Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

14 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olmalı?

Sağlıklı Bir Ergenlik İçin Müzikle Tanışmalarını Sağlayın! – 14 Yaş Gitar Kursları

Ergenlik döneminin başlangıcı olarak kabul edebileceğimiz 14 yaş, çocukların özellikle adaptasyon sorunları yaşayabildiği bir dönemdir. Yalnızca yaşadıkları fiziksel ve duygusal değişime değil, bu dönemde çocukların yeni adım attıkları lise hayatına da adapte olmaları gerekmektedir. Tamamen değişen sosyal ortamları ve hayata bakışları bir süre bocalamalarına doğal olarak neden olabilir.

Bu noktada 14 yaş gitar eğitimi gibi sanata ve müziğe yönelik aktiviteler çocukların dünyayı ve çevrelerini çok daha iyi gözlemlemelerine ve daha sağlıklı bir dünya algısı geliştirmelerine ciddi ölçüde yardımcı olmaktadır. Ancak elbette bunun için 14 yaş gitar kursu programı çocuğun gelişimsel ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde düzenlenmelidir.

Adaptasyon Sorunlarını Müzikle Aşacaklar! – 14 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Çocuğun; çevresinden yola çıkarak kendisini tanımaya ve kimliğini inşa etmeye başladığı bu dönem için en uygun aktivitelerden biri hiç kuşkusuz müziktir. Doğru planlanan bir 14 yaş gitar kursu ile çocukların kendilerini daha olumlu etkenlerden yola çıkarak tanımlaması sağlanabilir. Böylelikle geleceğin özgüvenli, kendisinin ve çevresinin farkında, ayrıntılara önem veren bireylerini yetiştirmek mümkündür.

Bu doğrultuda 14 yaş gitar dersi içerikleri, yaş grubuna hitap edecek konu başlıkları ve eğlenceli etkinliklerle zenginleştirilmelidir. Müzik teorisine yönelik detaylı bir program yerine daha keyifli ve uygulama ağırlıklı 14 yaş gitar dersleri; hem yaratıcılıklarını açığa çıkarmalarını destekleyecek hem de özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunun dışında 14 yaş gitar eğitimi kazanımları arasında şu noktaları da göz ardı etmemek gerekir:

 • Çocukların hem cinsleri ve karşı cinsle sosyalleşebilecekleri sağlıklı bir ortam yaratır.
 • 14 yaş gitar kursları dikkat ve odaklanmayı arttırarak okul başarısına da destek olur.
 • Merak ve keşif duygusunu güçlendirerek çocukları yaratıcılığa teşvik eder.
 • Mantık yürütme, soyut düşünme, olaylar arasında ilişki kurma gibi becerileri geliştirir.
 • Çocuklar, kendilerini hobileriyle veya öğrendikleri sanatla ifade edebilir.
 • 14 yaş gitar dersleri ile çocukların gerek yaşıtları gerekse büyükleri ile iletişim kurma becerileri gelişir.
 • 14 yaş gitar eğitimi gibi sosyal aktiviteler sayesinde çocuklar; grup içi uyum, iş birliği, yardımlaşma gibi kazanımlar edinir.

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat Edin! – 14 Yaş Gitar Eğitimi Nasıl Olmalı?

Yazımızın bu bölümüne kadar 14 yaş gitar eğitimi programlarını gelişimsel kazanımları açısından ele aldık. Ancak bununla birlikte dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kurs merkezinin çocuğunuz için sunacağı standartlardır. Bu noktada 14 yaş gitar kursları için özellikle şu noktalara dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz:

 • Kurumun MEB ruhsatı olmalı,
 • Eğitmen yeterli birikime ve deneyime sahip olmalı,
 • Pedagojik uzmanlığı olmalı,
 • 14 yaş gitar dersi içerikleri yaş grubuyla uyumlu olmalı,
 • Eğitmen, yaş grubuyla iletişim kurmayı bilmeli,
 • Sınıflar güvenli ve konforlu olmalı,
 • Kurs merkezinde sosyal alanlar yeterli olmalı.

Geleceğin Mutlu Bireylerini Müzikle Yetiştiriyoruz!

Siz de çocuklarınızın sağlıklı bir ergenlik dönemi geçirmesini, bu dönemde karşılaştığı sorunların geleceğini asgari oranda etkilemesini sağlamak istiyor, gelişimlerine en yüksek düzeyde katkı sunmayı arzuluyorsanız Müzik Akademi çocuk gitar kursu programlarımıza kesinlikle göz atmalısınız.

Müzik Akademi’de 15 yılı aşkın deneyimimizi güncel 14 yaş gitar dersi içerikleri ile bir araya getirerek çocuklarımıza uluslararası standartlarda bir deneyim sunuyor, gelişimsel ihtiyaçlarını, becerilerini, ilgi alanlarını ve beklentilerini analiz ederek müziği sevmelerini sağlayacak keyifli bir gitar kursu yolculuğu sunuyoruz.

[widget-186]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20