Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuğum Keman Öğrenmeye Hangi Yaşta Başlayabilir?

 Keman Eğitimine Kaç Yaşında Başlanmalı?

Çocuklarının erken yaşta bir müzik aleti çalmasını isteyen ailelerin ilk tercihleri arasında keman yer alıyor. Keman,  14. Yüzyılın Kuzey İtalya’sından günümüze kadar gelen dünyanın en eski ve zarif yaylı enstrümanlarından biridir. Ebeveynler bu zarif ve köklü müzik aletini öğrenmeleri için çocuklarını keman kurslarına yazdırmaktadırlar.

Eğer siz de çocuğunuzun keman eğitimi almasını istiyorsanız ve çocuğum keman öğrenmeye hangi yaşta başlayabilir diye soruyorsanız sizler için hazırladığımız yazımızı inceleyerek çocuklar için kemana başlama yaşı konusu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz…

Çocuklar Keman Eğitimine Kaç Yaşında Başlamalı? – Keman Eğitimi İçin En Uygun Yaş

Bilinçli ebeveynler olarak çocuklarınızın bir enstrüman çalmasını ve müzik ile ilgilenmesini istiyorsanız keman eğitimi kaç yaşında başlar sorusunu merak ediyor olmanız hiç de şaşırtıcı değildir. Bunun cevabı oldukça açıktır. Keman çalmak için belli bir yaş kriteri yoktur fakat en uygun yaş olarak söylenebilecek yaş aralığı, çocukların fiziksel gelişimi düşünüldüğünde 4-5 yaş aralığı olduğu söylenebilir.

Keman eğitimine çocuklarınızı erken yaşlarda başlatırsanız çocuklarınız keman çalmada daha iyi seviyeye ulaşır.  Ve ileride başarılı bir virtüöz olabilir. Bu sebeple çocuklarının müzik sevgisi kazanmasını ve başarılı bir virtüöz olmasını isteyen aileler, çocukları için erken yaşlarda keman kursu araştırmasına girmelidir.

Çocuklar keman eğitimine kaç yaşında başlamalı diyen ailelerin 4-5 yaş aralığındaki çocuklarını rahatlıkla keman kursuna yazdırabileceklerinden bahsettik. Peki, 4-5 yaş aralığı için oluşturulmuş keman eğitimleri nasıl planlanıyor? Bu sorunun cevabı olarak planlanan keman eğitimlerinin basit ve adım adım artırıldığını söyleyebiliriz. Keman çalmak çocukların erken yaşlarda fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirerek onları hayata hazırlarken ailelerin de gururlanmasını sağlamaktadır.

Keman Çalmanın Çocuklara Faydaları

Keman çalmanın çocuklara faydaları fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerini destekleyecek özellikler taşır. Keman eğitimi kaç yaşında başlar sorusunun önemli olduğu kadar keman eğitiminin çocuklara sağladığı faydalar da ebeveynler için oldukça önemli bir meseledir. Büyüme çağındaki çocuklara müzik sevgisi ve sanatsal bakış açısı kazandıran keman eğitimi;

 • Çocuğun vücudunu tanımasını sağlar.
 • Özgüven ve kişilik duygusunu geliştirir.
 • Çocuğun müzik ve ritim duygusunu geliştirir.
 • Çocuğun çevreye uyum sağlamasını kolaylaştırır.
 • Çocuğu sosyalleştirir.
 • Anlama zorluğunun üstesinden gelmede etkilidir.
 • Eğlenceli vakit geçirmesini sağlar.
 • Takım çalışmasını öğrenir.
 • Sorumluluk almayı öğrenir.
 • Pozitif olmayı ve hayata farklı açılardan bakmayı öğrenir.
 • Başarılı bir kemancı olarak yetişir.

Keman çalmanın çocuklara faydaları yukarıda bahsettiklerimize ek olarak çocukların sorumluluk bilinci kazanması ve müzik zevkinin gelişmesi de yer alır. Her çocuk keman eğitimi ile kendini geliştirir ve değiştirir. Hayatın her alanında mutlu ve başarılı olur.

Çocuklar İçin Kemana Başlama Yaşı Yoktur! Herkes Keman Çalabilir!

Çocuk, genç ya da yetişkin fark etmez. Keman gibi enstrümanları çalmayı öğrenmek isteyenler için keman çalmanın bir yaşı yoktur. Çocuklarının erken yaşlarda keman eğitimi almasını isteyen her aile çocuklarını rahatlıkla keman kursuna gönderebilir. Kaliteli ve güvenilir bir keman kursu ile çocuğum keman öğrenmeye hangi yaşta başlayabilir sorularını geride bırakabilirsiniz… Her yaştan çocuk onlar için hazırlanmış özel keman dersleri ya da grup olarak aldığı kişiselleştirilmiş dersler ile kolayca keman çalabilir.

 Müzik Akademi 15 yıllık tecrübesiyle çocuklarınız için en uygun ve kaliteli keman eğitimi sunuyor! Siz de çocuğunuza müzik sevgisi kazandırmak istiyorsanız eğitim planlarımıza ve alanında uzman eğitmenlerimiz ile tanışmaya gelebilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20