Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Klasik Gitar Markaları – Seçiminizi İyi Yapın!

Klasik Gitar Modelleri Arasından Seçim Yaparken Zorlananlara En İyi Gitar Markaları

Klasik gitar modelleri arasından en iyi seçim nedir? En iyi klasik gitar markaları nelerdir? Klasik gitar özellikle çocuk ve gençler arasında oldukça yaygındır ve ilgilerini çeker. Bir enstrüman ya da gitar çalmaya başlamak isteyenlerin aklına ilk gelen çalgılardan biri olarak birçok modeli bulunan klasik gitarda en iyi markalar hangileridir?

Klasik gitar markaları arasından bir seçim yapmak isteyen ancak hangi marka gitarı seçeceğini bilemeyenler için klasik gitar markaları sıralaması yapıyor ve kaliteli gitar markaları hakkında bilgi veriyoruz! 

Klasik Gitar Çalmak İsteyenlere Klasik Gitar Önerileri

Gitar çalmak istiyorsunuz ve hangi marka klasik gitar almak istediğinizi bilemiyor musunuz? Klasik gitar tercihinizi hangi markadan yana olmalı? Her marka klasik gitar çıkarır ancak her markanın klasik gitar kalitesi aynı mıdır? 

Tüm bu soruların cevabı oldukça değişkendir çünkü en iyi gitar markaları bile klasik gitar modellerinde bazen iyi sonuçlar bazen kötü sonuçlar alabiliyor. Her markanın her gitarı en iyisi olmadığı gibi belli başlı markalar klasik gitar modelleri ile her zaman bir adım daha öne çıkmayı başarıyor. 

En iyi klasik gitar markaları arasında aslında gitar çalmaya yeni başlayanların sürekli karşısına çıkan ya da müzikle biraz olsun ilgisi olan herkesin aşina olduğu markalar da bulunuyor ya da müzikle içli dışlı olan ve popüler hale gelmemiş ancak çok iyi konumda olan markalar da bulunuyor. 

En İyi Klasik Gitar Markaları ve Modelleri Nasıl Anlaşılır?

Klasik gitarlar arasında en iyi gitar özellikleri kullanılan ağacın ve klavye oranının iyi olmasıdır. Kaliteli ve yüksek standartlarda bir klasik gitar istiyorsanız özellikle yoğunluk açısından kaliteli olan gül ağacı ve abanoz gibi ağaç çeşitlerini seçmelisiniz. 

Klavyenin gövde oranı ve tellerin klavyedeki konumu da klasik gitar modelleri arasında kaliteyi belirleyen bir etken. Klavye oranı doğru yapılmamış klasik gitarlar istenilen sesi vermez. Ayrıca tel yüksekliği fazla olan ya da doğru ayarlanmamış gitarlarla istediğiniz sonucu alamazsınız.

En iyi klasik gitar markaları ve modelleri arasından seçiminizi hem o markanın model araştırmasını yaparak hem de bütçenize uygun en iyi gitar markalarını araştırarak yapabilirsiniz. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan klasik gitar markaları arasından bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. 

En iyi klasik gitar markaları kısaca;

 • Admira
 • Alhambra
 • Barcelelona
 • Camps
 • Cordoba
 • Cort
 • Fender
 • Ibanez
 • Takamine
 • Valencia
 • Yamaha

Siz de bu gitar markalarının bazılarına aşinasınız değil mi? Peki daha iyi gitar markaları var mı aralarında? Gelin, En iyi klasik gitar markaları ve modellerine biraz daha yakından bakalım!

1. Admira

En popüler gitar markaları arasında Admira yer alıyor. Klasik gitar markaları arasında alanı klasik gitar modelleri üretimi olan Admira’nın birçok gitar modeli hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere hitap ediyor. Birçok modeliyle başlangıç, orta ve üst seviyelere yani her alana hitap ederken, gitar fiyatlarıyla da her klasik gitar çalmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri oluyor. 

2. Alhambra

Klasik gitar markaları arasında pek popüler olmayan ancak oldukça kaliteli gitarlar üreten ve dolayısıyla en iyi klasik gitar markaları arasında sayabileceğimiz bir gitar markası. Alhambra diğer markalara nazaran oldukça çeşitli ve farklı klasik gitar modelleri ile gitar çalmak isteyenlere hizmet veriyor. 

3. Barcelona

Barcelona klasik gitar önerileri listemizde bulunuyor çünkü klasik gitar çalmaya başlayacaklar arasında oldukça popüler hale gelmiş bir marka. Ayrıca uygun fiyatlı modellerinin de bulunmasıyla klasik gitar markaları arasında araştırma yapanların ilk tercih ettiği sıralarda. 

