Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İSMEK Gitar Kursu Kayıt Koşulları Neler?

İSMEK Gitar Kursu Kayıt İşlemlerinden Önce Bunları Unutmayın!

Gitar kursu arayan müzik tutkunları için doğal olarak İSMEK gitar kursu en çok tercih edilen adreslerin başında geliyor! Ücretsiz gitar kursu imkanı sunan İSMEK, müziğe olan yeteneklerini test etmek ve kendisini görmek isteyenler için hiç kuşkusuz iyi bir fırsat. Ancak İSMEK gitar kursu kayıt işlemleri için belli koşulları yerine getirmenizi istiyor.

Peki İSMEK gitar kursu kayıt koşulları neler? İSMEK gitar kursu mülakat ile mi alım yapıyor? Gelin, tüm bu sorulara yanıt vermek için İSMEK gitar kursu kayıt sürecine birlikte, daha yakından göz atmaya başlayım.

Gitar Kursları 2 Seviyeye Ayrılıyor! – İSMEK Gitar Kursu

İSMEK gitar kursları; öğrencilerin düzeyine göre 2 ayrı seviyeye ayrılıyor. 1. seviye İSMEK gitar kursu daha çok yeni bir hobi edinmek ve müzikle tanışmak isteyenler için iyi bir fırsat sunarken 2. seviye İSMEK gitar kursları ile mesleki pratik kazandırmayı da amaçlıyor. Nitekim İSMEK, kendi internet sitesinde de 2. seviye İSMEK gitar kursu programını başarıyla bitiren öğrencilerin kendi yeterlik düzeylerine bağlı olarak müzik endüstrisinde çalışma fırsatı bulabileceklerini belirtiyor.

Ancak burada göz ardı edilmemesi gereken önemli bir nokta var! İSMEK gitar kursu için öğrencilerinin müzik geçmişlerini dikkate almıyor. Dolayısıyla gitar çalmayı belli bir düzeyde biliyor olsanız bile 2. seviye İSMEK gitar kursu kayıt imkanına sahip değilsiniz. Öncelikle 1. seviye İSMEK gitar kursu programını tamamlayarak sertifikanızı almalı, ardından 2. seviye İSMEK gitar kursu kayıt işlemlerini yapmalısınız. Bir seviyenin 128 saatlik bir ders programına sahip olduğu düşünülürse temel seviyede gitar çalmayı bilen birisi için bunun ciddi bir dezavantaj olduğunu söyleyebiliriz.

İSMEK Gitar Kursu Mülakat ile Alım Yapıyor! – İSMEK Gitar Kursu Kayıt Koşulları

2. seviye İSMEK gitar kursu kayıt koşulları arasında ilk seviyeyi bitirme zorunluluğu olduğundan bahsettik. Bu defa 2 seviyeyi de ilgilendiren bir koşuldan bahsedeceğiz. İSMEK gitar kursu mülakat ile öğrenci alımı yaptığı için tıpkı güzel sanatlar veya sahne sanatları fakültelerinin müzik bölümlerinde olduğu gibi İSMEK gitar kursu kayıt sürecinde de dışarıda kalan öğrenciler olabiliyor. Dolayısıyla İSMEK gitar kursu mülakat süreci; öğrencilerin seviyesini analiz etmek değil, öğrencileri bir elemeye tabi tutmak için var.

Bu doğrultuda İSMEK gitar kursu mülakat soruları öğrencilerin temel ses ve ritim algısını ölçmek üzerine kurulu. Öğrenci adayının ön yeterliği değerlendirmeden geçemediği takdirde ise ücretsiz gitar kursları fırsatından yararlanamıyor.

İSMEK Gitar Kursu Kayıt İşlemleri Nereden Yapılıyor?

İSMEK gitar kursu kayıt işlemleri için size en yakın İSMEK gitar kursu merkezine giderek bizzat başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun dışında İSMEK resmi sitesinde de online başvuru için bir buton bulunuyor. https://enstitu.ibb.istanbul/ adresinden İSMEK gitar kursu merkezinizi seçerek başvurunuzu yapabilir, mülakat tarihi için beklemeye başlayabilirsiniz.

Ancak hemen hatırlatalım; İSMEK gitar kursu mülakat değerlendirmesinde ön bilgi ve yetenekleriniz yetersiz görülse bile müzik kulağı ve ritim algısı geliştirebilir becerilerdir. Dolayısıyla İSMEK gitar kursu kayıt sürecinde elenseniz bile farklı bir gitar kursu ile her zaman enstrümanınızı öğrenebilirsiniz. Bu noktada sizin seviyenize ve beklentilerinize göre düzenlenen tamamen size özel bir gitar kursu programı için Müzik Akademi olarak her zaman yanınızda olduğunuzu vurgulamak isteriz. Dilediğiniz takdirde hemen eğitim danışmanlarımızla görüşerek seviyenizin analiz edilmesi için randevu oluşturabilirsiniz.

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20