Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

1250 TL'den Başlayan Gitar Kursları - Gitar Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Gitar Kursu Fiyatları Kaç TL?

Gitar birçok müzik türünde kullanılan bir enstrüman olması ile insanlar tarafından çok rağbet görür. Bu yüzden gitar kursu veren kurslar da giderek artmaktadır. Gitar kursu fiyatları kurumların kalitesine, eğitmen kadrosuna, özel eğitim seçeneği sunup sunmuyor olmasına ve eğitim saatlerine göre değişiklik gösterir. Sektörde yıllardır var olup deneyimli olan, alanında uzman gitar eğitmenlerinin eğitim verdiği, MEB onaylı sertifika veren kurslarda tahmin edilebileceği üzere eğitim fiyatları da yüksektir. Fakat orta düzeyde eğitim veren, eğitim planının nasıl hazırlandığı belli olmayan, kalitesi düşük ve eğitim süresi kısa olan kurslarda ise eğitim ücreti düşüktür.

Siz de ucuza gitar kursu olur mu? diyorsanız, bunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Sizler için İstanbul'daki gitar kursu fiyatları ve ortalama ders ücretleri hakkında bilgi topladık. Ayrıca gitar kursu fiyatlarını etkileyen faktörleri de değerlendirdik. Yazımızı okumaya devam edin... 

1250 TL - 2000 TL Arasındaki Gitar Kurslarının Eğitimleri Nasıl?

İstanbul'da gitar kursları çok fazla ve bu fazlalıkla birlikte karşınıza 1000 - 1250 TL'den başlayan aylık gitar kursu fiyatları çıkabilir. Hatta online gitar kursu ücretleri daha ucuz. Peki bu gitar kursları iyi mi? Genel olarak baktığımızda 1250 - 2000 TL arasında gitar kursu veren kurumların imkanlarının beklentilerinizi karşılayamayacağını söyleyebiliriz. Yani kişiye özel program ya da eğitmenin özel ilgisini bekliyorsanız bu gitar kursları size göre değil. Grup eğitimleri olarak derslerinizi alır, bol pratik ve uygulama yapma kısmında kişisel çabanız gerekebilir. 

MEB standartlarını karşılamayan sınıflar, yıllardır kullanılan gitarlar ya da henüz öğrenci olan eğitmenler karşınıza çıkabilir, şaşırmayın. Küçük sınıflar, ulaşım olanaklarının dışında bir lokasyon, sosyal alanları olmayan bir ortam sizi bekliyor olabilir. Evet, 1250 TL ya da 2000 TL'ye de gitar eğitimi alabilirsiniz ancak hem eğitim kalitesi hem kurumun profesyonelliği hem de bulunduğunuz ortam açısından beklentileriniz yüksek olmasın. 

Gitar kursu fiyatları olarak 1250 - 2000 TL arasında bir ücret gördüğünüzde ilk yapmanız gereken kurumun MEB ruhsatını ve eğitim içeriğini sorgulamak olmalıdır. 

2500 - 3750 TL Gitar Kursu Fiyatları Normal mi?

Gitar kursu fiyatları olarak 2500 - 3750 TL aralığında rakamlar normal denebilir. Ortalama bir gitar kursunun fiyatları bu şekildedir. Sektörde yavaş yavaş yükselen, eğitim kalitesini arttırmaya çalışan, eğitmenleri daha deneyimli kurumlardır. Bu gitar kursları bütçesini zorlamak istemeyen ancak daha iyi eğitim almak isteyenler için olabilir. Ancak yine de çocuklarınız ve sizin için tam anlamıyla beklentileri karşılayacak eğitimler sunamayabilirler. 

4000 - 5000 TL Aralığındaki Gitar Kursları Neler Sunuyor?

Günümüzde sanat kurslarının fiyatları kişisel gelişim kurslarına göre daha yüksek. Çünkü yeteneğin geliştirilmesi odağıyla gerçekleştirilen eğitimler, özel ilgi ve alaka istiyor. Bu nedenle gitar dersi fiyatları olarak İstanbul'da karşınıza 4000 - 5000 TL arası rakamlar çıkabilir. Gitar kursu fiyat aralığı 4000 - 5000 TL olanlar, genel olarak MEB ruhsatına sahip, eğitim sınıfları yeterli donanım sahip, eğitmenleri deneyimli ve profesyonel eğitim merkezleri olurlar. Gitar kursu ücretleri açısından bütçenizin üzerinde olsa da sınıfları geniştir, personelleri güler yüzlüdür, rehberlik hizmetleri sunarlar, şehrin merkezinde olurlar, otopark, bahçe ve kafe gibi imkanları bulunur. 

4000 - 5000 TL gitar eğitimi ücreti talep eden kurslardan ders telafisi de alabilirsiniz. Yani gelişmiş ve deneyimli bir gitar kursu arıyorsanız bütçenizi geniş tutmalısınız.

Özel Gitar Dersi Ücretleri 6000 TL'den Başlıyor!

Grup gitar dersi fiyatları bu şekildeydi, peki özel gitar kursu ücretleri ne? İstanbul'da gitar kursu fiyatları özel ders şeklinde olduğunda 6000 TL'den başlıyor. Eğer özel gitar dersi ile daha rahat öğrenirim diyorsanız, hem uygulama daha çok yapmak hem de eğitmeninize sorular sorma niyetiniz varsa bütçenizi biraz daha genişletmeniz gerekecek. 

Çocuk Gitar Kursları ile Yetişkin Gitar Kursları Ders Ücretleri Arasında Fark Var mı?

