Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Okul Öncesi Çocuklarda Piyano Eğitimi Nasıl Olmalı?

Okul Öncesi Piyano Eğitimleri!

Okul öncesi piyano eğitimleri çocukların bedenlerini tanımasına ve ritim duygularının gelişmesine yardımcı olur. Okul öncesi dönem 6 yaş ve altına tekabül ettiği için aslında piyano eğitimi için de ideal yaşlardan sayılır. Erken yaşlarda başlanan piyano eğitimleri ileriki yaşlarda piyano eğitimine devam etmek ve piyanist olmak isteyen çocuklar için sağlam bir temel oluşturur. Bu sebeple çocuklar erken yaşta piyano eğitimlerine gönül rahatlığı ile gönderilebilir.

Okul öncesi çocuklarda piyano eğitimi yalnızca piyano çalmalarına değil kişisel gelişimlerine de destek olur. Okul öncesi piyano eğitimi alan çocuklar okula başlamadan önce sosyal beceriler ve ezber yeteneği kazanarak okul başarıları için temel hazırlamış olur. Okula başladıklarında ortamı yadırgamazlar ve derslerinde başarı gösterirler.

Okul Öncesi Piyano Dersleri Nasıl Yapılır?

Okulla tanışmadan müzik ile tanışan çocuklar sosyal beceriler kazanarak okuldaki başarıyı garantiler. Çocuklarınızın hayata müzikle hazırlanması ve geleceğin başarılı piyanisti olması için piyano eğitiminde sağlam temeller alması çok önemlidir. Bu temeller iyi bir kurs ve kaliteli bir eğitim planı ile atılır. İşte okul öncesi çocuklarda piyano eğitimi nasıl olmalı sorusunun yanıtları:

  • Okul öncesi çocuklarda piyano eğitimi öncelikle el farkındalığı ile başlamalıdır. Sağ ve sol ellerin ve parmaklar için farkındalık oluşturulmalıdır.
  • Okul öncesi çocuklarda piyano eğitimi el ve parmak farkındalığından sonra piyanodaki tuşların tanıtılması ile devam etmelidir.
  • Piyano tuşları tanıtıldıktan sonra ise doğru oturuş pozisyonu öğretilmelidir.
  • Sonrasında artık okul öncesi piyano eğitimi derslerine geçilmelidir.
  • Piyanoda beyaz tuşlar ses ve karşılıkları, farklı değerlerde notalar, melodik egzersizler, temel nüans işaretleri, gamlar ve arpejler gibi seviyenin giderek yükseldiği bir eğitim modeli tercih edilmelidir.

Okul öncesi piyano eğitimi çocukların zihinsel olarak gelişimine katkıda bulunduğu gibi fiziksel olarak da gelişmesini sağlar. El ve parmak kaslarını güçlendirir ve doğru oturuş şekilleri ile omurga sağlığına iyi gelir. Bu yüzden erken yaşta piyano eğitimi alan çocuklar omurga problemleri ile pek karşılaşmazlar. El ve parmak kasları güçlendiği için ise bilek kuvvetleri artmış olur.

Okul öncesi piyano eğitimi çocukların hayata hazırlanırken aldığı ilk eğitimlerden biri olduğu için piyanoyu öğrenmeleri oldukça kolay olacaktır. İleriki yaşlarda çocuklarının piyano eğitiminin devam etmesini isteyen aileler, çocuklarını bir sonraki seviyeye başarılı bir şekilde taşımak için okul öncesi piyano dersleri alırlar. Fakat burada bilinmesi gereken bir nokta vardır. Piyano dersleri yalnızca iyi kurslarda alınırsa olumlu sonuçlar verir. Kalitesiz piyano kursları hem çocukların hevesini kaçırarak piyanodan soğutur hem de ebeveynlerin ekonomik zarara uğramasına neden olur. Çocuğunuzun okul öncesi piyano dersleri almasını istiyorsanız güvenilir ve profesyonel piyanistler ile çalışan kurslara göndermelisiniz.

Okul Öncesi Piyano Eğitimi Müzik Akademi’de Alınır!

Çocuğunuzun piyanoyu sevmesini ve ilerde başarılı bir piyanist olmasını istiyorsanız sağlam bir temel atmak için Müzik Akademi okul öncesi piyano dersleri ile tanışın! Avrupa standartlarında verdiğimiz okul öncesi piyano eğitimlerimiz ile çocuğunuzu geleceğin başarılı piyanisti olarak yetiştirmek için önünüzde hiçbir engel yok!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20