Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Keman Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkıları – Çocuklar Kemanla Büyüyor!

Keman Eğitimi Alan Çocuklar Çok Mutlu!

Erken yaşlarda müzik ve enstrüman eğitimi alan çocuklar kendilerini iyi ifade eden özgüven sahibi bireyler olurlar. Keman da dünyanın en köklü enstrümanlarından biri olarak çocukların kişisel gelişimini destekleyecek faydalar sağlar. Keman eğitiminin çocuk gelişimine katkıları düşünüldüğünde pek çok konudan söz edilebilir. Bunlardan en önemlisi ise müzik ve ritim duygusunu geliştiriyor olmasıdır.

Ebeveynlerin, çocuklarının bilişsel gelişimleri ve sanat sevgisi kazanmaları adına takip etmesi gereken adımların başında enstrüman eğitimi olduğunu bilerek hareket etmeleri gerekir. Çocuklarının ileriki yaşamlarında müzik ile iç içe olup başarılı bir keman virtüözü olmasını isteyen aileler, erken yaşta keman eğitimleri alarak çocuklarının hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine destek olmaktadırlar.

Çocuk gelişimi evreleri içinde önemli bir yer tutan enstrüman eğitimleri,  okul öncesinde de alınabilir. 6 yaşın altındaki çocuklar için de rahatlıkla hazırlanan keman eğitim programı ile çocuklara güzel bir keman eğitimi temeli atılabilir. Bu noktada keman eğitiminin çocuğa katkıları arasında erken yaşta sorumluluk bilinci kazanması da sayılabilir. Okul öncesi çocuklar yaş itibariyle kendilerini keşfetme sürecinde oldukları için sorumluluk duygusu da kazanmamış olurlar. Fakat aldıkları kaliteli keman eğitimleri ile bu tersine dönebilir.

Keman Eğitimi Fiziksel Gelişime Katkı Sağlıyor! – Keman Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkısı

Keman eğitiminin çocuk gelişimine katkıları düşünüldüğünde herkesin ilk atladığı nokta fiziksel gelişimdir. Keman eğitimi her ne kadar zekayı etkilese de çene ve parmak kaslarının etkin kullanılması, doğru duruş çalışmaları gibi özellikleri ile fiziksel gelişimi de etkiler. Parmakların sıklıkla hareket ettirilmesi ve hızlı kullanılması parmak kaslarını güçlendirerek bilek kuvvetini artırır. Bu yüzden keman eğitimi alan çocuklar gelişme çağındayken fiziksel gelişimlerini olumlu etkileyecek hareketler ile sağlıklarını korumuş olurlar.

Keman Eğitimi Zihinsel Gelişime Katkı Sağlıyor!- Keman Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkısı

Keman eğitimi alan çocuklar hem notaları akıllarında tutup hem de telleri kontrol ettikleri için beyin birkaç işi birden yapmış olur. Böylece çok yönlü düşünme sistemi devreye girer. Zeka gelişimini olumlu yönde etkileyen çok yönlü düşünme sistemi, çocukların yalnızca keman eğitiminde değil okul hayatlarında da işlerine yarayacak özelliklerdendir. Aynı zamanda keman eğitimi alırken beynin aktif olarak çalışan kısımları yeni bir dil öğrenirken de çalışmaktadır.  Yani yalnızca çocuğunuza bir keman eğitimi almak ile kalmıyor aynı zamanda beynin konuşma bölgesinin de gelişimine katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

Keman Eğitimi Özgüveni Artırıyor! – Keman Eğitiminin Çocuk Gelişimine Katkısı

Keman eğitiminin çocuğa faydaları arasında belki de günlük hayatta işe en çok yarayacak becerilerin kazanılması çocukların özgüvenini artırır. Çocuklar keman eğitimi alırken kendilerini besteler ve notalar yolu ile ifade etmeyi öğrenir. Zamanla kendini ifade etme yeteneği gelişen çocuklar sosyal çevrelerinde de kendini ifade etmenin rahatlıkla yapılabileceğinin farkına varırlar. Böylece özgüven kazanırlar ve hayata daha mutlu bakarlar.

Keman Eğitimin Faydaları Kaliteli Bir Kurs İle Açığa Çıkar!

Çocuklarınızın seviyesine göre kişiselleştirilmiş çocuklar için keman kursları ve uygulama ağırlıklı eğitim programlarımız ile sanatın baş döndüren güzelliğini erken yaşta tanımalarını sağlıyoruz! Çocuklarınızın yeteneklerini doğru yönde şekillendirmek ve geleceğin başarılı keman virtüözlerini yetiştirmek istiyorsanız Müzik Akademi bunun için en doğru adres!

Müzik Akademi olarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı her zaman en iyisine taşımaya devam ediyoruz! Müzik Akademi ile çocuklarınız müzik dünyasına adını yazdırsın!

 [widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20