Müzik Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Gitar Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ücretsiz Gitar Kursu Olur Mu?

Gitar birçok müzik türünde kullanılan bir enstrüman olması ile insanlar tarafından çok rağbet görür. Bu yüzden gitar kursu veren kurslar da giderek artmaktadır. Gitar kursu fiyatları kurumların kalitesine, eğitmen kadrosuna, özel eğitim seçeneği sunup sunmuyor olmasına ve eğitim saatlerine göre değişiklik gösterir. Sektörde yıllardır var olup deneyimli olan, alanında uzman gitar eğitmenlerinin eğitim verdiği, MEB onaylı sertifika veren kurslarda tahmin edilebileceği üzere eğitim fiyatları da yüksektir. Fakat orta düzeyde eğitim veren, eğitim planının nasıl hazırlandığı belli olmayan, kalitesi düşük ve eğitim süresi kısa olan kurslarda ise eğitim ücreti düşüktür.

Siz de ücretsiz gitar kursu olur mu? Diyorsanız, bunun cevabını hemen vermek gerekirse, gitar eğitimi almak isteyenler için ücretsiz eğitim veren kurslar da bulunmaktadır. Bunlar daha çok halk eğitim merkezlerinde kısa süreli yani dönemsel olarak verilen ücretsiz gitar kurslarıdır. Bu kurslardan alabileceğiniz verim ya da eğitim gitar çalabilmeniz için yeterli olmayacaktır. 

Gitar Kursu Fiyatlarını Belirleyen Özellikler

Sektörde gitar eğitimi veren çok sayıda kurs vardır. Siz de gitar kursu ararken çok fazla seçenek içinden kendinize en uygun ve kaliteli bir gitar kursu bulmakta zorlanıyor ve gitar kursu fiyatları arasındaki farkların neye göre belirlendiğini kendinize soruyorsanız gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun cevabı niteliğindeki özellikleri inceleyin:

1.Kurumun Deneyimi

Gitar kursu fiyatları belirlenirken sektörde çok fazla seçenek olmasının sebeplerinden biri de deneyimsiz kursların da bu eğitimi veriyor olmasıdır. 15 yıl boyunca gitar eğitimi veren ve sektöre yıllarını harcamış eğitmenleri bulunan kurum ile henüz 1 yıldır sektörde olan bir kurumun kıyaslaması bile yapılmamalıdır. Gitar eğitimi almak isteyen öğrencilerin gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun en önemli cevaplarından biri olarak kurumun deneyimli olup olmadığını bilmesi gerekir.

2.Eğitmen Kadrosu

Gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir diye soran ucuz ya da ücretsiz gitar kursu arayışında olanların ilk dikkat etmesi gereken nokta gitar eğitmenleri olmalıdır. Gitar eğitimi veren eğitmenlerin yıllarca müzik ile iç içe olması ve müzik dünyasında çalışmalarıyla adından söz ettirmiş olması, çalıştığı kursun gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun cevabını vermektedir.

3.MEB Onaylı Olması

Bir gitar kursunun MEB onaylı olabilmesi için yerleşim planı, acil çıkışlar, sınıflar, deprem dayanıklılık raporu ve bunun gibi birçok standardı karşılaması gerekir. Bu standartlar ise Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile zorunlu hale getirilmiştir. Gitar kursu ücretleri neye göre belirlenir sorusuna en somut yanıtlardan biri kurumun MEB onaylı olup olmadığıdır. 

4.Kurumun Konumu

Gitar kursunun otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olması fiyatlarını etkiler. Fakat burada önemli olan nokta kursun merkezi bir yerde olmuş olmasıdır. Gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir diye sorarken ulaşımın kolaylığını göz ardı etmemek gerekir.

5.Sınıf Mevcudu

Gitar kursu fiyatları neye göre belirlenir sorusunun bir diğer cevabı ise sınıf mevcudu ve özel ders imkanının sağlanabiliyor olmasıdır. Kaliteli bir gitar eğitimi olabilmesi için grup dersleri de olsa sınıf mevcudunun her öğrencinin verim alabileceği şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Gitar Eğitimi Her Yerde,  Kaliteli Gitar Eğitimi Müzik Akademi’de! 

Avrupa standartlarında bir gitar eğitimi ile sizlere kapsamlı kurs programları sunuyor, Müzik Akademi olarak güvenilir ve kaliteli bir gitar eğitimi vererek hayallerinizi ve isteklerini önemsiyoruz.

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20