Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Piyano Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları

Çocuklarınızın Kişisel Gelişimine Destek Olun!

Müziğin ve bir enstrüman çalmanın çocuklar üzerinde oldukça fazla yararı vardır. Piyano da dünyanın en köklü enstrümanlarından biri olarak çocukların kişisel gelişimini destekleyecek faydalar sağlar. Piyano eğitiminin çocuk gelişimine katkıları düşünüldüğünde pek çok konudan söz edilebilir. Bunlardan en önemlisi ise müzik ve ritim duygusunu geliştiriyor olmasıdır. Piyano eğitimi alan çocuklar kazandıkları bu yeni ve olumlu özellikler sayesinde hayatın her alanında başarıyı yakalamış olurlar.

Ebeveynlerin, çocuklarının bilişsel gelişimleri ve sanat sevgisi kazanmaları adına takip etmesi gereken adımların başında enstrüman eğitimi olduğunu bilerek hareket etmeleri gerekir. Çocuklarının ileriki yaşamlarında müzik ile iç içe olup başarılı bir piyanist olmasını isteyen aileler, erken yaşta piyano eğitimleri alarak çocuklarının hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine destek olmaktadırlar.

Çocuk gelişimi evreleri içinde önemli bir yer tutan enstrüman eğitimleri,  okul öncesinde de alınabilir. 6 yaşın altındaki çocuklar için de rahatlıkla hazırlanan piyano eğitim programı ile çocuklara güzel bir piyano eğitimi temeli atılabilir. Bu noktada piyano eğitiminin çocuğa katkıları arasında erken yaşta sorumluluk bilinci kazanması da sayılabilir. Okul öncesi çocuklar yaş itibariyle kendilerini keşfetme sürecinde oldukları için sorumluluk duygusu da kazanmamış olurlar. Fakat aldıkları kaliteli piyano eğitimleri ile bu tersine dönebilir.

Piyano Eğitimi Fiziksel Gelişime Katkı Sağlıyor! – Piyano Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkısı

Piyano eğitiminin çocuk gelişimine katkıları düşünüldüğünde herkesin ilk atladığı nokta fiziksel gelişimdir. Piyano eğitimi her ne kadar zekayı etkilese de parmak kaslarının etkin kullanılması, doğru duruş çalışmaları gibi özellikleri ile fiziksel gelişimi de etkiler. Parmakların sıklıkla hareket ettirilmesi ve hızlı kullanılması parmak kaslarını güçlendirerek bilek kuvvetini artırır. Bu yüzden piyano eğitimi alan çocuklar gelişme çağındayken fiziksel gelişimlerini olumlu etkileyecek hareketler ile sağlıklarını korumuş olurlar.

Piyano Eğitimi Zihinsel Gelişime Katkı Sağlıyor!- Piyano Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkısı

Piyano eğitimi alan çocuklar hem notaları akıllarında tutup hem de tuşları kontrol ettikleri için beyin birkaç işi birden yapmış olur. Böylece çok yönlü düşünme sistemi devreye girer. Zeka gelişimini olumlu yönde etkileyen çok yönlü düşünme sistemi, çocukların yalnızca piyano eğitiminde değil okul hayatlarında da işlerine yarayacak özelliklerdendir. Aynı zamanda piyano eğitimi alırken beynin aktif olarak çalışan kısımları yeni bir dil öğrenirken de çalışmaktadır.  Yani yalnızca çocuğunuza bir piyano eğitimi almak ile kalmıyor aynı zamanda beynin konuşma bölgesinin de gelişimine katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Piyano Eğitimi Özgüveni Artırıyor! – Piyano Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkısı

Piyano eğitiminin çocuğa faydaları arasında belki de günlük hayatta işe en çok yarayacak becerilerin kazanılması çocukların özgüvenini artırır. Çocuklar piyano eğitimi alırken kendilerini besteler ve notalar yolu ile ifade etmeyi öğrenir. Zamanla kendini ifade etme yeteneği gelişen çocuklar sosyal çevrelerinde de kendini ifade etmenin rahatlıkla yapılabileceğinin farkına varırlar. Böylece özgüven kazanırlar ve hayata daha mutlu bakarlar.

Çocuğunuzun İyi Bir Piyano Eğitimi Almasını Sağlayın!

Müzik Akademi ailesi olarak çocuklar için piyano kursu ile çocuklarımızın müzikle tanışmasını sağlıyor, hayatlarını piyanonun sihriyle değiştiriyoruz. Çocuklarınızın enerjisini müziğe dönüştürmek istiyorsanız bize ulaşın! Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle birlikte size en uygun çocuklar için piyano eğitimi programını planlayın, piyano eğitiminin çocuk gelişimine katkıları ve piyano eğitimi aşamalarını birlikte deneyimleyelim!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20