Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavları Ne Zaman?

Başarılı Olmak İçin Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavlarına Şimdiden Hazırlanın!

İstanbul’un önemli güzel sanatlar liselerinden biri olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi; çocukların erken yaşta müzik, tiyatro, resim ve sinema & TV eğitimi almasına olanak tanıyor. Lise seviyesinde tiyatro ve sinema & TV eğitimi veren güzel sanatlar lisesi bulmanın zorluğu bir kenara müzik ve resim bölümleri ile de okulun öne çıktığını söyleyelim.

Peki Mimar Sinan yetenek sınavı ne zaman? Mimar Sinan güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı 2023 yılı tarihleri açıklandı mı? Tüm bu sorulara yazımızın devamında sizler için yanıt verdik. İşte 2023 Mimar Sinan yetenek sınavı tarihleri…

Hemen Başvuru Yapabilirsiniz! – 2023 Mimar Sinan Yetenek Sınavı Başvuru Tarihleri

Mimar Sinan Lisesi yetenek sınavları ayrıca bir başvuru tarihi belirlemiş değil. Başvuru için okulun sitesindeki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru formunda öğrencinin kişisel ve iletişim bilgilerini girdikten sonra seçmek istediğiniz bölümü işaretliyor, internet üzerinden Mimar Sinan yetenek sınavı başvurusunu tamamlamış oluyorsunuz.

Mimar Sinan Lisesi yetenek sınavı başvuru formu: https://www.msgsl.com/yetenek-sinavi-basvuru-formu

Sınav Tarihlerini Okul Açıklıyor! – Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı 2023

2023 Mimar Sinan yetenek sınavı tarihleri hakkında önceden bilgi vermek son derece zor. Çünkü okul, lise kayıt döneminde başvuru sayısının çokluğuna ve belirlediği kontenjana göre yetenek sınavının hangi tarihte yapılacağına karar veriyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi özel lise olduğu için yetenek sınavları konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkezi olarak saptadığı tarihlere bağlı kalmak zorunda değil. Ancak yine de lise kayıtlarının yapıldığı Haziran – Ağustos ayları arasında olacağını düşünmek yanlış olmaz. Nitekim başvurunuzu yaptıktan sonra Mimar Sinan Lisesi yetenek sınavları ve tarihleri hakkında size ulaşarak bilgilendirme yapıyor.

Neler Soruluyor? – 2023 Mimar Sinan Yetenek Sınavı

Mimar Sinan yetenek sınavı tarihleri hakkında bilgi verdiğimize göre artık sorulan sorulara bakabilir, hazırlık çalışmalarımız süresince hangi konulara odaklanmamız gerektiğini öğrenebiliriz. İşte Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı soruları:

  • Öncelikle öğrencilerin müziksel işitme performansını ölçmek için piyanodan verilen tek, çift, üç ve dört sesi tekrar etmeleri isteniyor.
  • Bunun ardından öğretmenin verdiği bir ritim parçasının tekrar edilmesi gerekiyor.
  • Son olarak piyanodan çalınan kısa bir ezginin tekrar edilmesi isteniyor.
  • Bunların ardından öğrencinin seçeceği bölüm ve uzmanlaşmak istediği alana göre bir eseri, vokali veya enstrümanı ile icra etmesi bekleniyor. Piyano harici çalgıları adayın Mimar Sinan yetenek sınavı için yanında getirmesi gerekiyor.
  • Son olarak öğrencinin enstrümanını kullanmasına engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunu olup olmadığına bakılıyor ve yetenek sınavı tamamlanıyor.

Ancak güzel sanatlar lisesi yetenek sınavları sorularının okullara göre değişkenlik gösterebileceğini unutmamalı, başvuru yapmak istediğiniz güzel sanatlar lisesinden detaylı bilgi almalısınız.

Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürmek İçin Sıkı Çalışın!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 tarihleri ve sınav soruları hakkında hazırlık sürecinde işinize yarayabilecek tüm bilgileri sizinle paylaştık. Artık kendinize hazırlanmak için sıkı bir program planlayabilir, hayallerinize doğru sağlam adımlarla ilerlemeye başlayabilirsiniz. Unutmayın ki ülkemizde güzel sanatlar liselerinin sayısı oldukça az. Dolayısıyla Mimar Sinan yetenek sınavları sonucunda başarılı olmak istiyorsanız çok çalışmalısınız.

Hazırlıklarınız esnasında profesyonel destek almanız hatalarınızı görmeniz ve doğru bilgilerle kısa sürede kendinizi geliştirmeniz açısından son derece önemli. Deneyimli bir eğitmenden güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu alın, yetenek sınavı sonrasında hayal kırıklığı yaşamayacağınızdan emin olun…

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20