Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

8 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olmalı? – Müzikle Erken Yaşta Tanışsınlar!

Çok Yönlü Gelişim İçin Müzikten Yararlanın! - 8 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olmalı?

Okul hayatına alışan çocukların kendilerini gerçekleştirdiği, başarmaktan ve üretmekten keyif almaya başladıkları bir dönem olan 8 yaş, çocukları farklı aktivitelerle tanıştırmak için en uygun zamanlardan biridir. Nitekim 8 yaş gitar eğitimi de bu doğrultuda çocukların öğrenme arzusunu ve merak duygusunu geliştirmek, başarı hissini tadarak özgüven kazanmalarını sağlamak için planlanmaktadır.

Buna ek olarak 8 yaş döneminde çocukların kendilerine dair bilinçlerinin de ciddi oranda geliştiğini göz ardı etmemek gerekir. Fiziksel özelliklerini algılama açısından önceki yaş dönemlerinin çok daha önünde olan çocuklar; soyut ve mantıklı düşünme alışkanlığını da bu dönemde ciddi ölçüde geliştirir. Aynı şekilde 8 yaş gitar eğitimi nasıl olmalı sorusuna yanıt verirken bu detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Çocuklarınızın Farkındalığı Artacak! – 8 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Enstrümanlarını öğrenmeleri açısından baktığımızda 8 yaş gitar dersi için çocukların ilgisini çekecek ders içerikleri bulmak büyük önem taşır. Her ne kadar okul yaşamının da katkısıyla bu dönemde çocukların odaklanması epey gelişmiş olsa da yine de tamamen teoriye odaklı ve sıkıcı dersler; kısa sürede odaklanma sorunları yaşamalarını ve yeterince hızlı öğrenememe gibi problemleri beraberinde getirecektir.

Pratiğe yönelik ders içeriklerinin yanı sıra küçük oyunlar ve sürpriz etkinliklerle 8 yaş gitar dersleri desteklenmelidir. Böylelikle çocukların müzikal becerilerinin yanı sıra kendilerine dair farkındalıkları da artacaktır. Bunun dışında 8 yaş gitar kursu programları çocukların şu kazanımları elde etmesini de hedefler:

 • El ve vücut koordinasyonunu geliştirmek,
 • Soyut düşünme becerisi kazandırmak,
 • Müzik kulağı ve ritim algısını geliştirmek,
 • Sanatsal duyarlık kazandırmak,
 • Odaklanmayı arttırmak,
 • Okul başarısını desteklemek,
 • Merak ve keşif duygusunu geliştirmek,
 • Öğrenme hızlarını keşfetmelerini sağlamak.

8 Yaş Gitar Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

8 yaş gitar kursları nasıl olmalı sorusuna detaylı bir yanıt verdiğimize göre buna ek olarak kurs seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmemizin de faydalı olacağına inanıyoruz. Çocuklarınıza nitelikli bir eğitim sunmak istiyorsanız kesinlikle görüştüğünüz kurum ve eğitmenlerde bu özellikleri aramalısınız:

 • Öncelikle kurs merkezinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ruhsat verilmiş bir kurum olduğundan emin olmalısınız.
 • 8 yaş gitar eğitimi için eğitmenin alana hakimiyetinin yanı sıra pedagojik birikimini de sorgulamalısınız.
 • Ders içeriklerinin 8 yaş gitar kursu için uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Eğitmenin çocuklarla iletişim kurmada başarılı olup olmadığına bakmalısınız.
 • Kurs merkezinin size yakın veya kolay ulaşılabilir, merkezi bir lokasyonda olmasına özen göstermelisiniz.

Çocuklarınız En İyisini Hak Ediyor!

Yazımız boyunca 8 yaş gitar eğitimi için genel bazı kazanımlar ve metotlardan bahsetmiş olsak da bu noktada bir hatırlatma yapmak isteriz. 8 yaş gitar kursu programını belirlerken tamamen yukarıda bahsettiğimiz noktalara sadık kalmak da doğru değildir, çünkü her çocuk özeldir ve her çocuğun gelişimsel ihtiyaçları farklı olabilir.

Bu noktada Müzik Akademi olarak çocuk gitar kursu kapsamında önce çocuklarımızın seviyelerini analiz ediyor, ders içeriklerimizi ve gitar eğitimi programımızı buna göre düzenleyerek çocuklarımızın yaşlarına, ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun bir eğitim almalarını sağlıyoruz!

[widget-186]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20