4. Camps

Camps gitar modelleri arasında araştırma yapıyorsanız mutlaka önünüze çıkacak bir marka. Birbirinden farklı modelleri bulunan Camps’i lsitemize dahil etmemizin sebebi ise birbirinden farklı modelleri ile en iyi gitar tecrübesini yaşatan bir marka olması. Gitar fiyatları açısından üst ve alt segment ürünleri dahil olmak üzere geniş bir skalaya sahiptir. 5000 ve 10000 TL arasında ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

5. Cordoba

Bütçe açısından bir sorun yaşamıyorsanız ve klasik gitar tercihinizi size uzun yıllar eşlik edebilecek, kolay kolay yıpranmayacak ve size düzenli kullanımınızda bir sorun çıkarmayacak bir gitardan yana kullanmak istiyorsanız hem ses kalitesi hem de uzun ömürlü olmasıyla Cordoba ilk tercihleriniz arasında olmalı. En iyi klasik gitar markaları listemizde Cordoba’yı saymazsak olmazdı! Ancak unutmayın, Cordoba marka gitarlar için iyi bir bütçe ayırmanız gerekebilir…

6. Cort

En bilinen gitar markaları arasında gelen Cort aynı zamanda kalitesiyle klasik gitar markaları arasında en iyilerden bir tanesi. Cort her seviye gitarist tarafından tercih edilen bir gitar markası olsa da özellikle başlangıç ve orta seviye gitaristlere hitap eden kaliteli gitar modelleri üretiyor. Cort’un gitar üretiminde kullandığı ağaç seçimi ses açısından fark yaratırken, gitar sapı ve klavyesiyle kesinlikle sizi gitar çalmaya teşvik edecek en iyi klasik gitar markaları arasında yer alıyor. 

7. Fender

Fender her gitar çeşidi arasında en iyiler listesinde mutlaka yer alan en kaliteli gitar markaları arasındadır. Fender genellikle elektro gitar modellerinde kendini gösterse de klasik gitar modelleri ile öne çıkmakta da eksik kalmıyor. Fender klasik gitar modelleri arasında öne çıkan ESC 105, diğerlerinden birkaç özelliği itibarıyla ayrılıyor; ince saplı olması ve yakın perdeki sap düzeni. 

8. Ibanez

Ibanez’i her birimiz ilk önce klasik gitar modelleri ile değil, elektro ve bas gitarları ile tanıyoruz. Ancak Ibanez tıpkı diğer gitar çeşitlerinde olduğu gibi klasik gitar markaları arasında da kalite açısından üst sıralarda yer alıyor. Ibanez özellikle elektro ve bas gitarlarıyla dünyaca ünlü sanatçıların ilk tercihleri arasında, klasik gitar sanatçılarının da ilk tercihlerinden biri.

9. Takamine

Zengin gitar skalasıyla herkesin karşısına çıkan, en çok önerilen ve en çok tercih edilen bir klasik gitar markası olan Takamine en iyi gitar markaları arasında. Özellikle klasik gitar markaları arasında öne çıkan Takamine modelleri arasında sizin zevkinize hitap eden ve kaliteyi yakalayabileceğiniz bir modelini bulabileceksiniz.

10. Valencia

Gitara yeni başlayanlar için en iyi klasik gitar markaları arasında bulunan Valencia aynı zamanda oldukça tercih edilen ve popüler bir marka. Valencia yeni başlayanlar için en uygun gitarlardan biri olsa da uzun yıllar kullanabileceği, yıpranmayacak ve kaliteli ses veren gitarlardan bir tanesi. En iyi klasik gitar markaları arasında kesinlikle sayabileceğimiz ve sizin de rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir marka. Fiyat açısından da sizleri fazla zorlamayacak ve ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap verebilecek bir marka.

11. Yamaha

Yamaha’yı her birimiz özellikle flüt çaldığımız ilkokul senelerinden hatırlarız. Yamaha marka gitarlar ise en iyi klasik gitar markaları arasında bulunuyor. Klasik gitar almak isteyenlerin ilk tercih etmesi gereken markalar arasında bulunan Yamaha’nın her modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üst, orta ve alt segmentte her ürünü klasik gitar çalmak isteyenlerin bütçesini çok fazla zorlamayacak fiyat aralıklarına sahip; pahalı modelleri de bulunuyor, gayet uygunları da mevcut. En Popüler ve en çok tercih edilen klasik gitar modelleri arasında Yamaha’nın C30 ve C40 modelleri bulunuyor.

[widget-181]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20