Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

MEB Onaylı Piyano Kursu Sertifikası Alma Şartları

Özgeçmişinize MEB Piyano Kursu Sertifikası Eklemek İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin!

Eğitim sektöründe hizmet aldığınız özel eğitim kurumları veya kursların; nasıl bir eğitim vermeleri gerektiği, dersliklerinin özellikleri, ders içerikleri, eğitmenlerinin deneyimi ve uzmanlığı, eğitim binası gibi pek çok konu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Dolayısıyla MEB onaylı sertifika veren kurumlar bu ve benzeri pek çok kriterden geçerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ruhsatı almış demektir.

Nitekim MEB onaylı piyano kursu sertifikası da kurstan mezun olan öğrencilerin yukarıda betimlediğimiz gibi bir kurumdan piyano kursu alarak bu programı başarıyla tamamladığını göstermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğu için özel kurumlarda olduğu gibi MEB piyano kursu sertifikası resmi kurumlarda da geçerlidir.

Peki MEB onaylı sertifika nasıl alınır? MEB onaylı piyano kursu sertifikası almak için sizin ve kurumun yapması gerekenler nelerdir? Bu konuda aklınıza takılan sorulara birlikte yanıt aramaya ne dersiniz?

MEB Ruhsatlı Kurumlardan Eğitim Alın! - MEB Onaylı Sertifika Şartları

MEB onaylı sertifika nasıl alınır sorusuna yanıt verirken ilk vurgulanması gereken nokta hiç kuşkusuz eğitim alacağınız kurumdur. MEB onaylı piyano kursu sertifikası almak için ilk olarak piyano eğitimi aldığınız kurumun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ruhsatı verilmiş bir kurum olduğundan emin olmalısınız. Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatına sahip olmayan kurumlar öğrencilerine MEB onaylı piyano kursu sertifikası değil, ancak katılım sertifikası veya başarı belgesi gibi farklı isimlerde belgeler verebilir. Ancak bu belgenin resmi olarak bir geçerliliğinin olmadığını vurgulamak gerekir.

Her şeyden önce MEB onaylı piyano kursu sertifikası için eğitime başladığınız anda kurumun öğrencileri arasında olduğunuz Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmelidir. MEB ruhsatı olmayan kurumlar ise aslında kaçak veya merdiven altı kurumlar olduğu için böyle bir bildiriyi yapamaz, dolayısıyla MEB onaylı sertifika veren kurumlar arasında sayılmaları mümkün değildir.

Devamsızlık Hakkınızı Geçmeyin! - MEB Sertifika Şartları

MEB piyano kursu sertifikası almak için MEB ruhsatlı bir eğitim kurumunda öğrenim görmenizin yanı sıra başka koşullar da vardır. Bunların en önemlilerinden biri de devam koşuludur. MEB onaylı piyano kursu sertifikası alabilmeniz için kursa düzenli olarak katılım göstermeniz gereklidir. Bunun için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncel olarak belirlenen devam zorunluluğu %90’dır. Kurs programının %10’undan fazla devamsızlık yaptığınız takdirde MEB onaylı piyano kursu sertifikası alamazsınız!

MEB onaylı sertifika şartları gereğince bakanlık; özel eğitim kurumlarından öğrencilerinin katılım durumlarını takip etmelerini istemektedir. Bu nedenle MEB onaylı sertifika veren kurumlar; ders öncesi yoklama almakta, yoklama kaydını ise bakanlığa iletmektedir.

Kurs Sonundaki Sınavda Başarılı Olmalısınız! - MEB Onaylı Sertifika Şartları

MEB sertifika nasıl alınır sorusunu yanıtlarken göz ardı edilmemesi gereken başlıca konulardan biri de kurs programının sonunda bakanlık gözetiminde gerçekleştirilen MEB onaylı piyano kursu sertifika sınavıdır. Kurs programının sona ermesinin akabinde MEB onaylı piyano kursu sertifikası için kurumun bağlı bulunduğu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden gözetmenler kurumu ziyaret eder. Ve öğrenci de sertifika sınavına gözetmenler eşliğinde girer.

