Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

4 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olmalı? – Müzik Sevgisi İle Büyüyen Çocuklar!

Geleceğin Başarılı Piyanistleri İlk Adımlarını Atıyor!

Erken yaşlarda başlanan enstrüman eğitimleri çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimleri açısından oldukça yararlı eğitimlerdir.  Küçük yaşlarda müzik ve ritim kulağı gelişen çocuklar her alanda başarıyı yakalar. Son derece iyi planlanmış kaliteli bir 4 yaş piyano eğitimi alan çocuklar ritim tutabilmeyi tuşları fark edebilmeyi ve piyano ile uyumlu sesler çıkarabilmeyi öğrenir. Ve öğrendikleri ile hayata hazırlanırlar.

Okul öncesi dönem, çocukların ileriki yaşamlarının temelini oluşturduğu ve alınan eğitimlerin kişisel gelişimlerini etkilediği son derece önemli bir dönemdir. Küçük yaşlarda verilen piyano eğitimi, çocukların gelişim seviyelerine ve bireysel özelliklerine uygun olarak onların fiziksel, zihinsel ve sosyal yönlerden gelişimlerini destekleyen, kişisel özelliklerini en iyi biçimde yönlendiren ve onları hayata hazırlayan bir eğitimdir.

4 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı konusu ise aileler tarafından en çok merak edilen konudur. 4 yaş piyano eğitimi çocukların bedenlerini yeni keşfetmeye başladığı bu dönemde kollarını, ellerini ve parmaklarını fark etmelerini sağlamak için yapılan basit duruş ve ritim çalışmaları şeklinde olmalıdır. Yazımızda çocuklarının piyano eğitimi almasını isteyen aileler için 4 yaş piyano eğitimi nasıl olur konusundan ve 4 yaş piyano dersleri içeriğinden bahsedeceğiz. Siz de ebeveynler olarak 4 yaş piyano eğitimi ve 4 yaş piyano kursları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

4 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olur? – Sanat Sever Çocuklar!

İnsanlığın en köklü ve zarif enstrümanı olan piyano, tüm enstrümanlar içinde öğrenmesi çok uzun ve disiplin isteyen ve sağlam temeller alarak ilerlenmesi gereken müzik aletlerinden biridir. 4 yaş piyano eğitimi ise tam olarak piyano eğitimi için temel atılması gereken yaşlardandır. Basit ritim çalışmaları ve tuş çalışmaları ile piyano ile tanıştırılan 4 yaşındaki çocuklar ileriki yaşlarda müzik ve sanat sevgisi ile hayata farklı bakış açılarından bakmayı öğreneceklerdir.  4 yaş piyano ders içerikleri de bahsettiğimiz gibi çocukların yaşı düşünüldüğünde basit ve kolay şekilde kavrayabilecekleri düzeyde planlanmalıdır. İşte 4 yaş piyano dersleri ile çocuklara öğretilenler:

  • El kol ve parmakları tanımak ve beden farkındalığı oluşturmak.
  • Sağ el ve sol el parmak numaralarını analiz etmek.
  • Doğru oturuş pozisyonuna alıştırmak.
  • Beyaz tuşların öğretilmesi ve ses karşılıklarını tanıtmak.
  • İki elin uyumlu bir şekilde hareket ettirilmesini sağlamak.
  • Melodik egzersizleri tanıtmak.
  • Farklı vuruşlarda sus işaretlerini öğretmek.
  • Piyano eğitmeni ile sıcak bir iletişim kurulmasını sağlamak.

4 yaş piyano dersleri genel olarak çocukların ritim duygusunun gelişmesi ve beden farkındalığı kazanması için yapılan ve çocukları piyano ile tanıştırmak üzerine planlanmış basit eğitim planlarına sahip ama bir o kadar da öğretici derslerdir. Ebeveynler 4 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı sorusunu sorarken 4 yaş grubunun piyano eğitimi almak için en uygun yaşlardan biri olduğunu bilmelidirler. 4 yaş piyano dersi alan çocuklar piyano ile tanışarak ve ritim duygularını geliştirerek gelecekte başarılı bir piyanist olmanın ilk adımı atmış olurlar.

Çocuklarınızın Piyano Sevgisi Kazanmasını Sağlayın!

 Müzik Akademi olarak hem MEB onaylı hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulundurarak 4 yaş piyano eğitimi veriyoruz!  Kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyor ve çocuklar için derslikleri tüm güvenlik önlemlerini alarak oluşturuyoruz!

Çocuklarınızı geleceğin başarılı piyanistleri olarak görmek istiyor ve sosyal becerileri gelişsin istiyorsanız 4 yaş piyano eğitimi alması için en kaliteli eğitim programları ile tanışın! Çocuğunuzun güvenliği düşünen ve kaliteli eğitim sunan Müzik Akademi’de geleceğin başarılı piyanistlerini yetiştiriyoruz!

[widget-185]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20