Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Piyano Eğitimi Kaç Yaşında Başlamalı? – Piyano Eğitimi Almak İçin En Uygun Yaş

Piyanoya Başlama Yaşı Kaç Olmalı?

Piyano eğitimi alan çocukların erken yaşta müzik ve ritim duygusu gelişir, ezber yetenekleri güçlenir ve parmak kasları kuvvetlenir. Piyanonun sağladığı faydalar ile piyano eğitimi alan insanlarda sorumluluk bilinci artar, zihinsel gelişim desteklenir ve sağlıklı bireyler olarak hayata daha mutlu bakarlar. 

Çocuklar ve yetişkinler için piyano eğitimi kaç yaşında başlamalı sorusu önem taşır. Aileler çocuklarının erken yaşta piyano eğitimi almasını isterken yetişkinler ise acaba geç mi kaldım sorularını kendilerine sormaktadırlar. Yazımızın devamında piyano eğitimi almak için en uygun yaş konusunu anlatarak kafanızdaki soruların yanıtlarını vereceğiz…

Piyano Eğitimi Almak İçin En Uygun Yaş

Piyano eğitimi uzun soluklu eğitim sürecine sahip bir enstrüman olduğu için piyanoya erken yaşlarda başlamak gerekir. Çocukların fiziksel yapılarının ve zihinlerinin öğrenmeye ve gelişmeye en uygun olduğu zamanlar olan erken çocukluk dönemleri değerlendirilmelidir. Bu yaşlarda çocukların ritim duygusu gelişmeye çok müsaittir. Fakat bu yetişkinlerin piyanoya başlayamayacağı anlamına gelmez. Yaşınız kaç olursa olsun fiziksel sağlığınız piyano çalmanız için elverişli ise piyano eğitimi alabilirsiniz.

Piyano eğitimi kaç yaşında başlamalı diyen ve çocuklarının piyano eğitimi alması için yaşının uygun olup olmadığını öğrenmek isteyen aileler için piyano çalmak için en verimli yaşların 6-11 yaş olduğunu söyleyebiliriz. Bu yaş aralığındaki çocukların öğrenme hızı oldukça yüksektir ve notaları ezberlemekte hiç zorluk çekmezler. Ezber yetenekleri ve ritim duygusu gelişen çocuklar ileriki yaşlarda profesyonel bir piyanist olabilirler.

Yetişkinler için ise piyano eğitimi almak için en uygun yaş diye bir meselenin olmadığı rahatlıkla söyleyebiliriz. Piyano eğitimi, profesyonel piyanist olmak isteyenler için erken yaşlarda başlandığı takdirde başarıya ulaşılabilecek bir enstrüman türüdür. Fakat bu, erken yaşlarda piyano eğitimi almayan yetişkinlerin piyanoda profesyonel olamayacağı anlamına gelmez. Doğru eğitim planı ve sıkı bir çalışma süreci ile daha önce piyano eğitimi almamış yetişkinlerin kendilerini piyanoda ilerletmesi mümkündür. Piyano eğitimi almak için en uygun yaş diye bir mesele söz konusu bile değilken piyano eğitimine başlamak için geç kaldığını düşünen yetişkinler, piyanoya başlama yaşı ya da piyano yaşı olduğunu düşünerek motivasyonlarını düşürmektedirler. Piyano eğitimi almak isteyen bir yetişkinseniz hayallerinize kavuşmak için doğru eğitim alarak ve disiplinli bir yöntemle düzenli çalışarak başarılı bir piyanist olabilirsiniz.

İçinde Piyano Çalma Arzusu Olan Herkesi Müzik Akademi’ye Bekliyoruz!

İster çocuğunuza piyano eğitimi almak isteyin isterseniz bir yetişkin olarak siz piyano eğitimi almak isteyin, her yaşa ve beklentiye göre hazırlanmış avrupa standartlarında piyano eğitim planlarımız ile başarılı bir piyanist olmanızı sağlıyoruz! Siz de kaliteli ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile güvenilir bir piyano eğitimi için piyano eğitimi kaç yaşında başlamalı diye sormadan kaç yaşında olursanız olun, kursumuza kayıt yaptırabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20