Aynı şekilde sınav takviminin planlaması da MEB onaylı sertifika veren kurumlar tarafından değil, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılır. Kursun bitiminden sonraki 1 hafta ile 6 ay arasında gerçekleştirilen sertifika sınavı için kursun süresi, şehir, sınava girecek kişi sayısı gibi faktörler göz önüne alınarak takvim belirlenir.

MEB onaylı piyano kursu sertifikası veren kurumlar; öğrencilerine mutlaka sertifika sınavı yapmak zorundadır. Sınavsız MEB piyano kursu sertifikası veya herhangi bir alanda MEB onaylı sertifika verdiğini söyleyen kurumlara kesinlikle güvenmeyin!!!

MEB Onaylı Sertifika Nasıl Alınır? - Süreçte Nelerle Karşılaşacaksınız?

MEB onaylı piyano kursu sertifikası için gerekli üç şartı yukarıda sizlere aktardık. Ancak tüm bu şartların sürecin genel hatlarını çizmediğini kabul etmek gerekiyor. O yüzden öğrencilerin aklındaki soruları netleştirmek için bir de MEB onaylı sertifika alma sürecine ve kurs programının işleyişine göz atmak istedik. Genel olarak MEB sertifika almak için sürecin şu şekilde işlediğini söyleyebiliriz.

  • Kurs merkezi seçme sürecinde MEB onaylı sertifika veren kurumlar ile görüştüğünüzden emin olmak için kesinlikle MEB ruhsatını ve diğer belgeleri sormalısınız.
  • Ardından başvuru tarihi içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeli, kayıt için gerekli evrakları kuruma sunmalısınız.
  • Eğitimin başlamasıyla birlikte kayıt evraklarınız ve başvuru bilgileriniz Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilerek yasal prosedür başlamaktadır.
  • MEB onaylı piyano kursu sertifikası almak için kurs süresi boyunca derslere katılım göstermeli, %10 devamsızlığı aşmamalısınız.
  • MEB piyano kursu sertifikası için kurs programının bitiminde Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği tarihte, eğitim aldığınız kurumda, Milli Eğitim Müdürlüğü gözetmenleri eşliğinde sertifika sınavına girmelisiniz.
  • Bu koşulları yerine getirdiğiniz takdirde MEB onaylı piyano kursu sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz.

Sertifikanızın MEB onaylı olduğunu anlamak için Milli Eğitim Bakanlığı onayı olup olmadığına bakabilirsiniz. MEB onaylı piyano kursu sertifikası üzerinde Milli Eğitim Bakanlığı adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün mührü ve ilçe Milli Eğitim Müdürünün imzası bulunur. Ayrıca MEB onaylı piyano kursu sertifikası için e-devlet üzerinden de kontrol ve görüntüleme yaparak belgenizin gerçekliğinden emin olabilirsiniz.

Tutkunuzu Bir Adım Öteye Taşımaya Ne Dersiniz?

MEB onaylı sertifika nasıl alınır sorusuna yanıt verdiğimize göre biraz da MEB onaylı piyano kursu sertifikası ne işe yarar sorusunu ele alabiliriz. Her şeyden önce MEB onaylı piyano kursu sertifikası, eğitim aldığınız kurumun MEB ruhsatına sahip olduğunu göstererek eğitim standartları hakkında fikir verir. Ancak bunun dışında yararları olduğunu da göz ardı etmemek gerekir.

MEB onaylı piyano kursu sertifikası; özellikle müzik tutkunuzu profesyonel düzeye taşımak istediğiniz takdirde gerek resmi gerekse özel kurumlar tarafından kolaylıkla fark edilmenizi sağlar. Bu açıdan özgeçmişinizi zenginleştiren MEB piyano kursu sertifikası uluslararası geçerliliğe de sahip bir belgedir. Ayrıca gelecekte piyano eğitmeni olmak istediğiniz takdirde MEB onaylı piyano kursu sertifikası farklı bir kariyere adım atmanıza olanak tanır.

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20