Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı 2023 Ne Zaman?

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlanırken Bu Tarihlere Göre Plan Yapın!

Ülkemizin en eski güzel sanatlar liselerinden biri olan Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi; 1992-1993 yılından bu yana eğitim öğretim hayatına devam ediyor. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan okulda güzel sanatlar okumak isteyenler için Müzik ve Resim bölümleri bulunuyor. Her iki bölüm için de Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavları aynı tarihlerde yapılıyor.

Peki Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 yılında hangi tarihlerde yapılacak? Çalışma programınızı buna göre düzenlemek için şimdiden Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı tarihlerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin. İşte 2023 Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı tarihleri…

Başvurular İçin Haziran – Temmuz Ayları! – Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı 2023

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 yılında ne zaman yapılacak sorusuna isterseniz öncelikle başvuru tarihlerinden başlayarak yanıt verelim. Kayseri Güzel Lisesi yetenek sınavı başvuru tarihleri için MEB’in belirlediği aralık Haziran ayının üçüncü haftası ile Temmuz ayının sonu. Her yıl bu dönemde yapılan Kayseri Güzel Sanatlar yetenek sınavları için başvurular 2023 yılında da bu tarihte yapılacak…

Sınavlar Ağustos’ta! – Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavı Ne Zaman 2023

Temmuz’un sonunda başvuruların tamamlanmasıyla birlikte Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 yılı tarihi Ağustos’un son haftasında olacak şekilde belirleniyor. Ancak şimdiden kesin bir gün vermemiz mümkün değil. Bunun için öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve okul idaresinin açıklamasını beklememiz gerekiyor. Eğer tam tarihi öğrenmek istiyorsanız bizi takip edebileceğiniz gibi e-Okul sistemini de düzenli olarak kontrol ettiğiniz takdirde 2023 Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavları kesin tarihini öğrenebilirsiniz.

Neler Soruluyor? – 2023 Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavları

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 tarihleri hakkında bilgi verdiğimize göre gelin bir de sınavda sorulan sorulara bakalım. Daha önce yapılan sınavlar ve MEB’in, müzik bölümü yetenek sınavları hakkında verdiği bilgilere göre sınavda şu sorularla karşılaşacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz:

  • Öğrenciden; piyanodan verilen bir sesi tekrarlaması istenir.
  • Aynı şekilde öğrenciden; piyanodan verilen çift sesi tekrarlaması istenir.
  • Öğrencinin seviyesine göre piyanodan verilen üç sesi tekrarlaması istenir.
  • Son olarak öğrenciden piyanodan verilen dört sesi tekrarlaması istenir ve sınavın ses ayırt etme bölümü tamamlanır.
  • Bunun ardından öğrencinin piyanodan çalışan melodiyi tekrarlaması gerekir.
  • Aynı şekilde öğretmen tarafından seslendirilen ritmik melodiyi öğrenci tekrar eder.
  • Öğrenci, girmek istediği bölüme göre müfredatta yer alan bir eseri enstrüman veya vokalle icra eder.

Genel olarak; müziksel işitme, ritimsel bellek, ezgisel bellek, müziksel çalma ve söyleme konu başlıklarında ilerleyen güzel sanatlar lisesi yetenek sınavı hazırlık soruları her okula göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla sağlıklı bilgi almak için başvurmak istediğiniz güzel sanatlar lisesinden bilgi almanız yararlı olacaktır.

Sıkı Çalışın, Hayallerinizi Gerçeğe Dönüştürün!

Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavı 2023 tarihleri ve sınav soruları hakkında bilgi edindiğinize göre artık çalışma programınızı düzenleyebilir, sıkı bir çalışmayla hayallerinizin okulunda müzik eğitimi alarak her geçen gün sahnelere bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Ülkemizdeki güzel sanatlar liselerinin sayısının pek fazla olmadığını dolayısıyla yetenek sınavlarında başarılı olmak için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın!

Bu sırada profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarsanız Müzik Akademi olarak güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile sizlere tam destek sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Gelin, hayallerinize giden yolu birlikte inşa edelim…

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20