Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

MEB Piyano Sertifikası Ne İşe Yarar?

Piyano Sertifikası Nasıl Alınır?  

Piyano çalmak ritim duygunuzu ve müzik bilginizi geliştirerek kişisel gelişiminize katkı sağlayan bir aktivitedir. Piyano eğitimleri yalnızca hobi için isteyenler, başarılı bir piyanist olmak isteyenler ya da insanların hayatlarına dokunan bir piyano eğitmeni olmak isteyenler olarak, çeşitli beklenti ve isteklere göre planlanır.

İsteğiniz ve beklentiniz, iyi bir piyanist olduktan sonra insanların piyano eğitimi almasına yardımcı olmak, onları piyanoda geliştirmekse ya da yalnızca, aldığınız piyano eğitimini belgelemek ve iş arayışınız için referans olmasını istemek ise, yazımızın devamını inceleyerek MEB piyano sertifikası ne işe yarar? Sorusunun yanıtını bulabilir ve piyano sertifikası nasıl alınır? konusu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 

MEB Piyano Sertifikası Ne İşe Yarar?

MEB piyano sertifikası, aldığınız piyano eğitiminin resmi olarak kabul edilmiş standartlarda olduğunu ve eğitim sürecinin de yine belirlenen standartlarda işlendiğini gösteren bir belgedir.  Piyano eğitimi aldığınız kurum MEB onaylı değilse verilen piyano eğitimi yalnızca öğrenci ve kurum arasında kabul görür. MEB piyano sertifikası yerine yalnızca kuruma ait katılım sertifikası alınırsa, bu sertifika ile onaylı bir piyano eğitmeni olamazsınız. Bu sertifika ile merdiven altı çalışmayan kaliteli ve MEB onaylı herhangi bir kurumda iş bulabilmeniz mümkün değildir. 

MEB piyano sertifikası veren ve MEB onaylı bir eğitim kurumundan piyano dersleri alırsanız tüm resmi kurumlarda usta piyano eğitmeni olarak adlandırılabilir ve eğitim verebilirsiniz. Piyano eğitmeni olmayı istemiyorsanız bile MEB piyano sertifikası ile sertifikalı bir meslek grubu içine dahil olmuş olacak ve aldığınız eğitimin belgesine sahip bir şekilde iş görüşmelerinde öne çıkmış olacaksınız. 

Aldığınız piyano eğitiminin havada kalmaması ve kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir zaman diliminde piyano eğitmenliği yapmanız için verilen eğitimi ve ulaştığınız seviyeyi MEB piyano sertifikası ile belgelemek istiyorsanız mutlaka MEB onaylı bir eğitim kurumu ile anlaşmanızı öneririz. 

MEB Piyano Sertifikası Nasıl Alınır?

MEB piyano sertifikası almanız için, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan ve MEB programlarını baz alarak eğitim planı oluşturan kurumlardan piyano eğitimi almanız gerekmektedir. MEB piyano sertifikası almak için MEB onaylı kurumunuzdan piyano eğitimi alırken, eğitim programlarını da başarı ile bitirmeniz, tahmin edebileceğiniz üzere zorunludur. Eğitim süresi bitmeden henüz başlangıçtayken ya da eğitim ortasındayken MEB piyano sertifikası alamazsınız. 

Eğitiminizi başarı ile tamamladıktan sonra MEB onaylı eğitim kurumunuzdan piyano sertifikanızı alıp, piyano eğitmenliği için başvurularınızı yapmaya başlayabilirsiniz. 

MEB Onaylı Piyano Kursu İle Hayallerinizi Gerçekleştirin!

Piyano tutkunuzu ister hobi olarak devam ettirin ister eğitim sonrası eğitmen olmak isteyin, piyano ile ilgili hayallerinizin tümünü yalnızca MEB onaylı ve alanında uzman piyano eğitmenleri ile ders veren kurumlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Müzik Akademi piyano eğitimlerinde uzman ve ünlü eğitmenler ile çalışarak ve MEB onaylı bir kurum olarak hayallerinize giden yolda sizinle birlikte yürümeye hazır! MEB piyano sertifikası alarak geleceğin başarılı piyanistlerini yetiştiren bir eğitmen olmak ya da aldığınız eğitimi kanıtlayan bir belgeye sahip olmak istiyorsanız, daha fazla beklemeden Müzik Akademi ailesi ile tanışın!

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20