin İpuçları 

Öğrencilerin müzik bilgisinin ve yeteneklerinin ölçüldüğü güzel sanatlar lisesi müzik bölümü, uzun ve emek isteyen bir hazırlık sürecinin ardından girilebilen bölümlerdendir. Ortaokulu tamamlamış ve güzel sanatlar lisesi müzik bölümü düşünen öğrenciler için özenle hazırlanan yetenek sınavları, her öğrencinin yeteneklerini ve çalışmalarını gösterebilecekleri şekilde planlanmaktadır. Bu sebeple güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu ile düzenli ve sıkı bir çalışma programı benimseyen öğrenciler yetenek sınavlarında başarılı olmanın adımlarını atmış olurlar. 

Her okulun yetenek sınavları temelde aynı konuları baz alsa da içerik olarak değişiklik gösterir. Bu sebeple yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler gitmek istedikleri okulların sayfalarında özel olarak belirlenen kriterleri göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmelidirler. Fakat genel olarak öğrencilerden beklenen; müzik teknolojileri bilgisi, müzik yaratıcılığı, enstrüman çalma yetenekleridir. Bu özellikleri karşılayan öğrenciler, hazırlık süreçlerinde gitmek istedikleri okulların özel olarak belirlediği kriterleri de baz alarak çalışmalarına başlamalıdırlar. 

 

Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü Yetenek Sınavı – LGS Puanı Gerekli Mi?

Güzel sanatlar lisesi giriş şartları söz konusu olduğunda hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin aklına elbette ilk olarak LGS geliyor. Hemen belirtmemiz gerekirse LGS, güzel sanatlar lisesi isteyen öğrenciler için önemli bir adım değildir. Çünkü güzel sanatlar lisesi giriş şartları arasında LGS puanı yoktur. Güzel sanatlar liselerine girişte ortaokul başarı puanı ve yetenek sınavı baz alınır. Bu sebeple öğrencinin istediği bölüm ne ise o doğrultuda çalışmalarını sürdürmeli ve yetenek sınavlarına düzenli bir şekilde çalışmalıdır. 

Yetenek Sınavları Çok Önemli! – Güzel Sanatlar Lisesine Nasıl Girilir?

Yukarıda LGS puanının güzel sanatlar lisesi giriş şartları içinde bir etkisinin olmadığından bahsettik. Fakat burada ortaokul puanının önemine vurgu yapmak gerekmektedir. Okul başarı puanı okulda olduğunuz sınavların, ödev puanlarının toplamından oluşan ve genel başarınızı temsil eden bir puan olduğu için yetenek sınavları öncesinde okuldaki derslerinize önem göstermeniz gerektiğini bilmelisiniz. Okul başarı puanı yüksek olduğunda yetenek sınavlarından alacağınız puan ile istediğiniz okul için gerekli adımların sağlanmış olacak ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Okul başarı puanı için elinizden gelen çalışmaları yapıp istediğiniz puanı elde ettiğiniz zaman yetenek sınavı için de motivasyonunuz artmış olacaktır. Güzel sanatlar lisesi müzik bölümü yetenek sınavı, öğrencilerin müzik bilgisinden enstrüman çalabilme becerisine kadar birçok özelliği test etme üzerine kurulu bir sınavdır. Bu sebeple yeteneklerinizi güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları ile geliştirebilir ve düzenli çalışma şekli oluşturabilirsiniz. Hayallerinize giden yolda iyi bir güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu ile çalışarak yetenek sınavlarını başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yetenek Sınavları Gözünüzü Korkutmasın! 

Güzel sanatlar lisesi müzik bölümü yeteneklerinizi geliştirmeye yardımcı olacak ve ileride kariyerinizi etkileyecek eğitimleri aldığınız yer olarak hayatınızın dönüm noktası olarak yerini alacaktır. Bu sebeple güzel sanatlar lisesi müzik bölümü yetenek sınavı hazırlıklarınızda sektörde başarıları ile kendini kanıtlamış ve deneyimli eğitmenlerin yer aldığı güzel sanatlar lisesi hazırlık kursları ile çalışmanız gerekmektedir. 

Müzik Akademi olarak yeteneklerini geliştirmek ve yetenek sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrencilerin her zaman yanındayız!

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20