Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

3 Yaş Keman Eğitimi Nasıl Olmalı – Erken Yaşlarda Keman Eğitimi Almanın Yararları!

Çocuklarda Keman Eğitimi!

Erken yaşlarda başlanan müzik ve enstrüman eğitimleri çocukların hem ileriki yaşlarda hem de bulunduğu yaşta müzik ve ritim kulağının gelişmesine yardımcı olmaktadır. Küçük yaşlarda henüz okula başlamamış çocuklar keman eğitimi sayesinde müzik ve ritim duygusunun gelişmesi ile başarıyı yakalar. Güvenilir ve kaliteli bir 3 yaş keman eğitimi alan çocuklar ritim tutabilmeyi ve teller ile ses çıkarabilmeyi öğrenir.

Henüz okula başlamamış çocukların okul öncesi dönemde enstrüman eğitimleri almaları her anlamda gelişim düzeylerinde olumlu bir yükseliş yaşamalarını sağlar. Çocuklar bedensel, zihinsel, sosyal ve duygusal yönlerden hayata en iyi şekilde hazırlanarak okul hayatları için sağlam bir temel oluşturmuş olurlar. Aldıkları keman eğitimi ile müzik ile iç içe kalan çocuklar gelecekte sanat ile uğraşan ve sanata saygılı bireyler olarak yetişirler. Bu sebeple aileler çocuklarının erken yaşta keman eğitimi almasını desteklemelilerdir.

3 yaş keman eğitimi nasıl olmalı konusu ise aileler tarafından en çok merak edilen konudur. 3 yaş keman eğitimi çocukların bedenlerini yeni keşfetmeye başladığı bu dönemde kollarını, ellerini ve parmaklarını fark etmelerini sağlamak için yapılan basit duruş ve ritim çalışmaları şeklinde olmalıdır. Çocuklarının keman eğitimi almasını isteyen aileler yazımızın devamını okuyarak 3 yaş keman eğitimi nasıl olur konusu ve 3 yaş keman dersleri içeriği hakkında bilgi edinebilirler.

 3 Yaş Keman Eğitimi Nasıl Olur? – Çocuklarınız Keman Eğitimi Alarak Büyüsün!

  1. yüzyılın Kuzey İtalya’sından günümüze kadar gelen ve dünyanın en köklü enstrümanlarından biri olan keman, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için en uygun müzik aletlerinden biridir. 3 yaş grubu ise tam olarak keman eğitimi için temel atılması gereken yaşlardandır. Basit ritim çalışmaları ve yay çalışmaları ile kemanla tanıştırılan 3 yaşındaki çocuklar ileriki yaşlarda müzik ve sanat sevgisi ile hayata farklı bakış açılarından bakmayı öğreneceklerdir. 3 yaş keman ders içerikleri de bahsettiğimiz gibi çocukların yaşı düşünüldüğünde basit ve kolay şekilde kavrayabilecekleri düzeyde planlanmalıdır. İşte 3 yaş keman dersleri ile çocuklara öğretilenler:
  • Keman Tutuşu
  • Beden Farkındalığı
  • Temel Ritmik Egzersizler
  • Boş Tellerde Ritim Çalışmaları
  • Parmak Pozisyonları
  • Majör ve Minör Gamlar
  • Deşifre ve Teknik Çalışmaları
  • Temel Müzik Terimleri

Gibi konu başlıklarıdır. Bu konu başlıklarını öğrenen minik öğrenciler ileriki yaşları için hem keman ile tanışmış hem de sağlam bir temel atmış olurlar. İlk seviye keman dersleri alındıktan sonra, ebeveynler çocuklarının keman eğitiminde ilerlemesini isterse devam ettirebilirler.

Çocuklarınız Keman İle Müzik Akademi’de Tanışsın!

 Müzik Akademi olarak hem MEB onaylı hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulundurarak 3 yaş keman eğitimi veriyoruz!  Kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyor ve çocuklar için derslikleri tüm güvenlik önlemlerini alarak oluşturuyoruz!

Çocuklarınızı geleceğin başarılı virtüözleri olarak görmek istiyor ve sosyal becerileri gelişsin istiyorsanız 3 yaş keman eğitimi alması için en kaliteli eğitim programları ile tanışın! Çocuğunuzun güvenliği düşünen ve kaliteli eğitim sunan Müzik Akademi’de geleceğin başarılı keman virtüözlerini yetiştiriyoruz!

 [widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20