Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

MEB Onaylı Keman Kursu Sertifikası Alma Şartları

MEB Onaylı Sertifika Nasıl Alınır? Aklınızdaki Soruları Yanıtlıyoruz!..

Eğitim sektöründe yer alan pek çok eğitim firmasının farklı sertifikalardan bahsettiklerine daha önce tanıklık etmiş olmanız muhtemeldir. Katılım sertifikası, başarı sertifikası gibi isimlendirmelerin yanında bir de MEB onaylı sertifika ibaresiyle karşılaştığınızdan eminiz! Peki ne farkları var, hemen söyleyelim. MEB onaylı sertifika her şeyden önce o eğitim kurumunun MEB tarafından eğitim ruhsatı verildiğini ve ilgili kurs içeriğinin de MEB denetiminden geçtiğini gösterir. Elbette MEB ruhsatına sahip kurumlar da katılım sertifikası gibi diğer sertifikaları verebilir, ancak MEB onaylı sertifika veren kurumlar; MEB eğitim ruhsatına sahip olmak zorundadır.

Bu kısa açıklama ile MEB onaylı sertifikanın ne olduğuna baktığımıza göre artık MEB onaylı keman kursu sertifikası nasıl alınır sorusuna yanıt vermeye geçebiliriz. MEB onaylı sertifika şartları aslında temel olarak üç başlığa indirgenebilir. Bunlar;

  • Kurumun MEB eğitim ruhsatına sahip olması,
  • Öğrencinin kursa katılım göstermesi,
  • Öğrencinin kurs sonu sertifika sınavından başarıyla ayrılması şeklinde sıralanabilir.

MEB onaylı sertifika nasıl alınır diye merak ediyorsanız yazımızı incelemeye devam edin, aşağıda sizler için tüm bu maddeleri detaylı bir şekilde açıkladık!

MEB Ruhsatı Olmayan Kurumlar MEB Onaylı Sertifika Veremez! - MEB Onaylı Sertifika Şartları

MEB onaylı keman kursu sertifikası söz konusu olduğunda öğrencilerin önemli bir bölümünün gözden kaçırdığı gerçeklerden biri eğitim aldıkları kurumun MEB ruhsatına sahip olup olmadığıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ruhsatı verilmeyen hiçbir kurum kurs, eğitim, özel ders vb. isimler altında eğitim veremez. Ancak diğer sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak kurumların varlığından söz etmek mümkündür.

Bu tür kurumlar öğrenci çekebilmek adına MEB onaylı keman kursu sertifikası yerine farklı isimlendirmeler yaparak MEB onaylı sertifika veremediklerini gizlemeye çalışmaktadır. Nitekim konu hakkında bilgi sahibi olmayan öğrenciler açısından bu durum işe de yaramaktadır.

Devamsızlık Sınırı Olduğunu Unutmayın! - MEB Sertifika Şartları

MEB keman kursu sertifikası almak için kursa katılım zorunluluğunuz olduğunu kesinlikle unutmayın! Birçok öğrencinin göz ardı edebildiği bu gerçek kurs sonunda MEB sertifika almak için kurumla görüştüklerinde karşılarına çıkmakta ve hayal kırıklığı yaşamaktadırlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın güncel mevzuatına göre MEB onaylı keman kursu sertifikası almak için kurs programı boyunca derslere %90 oranında katılım göstermeniz gerekir. Dolayısıyla %10’dan fazla devamsızlık yaptığınız takdirde MEB onaylı keman kursu sertifikası almaya hak kazanamazsınız!

Sertifika Sınavında Başarılı Olmanız Gerek! - MEB Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

MEB sertifika nasıl alınır sorusunu yanıtlarken son sırada saymamız gereken nokta ise kurs sonu sertifika sınavıdır. Öğrencinin gerekli kazanımları edindiğini göstermesi için sertifika sınavına girmesi ve MEB onaylı keman kursu sertifikası almaya hak kazanması gerekir. Ancak sertifika sınavının da belli koşullarda gerçekleştiğini hemen belirtelim.

İlk olarak MEB onaylı sertifika veren kurumlar; sertifika sınavı tarihinin belirlenmesinde etkin değildir. Aksine sınavın tarihini kurumun bağlı bulunduğu il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri belirler. Buna ek olarak sertifika sınavında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanan bir gözetmenin bulunması da zorunludur! Aday sınava, eğitim gördüğü kurumda, Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği gözetmen eşliğinde girecektir.

MEB Onaylı Sertifika Nasıl Görünür? - Aldığınız Sertifikayı Kontrol Edin!

MEB onaylı keman kursu sertifikası size verildikten sonra kesinlikle üzerindeki ibarelere göz atın! MEB onaylı sertifika üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı adına Milli Eğitim Müdürlüğünün mührü ve Milli Eğitim Müdürünün imzası yer alır. Ayrıca MEB onaylı sertifika e-devlet üzerinden de görüntülenebildiği için kolaylıkla kontrol edilebilir. Eğer kurs sonunda size sunulan MEB onaylı keman kursu sertifikası Milli Eğitim Müdürlüğünün mührü ve Milli Eğitim Müdürünün imzasını içermiyorsa önce e-devletten kontrol edin, ardından da durumu gerekli mercilere şikayet edin!

Hayalleriniz İçin Adım Atın! - MEB Keman Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

MEB onaylı sertifika şartları hakkında tüm detayları aktardığımıza göre artık bir de faydalarına göz atabiliriz. Bu noktada vurgulamak isteriz ki her şeyden önce MEB onaylı keman kursu sertifikası, eğitim aldığınız kurumun MEB ruhsatına sahip olduğunu göstererek eğitim standartları hakkında fikir verir. Ancak tek yararının bu olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğer geleceğinizi müzikle şekillendirmek istiyorsanız MEB onaylı keman kursu sertifikası ile bunu yapmanızın çok daha kolay olduğunu vurgulamak gerekir. Resmi ve özel kurumlarda uluslararası geçerliliğe sahip olan MEB keman kursu sertifikası; müzik sektöründeki işverenlerin kolaylıkla dikkatini çekebileceği gibi gelecekte keman eğitmenliği yapmayı düşündüğünüz takdirde eğitim sektöründe de kariyer yapmanıza imkan verir.

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20