Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Orff Schulwerk Destekli Keman Eğitimi ve Yararları

Çocuklarınız Kendini Kemanla İfade Etsin!

Orff schulwerk müziği öğrenmenin ve öğretmenin en güzel yolarından biridir. Müziğe giriş yapmak isteyen herkesin ve özellikle çocukların, hareket, dans ve müzikle temel deneyimler edindikleri bir yaklaşımdır. Orff schulwerk yaklaşımı, insanın doğuştan var olan içsel ritmini ve hareketlerini müzikle yansıtması anlamına gelen bir yaklaşımdır. Orff schulwerk destekli keman eğitimi ise tam bu noktada kemanla kendini ifade edebilmeyi sağlayan eğitimlere denmektedir.

Orff schulwerk destekli keman eğitiminde; konuşma, şarkı söyleme, ses oluşturma, hareket, bedeni kullanarak figürler oluşturma gibi konular işlenmektedir.  Orff schulwerk eğitimi her yaş grubunun alabileceği teknikleri barındırır. Böylece her yaş grubundan insan keman öğrenirken orff schulwerk yaklaşımı ile keman dersleri alabilir.

Keman eğitimleri alan çocuklar orff schulwerk yaklaşımı ile kemanı çok daha iyi kavrama şansına sahip olur. Kendilerini yalnızca notalar ile değil bedenleri ile de ifade edebilmeyi öğrenirler. Tellerden çıkan sesler ile adeta bütünleşerek kendilerini anlatabilmeyi ve kemanı daha etkin kullanabilmeyi öğrenirler. Kemanı yalnızca çalmak için çalmak meselesinden uzaklaştıran orff schulwerk eğitimi, ebeveynlerin de sıklıkla tercih ettiği keman eğitimi türlerinden biridir.

Orff Schulwerk Eğitimi Yararları – Orff Schulwerk Yaklaşımı

Orff schulwerk eğitimi çocuklarda algılama ve bedensel farkındalık yaratma konusunda oldukça faydalı bir eğitim yöntemidir. Bu yüzden enstrüman eğitimlerinde sıklıkla tercih edilen orff schulwerk yaklaşımı, özellikle keman eğitimi için oldukça destekleyici bir yaklaşımdır. Çünkü keman ayakta da rahatça çalınabilen ve bedenin kemanı çalarken de hareket ettirilebildiği bir müzik aleti olduğundan orff yaklaşımının en iyi şekilde uyarlanabildiği eğitimlerdendir.

Orff schulwerk destekli keman eğitimi çocukların keman çalma becerilerini ileri seviyeye taşıyacak bir yöntemdir. Orff schulwerk eğitimi geleneksel keman eğitimlerinden sıkılan çocukların dikkatinin toplanması için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Yerinde duramayan hareketli çocuklar geleneksel keman eğitimlerinde sıkılırken keman öğrenmeleri de sekteye uğrar. Fakat orff schulwerk destekli keman eğitimi,  çocukların keman çalarken enerjilerini de atabildikleri bir eğitim yöntemi olduğundan özellikle dikkat dağınıklığı yaşayan çocukların yüksek verim alacağı bir keman eğitimi olacaktır.

Orff schulwerk eğitimi içine yaratıcı drama da girmektedir. Çocuklar keman çalarken belli duyguları yüzleri ile yansıtarak besteyi adeta yaşarlar. Böylece hem duygusal becerileri hem de sosyal ilişkileri kuvvetlenmiş olur. Sahnede kendilerini hem keman çalarak hem de dans ederek rahatça yansıtabilmek özgüven oluşturmak için en güzel yöntemlerdendir. Orff schulwerk eğitimi de keman derslerinde tam olarak özgüven oluşturmayı hedefler. Çocuklarının hem keman çalmasını hem de sosyal becerilerinin gelişmesini isteyen aileler orff schulwerk destekli keman eğitimi tercihlerini kaliteli keman kurslarında yaparlar. Aksi takdirde kalitesiz bir keman kursundan alınan orff schulwerk eğitiminin hiçbir anlamı yoktur.

Orff Schulwerk Destekli Keman Eğitimi Müzik Akademi’de!

Profesyonel keman eğitmenleri ve orff schulwerk yaklaşımı hakkında eğitim almış alanında uzman eğitmenler ile verdiğimiz Avrupa standartlarında ve MEB onaylı keman eğitimlerimiz, çocuklarınızı bekliyor!

Siz de çocuğunuzun hem bedensel hem de zihinsel farkındalığı gelişsin ve aynı zamanda sosyal becerileri artsın istiyorsanız orff schulwerk destekli keman eğitimi almak için zaman kaybetmeyin! Müzik Akademi güvenli derslikleri ve kaliteli eğitim planı ile çocuklarınızı geleceğe hazırlıyor!

 [widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20