Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Piyanistler Ne Kadar Kazanır? – Piyanist Olmayı Düşünenlerin Rehberi

Sevdiğiniz Mesleği Yapmak Size Neler Kazandırabilir? 

Piyanist olmak enstrüman üzerine bir hayat kurmak demektir. Bu nedenle piyanist olmayı düşünenler geçimlerini sağlayabilmek için ne kadar maaş alabileceklerini merak ederler. Piyanist maaşları, piyanist olmak isteyenler tarafından merak edilen konuların da başında geliyor. 

Söyleyebiliriz ki piyanist maaşları birçok kritere bağlı. Piyanistler ne kadar kazanır demek için aslında bu kriterleri bilmek gerekir. Piyanist maaşları üzerinde etkili olan nedenler, piyanistliğin önüne çıkan iş imkanları ve piyanistlerin çalışma saatleri ile ilgili yazımızı okumaya devam edin ve piyanist olmak hakkında genel bilgilere ulaşın!

Piyano çalarak para kazanmak ve hayatını müzik üzerine kurmak isteyenlere anlatıyoruz!

Piyanist Maaşları Nasıl Ayarlanır? – Piyanistler Ne Kadar Kazanıyor?

Piyanist olmak isteyenlere ilk olarak piyanistler ne kadar maaş alıyor konusunu anlatmamızın sebebi, maaşlarınızı ve para kazanma yöntemlerinizi etkileyen birçok kriterin bulunması. Siz de piyanistliğe adım atmadan önce bu kriterleri düşünerek kariyerinizi nasıl şekillendirmek istediğinize karar vermelisiniz. 

Piyanist olmak isteyenlerin tek bir alana yönlenmesine gerek yok. Piyanist olan her birey isterse özel ders verebilir, isterse aynı zamanda bir albüm hazırlığına girişebilir. Piyano çalmak size her zaman yeni ufuklar açabilir. Bu nedenle piyano çalarak para kazanmak için çıktığınız yolda, düşündüğünüz miktar ve elinize geçen miktar farklılıklar gösterebilir. 

Piyanist maaşları hangi kriterlerden etkileniyor;

  • Yeteneğinizi ne kadar geliştirebildiğiniz
  • Hangi seviyede piyano çalabildiğiniz 
  • Özel eğitim vermeyi seçtiyseniz
  • Bir kurum bünyesinde çalışıyorsanız 
  • Organizasyonlarda görev alıyorsanız 
  • Konserlere çıkıyorsanız
  • Piyanist olarak akademi alanında çalışıyorsanız

Seçenekler daha çoğaltılabilir ancak piyanist maaşları genelde sizin seçtiğiniz yolun ne kadar imkan sunduğu ile şekillenmektedir. Her bir piyanist aynı maaşı kazanmamaktadır. Günümüzde herhangi bir alanda piyanistler ne kadar kazanır derseniz ortalama 3.500 ile 7.000 TL arasında maaşlar değişmektedir. 

Piyanistlerin Çalışma Saatleri 

Piyanist olmak isteyenler için söylemeliyiz ki eğer akademi düşünmüyorsanız ve kurumsal bir eğitim merkezinde eğitim vermek planlarınızın arasında yoksa bir piyanist çalışma saatleri hakkında istediği düzenlemeyi kendi yapabilir. 

Nasıl mı? Eğer konser verecek düzeyde iyiyseniz çeşitli kurumlarda sahne alabilir ve yeteneğinizi sergileyebilirsiniz. Özel ders vermeyi amaçlıyorsanız ise çalışma saatlerinizi öğrencilerinizn saatlerine göre ayarlayabilirsiniz.

Akademisyenlik düşünen piyanistler için çalışma saatleri bağlı oldukları konservatuvara ya da güzel sanatlar lisesine bağlıdır. Özel bir eğitim kurumunda çalışmayı düşünüyorsanız da bu kurumun eğitim saatleri sizin de çalışma saatleriniz olur. 

Yeteneklerinizi Başarılı Bir Kariyere Dönüştürün!

Piyanist olmak istiyor ve kariyerinizi piyano çalarak mı yüceltmek istiyorsunuz. Piyanist maaşları ne kadar gelişirseniz ve hangi piyano dalını seçeceğinize göre değişmektedir. Bu nedenle yeteneklerinizi sürekli geliştirmeli ve ilk olarak hangi meslek dalını seçeceğinize karar vermelisiniz. 

Eğer siz de piyanist olmak istiyor ve kariyerinizde piyano çalarak yükselmek ve para kazanmak istiyorsanız Müzik Akademi’ye gelin ve yeteneklerinizi birlikte geliştirelim. Hayalinizdeki piyano kariyerine en sağlam adımları bizimle atacak ve başarıdan başarıyla koşan bir piyano kariyerine sahip olacaksınız!

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20