Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dünyaca Ünlü Piyano Ustaları

En İyi 5 Piyanist

Piyano, detaylı bir enstrüman olması ile birçok insanın çalmak için gayret gösterdiği, uzun çalışmalar ve büyük emekler sonucu başarıya ulaşabildiği bir enstrümandır. Onlarca insanın çabalayıp kavuşmak istediği, başarılı bir piyanist olma motivasyonu, piyanonun ustaları sayesinde artar. Piyanoyu adeta konuşturan dünyaca ünlü piyanistler piyanoya yeni başlayanlara rol model olmuşlardır. Tuşlara dokunduğunda içinizi titreten isimleri örnek alarak iyi piyano çalmanın nasıl bir his olduğunu öğreneceksiniz. 

Piyanonun ruhunuzu dinlendiren ve rahatlatan ezgileri dünyaca ünlü piyano ustalarının elleriyle bambaşka bir hale dönüşüyor.  Peki, piyanoyu bu kadar iyi çalıp kendini kanıtlamış isimleri öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse yazımızın devamını inceleyebilir ve dünyanın en iyi beş piyanistini öğrenebilirsiniz…

Dünyanın En Ünlü 5 Piyanisti

Piyanonun ezgilerini mükemmelleştiren dünyanın en ünlü piyanistlerini sıralayalım:

  • Martha Argerich

5 Haziran 1941’de dünyaya gelmiştir.3 yaşında piyanoya başlamıştır. İlk konserini 1949 yılında 8 yaşındayken veren Argerich, dünyanın en ünlü piyanistleri arasında yerini almıştır. Argerich müzik kariyeri boyunca birçok ünlü piyanist ile çalışma fırsatı elde etmiştir.

  • Leif Ove Andsnes

7 Nisan 1970 yılında doğmuştur. Virgin ve EMI için kayıtlar yapmıştır. Beethoven Yolculuğu adlı projesinde beş piyano konçertosunun tümünü Mahler Oda Orkestrası ile seslendirip kaydetmiştir.

  • Sergey Rahmaniov

1 Nisan 1873 yılında Rusya’da doğmuştur. 20. yüzyılın en ünlü ve büyük piyanisti olarak anılır. Piyanist olmasının yanında besteci olması ile de tanınır. Ülkesine ortaya çıkan Ekim devriminden etkilenmiş ünlü isim, Amerika’ya yerleşip Amerikan vatandaşı olmuştur.

  • Krystian Zimerman

5 Aralık 1956 yılında Polonya’da doğmuştur. Dünyanın en ünlü piyanistleri arasında yer alan ve adını müzik dünyasının devleri arasına yazdıran Zimerman, 1975 yılında düzenlenen Uluslararası Chopin piyano yarışmasını kazanmıştır. Son çalışmasını ise 2018 yılında Bernstein eseriyle yapmıştır.

  • Alfred Cortot

26 Eylül 1877 yılında doğmuştur. En iyi piyanistler denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Alfred Cortot, 20. yüzyılın en iyi piyanistleri arasında yer almaktadır. Chopin ve Schumann başta olmak üzere, romantik dönem piyano eserleriyle adını duyurmuştur. 

Siz de Piyano Dünyasına Sağlam Bir Giriş Yapın! 

Dünyaca ünlü piyanistler listemizde, en iyi piyanistler nasıl en iyi oldu ve müzik dünyasına adını yazdırabildi diye soruyorsanız bunun cevabı iyi bir piyano eğitimi almaktır. Piyano eğitimi almak isteyen ve kendini başarılı bir piyanist olarak hayal edenler için iyi bir piyano kursu bulmak önemli bir konu olmalıdır.  

Günümüzde pek çok insan iyi bir piyanist olmak için çabalıyor ve hayaller kuruyor. Bu hayali kuran kişilerin öncelikle nasıl bir piyano eğitimi alması gerektiği ile ilgilenmesi şarttır. Başarılı bir piyanist olmak için gerekenlerin başında iyi bir piyano eğitimi almak ve çok çalışmak geliyor. 

Müzik dünyasına adını yazdırmış başarılı piyanistlerin düzenli çalışıp emek vererek o seviyeye geldiğini unutmayın. Siz de müzik dünyasına adınızı yazdırmak ve adından söz ettirmek isteyen bir piyanist olmak istiyorsanız Müzik Akademi’nin piyano eğitimlerine göz atın, başarılı bir piyanist olma yolculuğunuzda sizlere eşlik edelim…

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20