Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Piyano Markaları – Hangi Marka Piyano Almalıyım?

En İyi Piyano Markasını Bulun!

Piyano çalmaya karar verip bu isteğinizi gerçekleştirmenin ilk adımı olan piyano seçimi ile başarılı bir piyanist olmak ya da ayrıcalıklı bir hobi kazanmak için en iyi piyano markaları araştırması yapmak oldukça önemlidir.

Piyano alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden en önemlisi piyano için ayıracağınız bütçedir. Kalite ve fiyat olarak birçok seçeneği olan piyanoların çeşitlerini sıralamak gerekirse;

  • Duvar Piyanosu
  • Kuyruklu Piyano
  • Dijital Piyano
  • Hazırlanmış Piyano
  • Pnörmatik Piyano
  • Mekanik Piyano

Olarak sıralayabiliriz.

Piyano almak için karar verdikten sonra tahmin edilebileceği üzere piyano almanızı etkileyecek birçok seçenek bulunur. Piyano markaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler ve hangi marka piyano almalıyım diye düşünenler yazımızı incelemeye devam ederek piyano markaları hakkında fikir sahibi olabilir ve fiyat performans açısından bütçelerine en uygun piyanoyu seçebilirler. 

1. Yamaha

Dijital piyano markaları arasında en bilindik ve tercih edilen markadır. Akustik konser piyanoları örnek alınarak üretilen Yamaha piyanoları ses konusunda oldukça başarılıdır. Ses özelliği iyi olsun ve çok fazla ses seçeneğim olsun diyorsanız Yamaha markasını tercih edebilirsiniz. 

2.Kawai 

Hangi piyanoyu almalıyım diye soranların araştırmaya başladığında karşılarına ilk çıkacak markalardan biri de Kawai’dir. Kawai de Yamaha gibi akustik piyanoları örnek alarak piyano üretmektedir. Duyarlı çekiç klavye hareketleri olan Kawai marka piyanolar rahatça çalabilmeniz için tasarlanmıştır. 

3.Casio

Ünlü piyano markaları arasında sayılabilecek piyano markası Casio’dur.  Casio marka piyanolarla, basacağınız her tuştan iyi bir armonik rezonans elde edersiniz. Tuşlara ne hızla basılırsa basılsın eğer önünüzde Casio marka bir piyano varsa doğru tonu alırsınız. Bu marka kullandığı gerçek çekiç ve tahta anahtarlar ile iyi bir ses alabilmeniz için tüm özellikleri tasarımında bulunduruyor. 

4.Roland 

1970 yılında piyano üretmeye başlayan ilk şirket olarak bilinen Roland, dijital piyanoların revaçta olduğu bu dönemde dahi diğer markalar arasında fark yaratmayı başarmıştır. Birçok çeşidi olan Roland piyanoları akustik ve ses anlamında da diğer markalara örnek olmuştur. Gövdesinde ahşap ve modern malzemeleri bir arada kullanan Ronald’ın aşamalı çekiç hareketlerinin çıkardığı sesler akustik piyano hissi vermektedir.

5.Steinway

Kuyruklu piyano markaları denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Steinway, kuyruklu piyanonun tüm gerekli teknik özelliklerine sahiptir. Ses tahtaları genel olarak Sitka ya da Avrupa ladin ağaçlarından yapılmıştır.  Hangi marka piyano almalıyım sorusunu kendinize soruyor ve seçenekler arasında sıkışıp kalıyorsanız referans olarak,  dünyaca ünlü piyanistlerin kullandığı ve adını duyurmuş bir marka olarak bilinen Steinway marka piyanolarını tercih etmeniz olası riskleri aza indirecektir.  

6.Bosendorfer

Avustralyalı piyano üreticisi L. Bösendorfer Klavierfabrik tarafından üretilen ve tipik 88 tuşlu piyanoların öncüsü olarak kabul edilen bir markadır. Bu markanın en iyi piyanolar arasına girebilecek piyano çeşidi kuyruklu piyanolardır.  

Piyano Tutkunuzu En Doğru Piyanoyu Bularak Taçlandırın! 

Sizin için en iyi piyanoyu bulmak kadar en doğru eğitimi almak da önemlidir. Seçtiğiniz piyano markaları ve sonrasında aldığınız piyano, kurslarımızdaki kaliteli piyano eğitimleri ile taçlansın ve başarılı bir piyanist olma yolunda ilk adımları atın. Piyano yolculuğunuzda Müzik Akademi hep yanınızda!

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20