Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Kursa Gitmeden Piyano Öğrenilir Mi?

En İyi Piyano Öğrenme Yolu Nedir? – Piyano Nasıl Öğrenilir?

Piyano, birbirinden güzel çeşitleriyle piyano meraklılarını kendine çekiyor. Ancak piyano öğrenmek için ne yapılmalı, evde kendi kendimize piyano öğrenebilir miyiz? Hepimiz biliyoruz ki piyanolar oldukça büyük ve uygun yer isteyen enstrümanlardandır. Bu nedenle piyano öğrenmek isteyenler bir piyanoya sahip olmak ya da bir kursa gitmek konusunda kararsız kalmaktadır. 

Piyano bir piyano kursuyla da öğrenilir, evde kendi çabanızla da öğreilir ancak her iki durumun birbirinden çok ayrı sonuçları doğabilir. Piyano öğrenmek istiyorum diyen ancak kursa gitmenin gerekli olup olmadığını merak edenlerdenseniz yazımızı okumaya devam edin!

Piyano Öğrenmek İçin Piyano Kursu Gerekli Mi?

Kursa gitmeden piyano öğrenilir mi sorusu en çok merak edilenler arasındadır. Bu nedenle hemen yanıtlayalım, kendi imkanlarınızla piyano çalmayı öğrenebilirsiniz ancak bir piyano kursu ile öğrendiğiniz teknikleri ve altyapıyı oluşturmak sizin için biraz zor olabilir. 

Piyano öğrenmek için illa bir piyano kursu gerekli olmasa bile piyano öğreniminiz için en iyi yol yine de bir kursa yazılarak eğitmeninizin bilgisinden yararlanmaktır. Kursa gitmeden piyano çalmak isteyenler konsol piyanoları tercih edebilir ancak hem maliyetli hem de evinizde yeterli alanınız bulunmayabilir. Piyano, yüksek sesli bir enstrüman olduğundan her an pratik yapamayabilirsiniz ve bu durum da sizin çalışmalarınızı sekteye uğratabilir. 

Bu nedenle bizim size tavsiyemiz; rahat bir ortamda, konforlu bir şekilde ve iyi bir teknik oluşturarak bilinçli bir şekilde piyano çalmak için bir piyano eğitimi merkezini tercih etmeniz. Böylece hem kendi imkanlarınızla araştırdığınız piyano eğitim içeriklerinde bir bilgi kirliliği yaşamazsınız hem de eğitmeninizin deneyimlerinden yararlanarak kendinizi piyano öğrenimi konusunda çok daha güvende hissedebilirsiniz. 

Bir piyano kursu deneyimi yaşamak, enstrümanınıza bakış açınızı değiştirecek hatta sanat anlayışınıza iyi gelecektir. Piyano kursu ile daha disiplinli bir ortamda düzenli aralıklarla pratik yapabilmenin yararını parmaklarınızın ne kadar geliştiğini gördüğünüzde anlayacaksınız! 

Kursa gitmeden piyano çalmayı öğrenebilirsiniz ancak;

  • Yanlışlarınızı göremezsiniz.
  • İnternet bilgileri her zaman doğru tekniği göstermez.
  • Olduğundan daha uzun bir sürede piyano öğrenmiş olursunuz.
  • Disiplinli ve düzenli bir çalışma gerçekleştiremezsiniz.
  • Repertuarınızı düzenli bir şekilde geliştiremezsiniz. 
  • Eğitmen tecrübesinden yararlanamazsınız.

Kursa gitmeden piyano öğrenmek isteyenler için bu sorunun cevabı “evet” olsa da biz daha birçok olumsuzluğu sıralayabiliriz. Ancak, her iki durumun arasındaki belirgin farkı biraz daha detaylı aktaralım... 

Piyano kursu size yalnızca bir piyano eğitimi değil, sosyal bir ortamda sanatla iç içe olma imkanını da kazandırır. Böylece günlük streslerinizi kapının ardında bırakabileceğiniz bir atmosfere kavuşmuş olursunuz. Her zaman okul, ev ve iş hayatımız iyi gitmeyebilir; piyano kursu seçiminizi yaparak sizi bambaşka yerlere götürebilecek bir atmosfere kavuşma olanağı sunmasıyla neden kursa gitmelisiniz sorusunun cevabı daha da zenginleştirilebilir. 

Piyano kursu ile yalnızca tekniğinizi geliştirmezsiniz ancak biz biraz da tekniğinizin ne kadar güvenli bir şekilde gelişebileceğine bakalım… Piyano kursu klavyede parmaklarınızı doğru kullanım tekniklerini size en doğru öğretebilecek yerdir. Bu tekniklerin baştan doğru oturtulması piyano yolculuğunuzun da sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlayacaktır. Kendi başınıza çalıştığınız piyano saatlerinde yanlışlarınızı göremeyebilir ve tekniğinizde gelişemeyebilirsiniz.

Kendi araştırmalarınızla öğrenmeye çalıştığınız piyano, ilk etapta tekniklerinizin ve nota bilgilerinizin en doğru yerleşmesi gerektiği enstrümanlardan biridir. Bu nedenle siz de yanlış bir bilgi birikimi ile piyano tekniklerine başlayarak yanlış teknikleri alışkanlık edinmemelisiniz. O nedenle kursa gitmeden piyano öğrenilir mi merak edenlere en doğru cevabı verelim; en iyi piyano öğrenme yolu en doğru piyano kursu ile yola çıkmaktır…

Yeteneklerinizi Özgür Bir Ortamda Sergileyin!

Piyano çalmak istiyorsunuz ancak bulunduğunuz ortam sizi kısıtlıyor ve pratiklerinizi kısa tutmak zorunda mı kalıyorsunuz? Kendi başınıza öğrenmeye çalışmak size istediğiniz verimi sağlamıyor mu? O halde sizin için en iyisi bir piyano kursu ile piyano tutkunuzu geliştirmek ve yeteneklerinizi ilerletmek. 

Belirli bir disiplin içinde, düzenli pratiklerle, dikkatiniz dağılmadan ve kendinizi kısıtlamadan piyanoyu en doğru tekniklerle öğrenmek için piyano dersleri almaya vakit kaybetmeden başlayın! Piyano kursu programlarına başladığınız ilk gün, farkı hissedeceksiniz. 

Özgürce piyano çalmak, birbirinden güzel piyano ezgilerine parmaklarınızla can vermek istiyorsanız siz de Dans Akademi ailesine hemen katılın ve uzman piyano eğitmenlerinden en kapsamlı piyano derslerini almaya başlayın. Piyano öğreniminizi samimi ve arkadaş canlısı bir ortamda, güleryüzlü hocalarla sürdürün ve piyanonun A’dan Z’sine kadar bilmenin hazzıyla en güzel melodileri ortaya koyun! Avrupa standartlarında uygulamalı piyano eğitimleri modelimizi öğrencilerimiz için her gün güncelliyor, piyano sevgisi kazandırmanın gururunu yaşıyoruz!

[widget-183]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20