Özel ve grup gitar derslerinde öğrencinin yaşına ve seviyesine göre planlama yapılırken ders ücretleri benzer ya da birbirine yakındır. Çocuk gitar kursu fiyatları ile yetişkin gitar kursu fiyatları arasında büyük bir uçurum yoktur. 4500 TL'den başlayan kaliteli bir gitar dersi fiyatı 6500 TL'ye kadar çıkabilir. Öğrencinin yaşına bağlı olarak çocuk gitar kursu fiyatları bir miktar daha uygun olabilir. 

Gitar eğitimi ücretleri için ortalama aralıklar verdik. Peki gitar dersi fiyatları nelere göre belirleniyor? Gitar kursu fiyatları için eğitim kurumları hangi kriterlerini ve imkanlarını göz önünde bulunduruyor, bakalım.

Gitar Kursu Fiyatlarını Belirleyen Özellikler

Sektörde gitar eğitimi veren çok sayıda kurs vardır. Siz de gitar kursu ararken çok fazla seçenek içinden kendinize en uygun ve kaliteli bir gitar kursu bulmakta zorlanıyor ve gitar kursu fiyatları arasındaki farkların neye göre belirlendiğini kendinize soruyorsanız gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun cevabı niteliğindeki özellikleri inceleyin:

Kurumun Deneyimi

Gitar kursu fiyatları belirlenirken sektörde çok fazla seçenek olmasının sebeplerinden biri de deneyimsiz kursların da bu eğitimi veriyor olmasıdır. 15 yıl boyunca gitar eğitimi veren ve sektöre yıllarını harcamış eğitmenleri bulunan kurum ile henüz 1 yıldır sektörde olan bir kurumun kıyaslaması bile yapılmamalıdır. Gitar eğitimi almak isteyen öğrencilerin gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun en önemli cevaplarından biri olarak kurumun deneyimli olup olmadığını bilmesi gerekir.

Eğitmen Kadrosu

Gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir diye soran ucuz ya da ücretsiz gitar kursu arayışında olanların ilk dikkat etmesi gereken nokta gitar eğitmenleri olmalıdır. Gitar eğitimi veren eğitmenlerin yıllarca müzik ile iç içe olması ve müzik dünyasında çalışmalarıyla adından söz ettirmiş olması, çalıştığı kursun gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun cevabını vermektedir.

MEB Onaylı Olması

Bir gitar kursunun MEB onaylı olabilmesi için yerleşim planı, acil çıkışlar, sınıflar, deprem dayanıklılık raporu ve bunun gibi birçok standardı karşılaması gerekir. Bu standartlar ise Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile zorunlu hale getirilmiştir. Gitar kursu ücretleri neye göre belirlenir sorusuna en somut yanıtlardan biri kurumun MEB onaylı olup olmadığıdır. 

Kurumun Konumu

Gitar kursunun otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olması fiyatlarını etkiler. Fakat burada önemli olan nokta kursun merkezi bir yerde olmuş olmasıdır. Gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir diye sorarken ulaşımın kolaylığını göz ardı etmemek gerekir.

Sınıf Mevcudu

Gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun bir diğer cevabı ise sınıf mevcudu ve özel ders imkanının sağlanabiliyor olmasıdır. Kaliteli bir gitar eğitimi olabilmesi için grup dersleri de olsa sınıf mevcudunun her öğrencinin verim alabileceği şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Gitar Eğitimi Her Yerde,  Kaliteli Gitar Eğitimi Müzik Akademi’de! 

Eğitim sektöründeki fiyatlar, kurumun sunduğu kaliteye bağlı olarak büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Kurs ücretleri kişisel tercihlere, şehre ve eğitim türüne bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak ülkemizde, deneyimsiz ve kaçak eğitim veren firmalar, düşük fiyat politikaları ve MEB müfredatından uzaklaşarak, kursiyerleri yanlış tercihlere yönlendirebiliyor. Yılda %65'i gitar eğitiminden vazgeçen öğrencilerin çoğu, yanlış kurs seçimleri ve yetersiz eğitim nedeniyle hayallerinden vazgeçmek zorunda kalıyor veya daha iyi bir kurs arayışına girmek zorunda kalıyor.

Bir eğitim kurumunun fiyatları; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olup olmadığına, eğitmen deneyimlerine, eğitim içeriklerinin kalitesine, sınıf koşullarına, ekipman ve tesis donanımına, fiziksel imkanlarına ve sosyal alan çeşitliliğine göre belirlenir. Bu nedenle düşük fiyatlı kurumların sunduğu eğitimlerden kaçınılmalı, eğitim ihtiyaçları analiz edilip, MEB onaylı kurumlardan eğitim alınmalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir gitar kursu; sınıf büyüklüklerinden güvenlik standartlarına, ekipmanlardan sosyal alanlara kadar bir dizi standarta uymalı ve öğrencilere güvenli, keyifli ve uzman eğitmenler eşliğinde MEB müfredatına uygun gitar dersleri sunmalıdır.

Eğer kaliteli bir gitar eğitimi almak istiyorsanız, MEB'e bağlı olmayan, düşük standartlarda hizmet sunan amatör ve maddiyat odaklı kurumlardan kaçınmalısınız. Gitar kursu fiyatları aylık 1250 TL'den başlayarak 4500 TL'ye kadar çıkabilir. Özel gitar kurslarında ise bu rakam 6000 - 8000 TL'ye kadar çıkabilir. Bu nedenle bütçeniz önemli olsa da seçim yaparken kurumun deneyimini, mezun başarılarını, fiziksel imkanlarını ve eğitmen kalitesini göz önünde bulundurmalısınız. Deneme dersleri, kursun size uygun olup olmadığını anlamanız için önemli bir adımdır. Sadece gitar kursu fiyatı değil, genel kaliteyi değerlendirmek önemlidir.

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20