Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Akustik Gitar Kursu Yeni Başlayanlar İçin Doğru Seçim Mi?

Yeni Başlayanların Akustik Gitar Hakkında Bilmesi Gerekenler

Pek çok insan gitar çalmayı öğrenmek için hangi gitardan başlanması gerektiği hakkında şüpheye düşer. Akustik gitar, özellikle pop türünde şarkılara eşlik etmekte sıklıkla kullanıldığı için çoğu insanın öğrenmek istediği gitar türlerinden biridir. Ancak yeni başlayanlar için akustik gitar kursu gerçekten de doğru seçim mi?

Eğer siz de gitar çalmayı öğrenmek istiyor, ancak nereden başlayacağınıza emin olamıyorsanız doğru adrese geldiniz. Akustik gitar kursları gitara başlamak için iyi bir seçim mi, akustik gitarın klasik gitardan ne farkı var gibi sorulara bu yazıda cevap bulabilirsiniz. Gelin, akustik gitar kursu hakkında konuşmaya başlamadan önce akustik gitar ve klasik gitarın temel farklarına kısaca göz atalım.

Akustik Gitar ile Klasik Gitarın Farkı Ne?

Gitara yeni merak saldıysanız bu sorunun cevabını bilmemeniz ve merak etmeniz son derece doğal. Hemen söyleyelim; akustik gitarla klasik gitar arasındaki farklar aslında oldukça azdır. Ancak bu ufak farkların, en azından başlangıç düzeyinde deneyim açısından birçok şeyi değiştirdiğini de unutmamak gerekir. Peki nedir bu farklar?

En Büyük Fark Teller...

Akustik gitarın klasik gitardan en büyük farkı telleridir. Akustik gitar telleri çelikten yapılmıştır ve bu nedenle tellerin yapısı biraz daha serttir. Klasik gitarda ise naylon teller kullanılır. Bu farktan ötürü akustik gitar kursları ile gitar çalmaya başlıyorsanız ilk dönemlerde parmaklarınızın biraz acıması doğaldır. Ancak bu durumun kısa sürede ortadan kalkacağını da söyleyelim.

Pena Kullanabilirsiniz...

Tellerin sertliğinden dolayı çoğu gitarist akustik gitar çalarken pena kullanmayı tercih eder. Siz de akustik gitar kursu ile pena tekniğini öğrenebilir, enstrümanınızı rahatlıkla çalabilirsiniz. Elbette pena kullanmanız şart değildir, parmak tekniği ile de akustik gitar öğrenebilirsiniz. Her iki tekniği de akustik gitar kursu ile kavradıktan sonra farklı gitar türlerine geçiş yapabilirsiniz.

İnce Sap Yapısı Akor Basmanızı Zorlaştırabilir

Akustik gitarın klasik gitardan en büyük farklarından biri de akustik gitarın sapının daha ince olmasıdır. Elbette burada büyük bir farktan bahsetmiyoruz, daha önce dikkat etmediyseniz ilk defa duyuyor bile olabilirsiniz. Ancak pratikte, akustik gitar dersleri almaya başladığınız ilk dönemde klasik gitara kıyasla akorları temiz çıkarmanız daha zor olabilir. Yine de klasik ve akustik gitar kursu ile gitar öğrenmeye başlayan müzik severleri kıyasladığımızda alışma süresinin birbirlerine son derece yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Akustik Gitar Kursu ile Gitar Öğrenmeye Başlayabilirsiniz!

Gitar çalmayı öğrenmek için kurs aramaya başladığınızda çevrenizden akustik gitar kursu ile işe başlamamanıza yönelik tavsiyeler duymuş olmanız muhtemeldir. Ancak gitar öğrenmeye klasik gitarla başlamak gerekir diye bir kuraldan ya da öncelikten söz etmek mümkün değildir. Akustik gitar eğitimi ile gitar öğrenmeye başlayabilirsiniz. Yeni başlayanlar için akustik gitar kursu herhangi bir dezavantaja sahip değildir.

Sizin İçin En Uygun Gitar Kursuna Birlikte Karar Verelim!

Akustik gitar eğitimi için seçim yaparken kursiyerin yaşı, kas gelişimi, ne kadar boş zamanı olduğu gibi faktörlerin tümü büyük önem taşır. Bu açıdan başlangıç seviyesinde akustik gitar dersi almakta hiçbir sakınca yoktur. Ancak eğer yeterince boş zamanınız yoksa ilk aşamada yaşayacağınız zorluklar enstrüman çalmaya olan hevesinizin azalmasına neden olabilir.

Eğer akustik gitar kursu almayı planlıyor, ancak gitar öğrenmeniz için doğru seçim olduğundan emin olamıyorsanız gelin, eğitim danışmanlarımızla görüşün. Müzik Akademi olarak sizin için en uygun gitar eğitimini planlayalım, enstrümanınızda kısa sürede ustalaşın!

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20