Müzik Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Gitar Kursu – Başlarken Bilmeniz Gerekenler

Gitar Çalmak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin!

Müziğe ilgi duyan birçok insanın yöneldiği enstrümanların başında gitar gelir. Popüler müziğin en temel çalgılarından biri olan enstrümanı gitar kursu ile kısa sürede öğrenmek mümkündür. Ancak gitar kursuna başlarken, daha önce müzikle ilgili bir tecrübeniz yoksa aklınıza çeşitli sorular takılması doğaldır.

Biz de bugün, bu soruları yanıtlayacak, gitar dersleri için nelere ihtiyacınız olduğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Gitar dersleri için tırnak uzatmak şart mı, hangi yaşta başlamalısınız, hangi ekipmanlara ihtiyacınız var... Tüm bu sorulara yazımızda yanıt bulacaksınız!

Gitar Kursu İçin Tırnak Uzatmak Gerekir Mi?

Gitar dersleri için tırnak uzatıp uzatmamak tamamen sizin kararınıza kalmış bir durumdur. Eğer tırnak uzatmak istemiyorsanız penayla da gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Birçok usta gitarist, parmak ve tırnakları yerine pena kullanmayı tercih ediyor. Dolayısıyla gitar kursu için işe penayla başlamak bir eksiklik ya da hata değildir. Aksine profesyonel bir gitarist olsanız bile kariyerinize penayla devam edebilirsiniz.

Ancak yine de parmak stili üzerine gelişmek istiyorsanız gitar kursu derslerine başlamadan önce tırnaklarınızı uzatmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde enstrümanınızdan alacağınız sesler çok daha temiz olacaktır. Ayrıca ileri gitar tekniklerini öğrenmek için de fiziksel olarak daha az zorlanacağınızı belirtelim.

Gitar Çalarken Parmaklar Nasır Tutar Mı?

Gitar kursu yeni başlayanlar için özellikle ilk haftalarda fiziksel olarak biraz zorlayıcı olabilir. Bilhassa temel müzik bilgisinden sonraki gitar dersi uygulamaları daha çok parmak egzersizlerine dayalıdır. Parmak egzersizleri sırasında parmak uçlarınız böyle bir duruma alışkın olmadığı için biraz ağrıyabilir. Buna bağlı olarak bir süreliğine tellerin parmaklara vurduğu darbelerden dolayı nasır tutması ya da bölgedeki derinin sertleşmesi mümkündür. Ancak bu geçici bir durum olduğu gibi aynı zamanda gitar kursu derslerinin iyi gittiğini gösterir.

Yavaş yavaş bedeniniz bu yeni duruma alışacak ve gitarınızı çalarken parmak uçlarınız acımamaya başlayacak!

Grup Gitar Dersleri Mi Özel Eğitim Mi?

Grup gitar eğitimi veya özel dersler arasında bir seçim yapmak tamamen sizin öğrenme tarzınıza bağlıdır. Eğer sosyalleşebileceğiniz bir ortamda, arkadaşlarınızla müzik üzerine sohbetler ederek eğlenceli bir gitar eğitimi ile enstrümanınızı öğrenmek istiyorsanız grup gitar kursları tam da aradığınız şeydir.

Ancak özel gitar dersi almak, enstrümanınızda ustalaşmanız için oldukça iyi bir seçenek sunar. Eğer dikkati kolay dağılan biriyseniz grup gitar kursu istediğiniz verimden uzak olabilir. Özel gitar kursu sayesinde hocanızdan birebir eğitim alabilir, sorularınızı doğrudan sorabilir ve daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Gitar Kursu İçin Hangi Ekipmanlara İhtiyacınız Var?

Gitar kursuna başlarken ihtiyacınız olan ekipmanlar aslında son derece kısıtlıdır. Daha önce de söylediğimiz gibi eğer tırnaklarınızı uzatmak istemiyorsanız gitar kursu için pena edinmeniz gerekebilir.

Doğrudan gitar kursu ile ilgili olmasa da tavsiye edeceğimiz iki ekipman da tuner ve metronom olacak. Tuner, gitarınızı akort etmeniz için ihtiyaç duyacağınız bir yardımcı ekipman. Gitar kursu dersleriyle ilerleyen dönemlerde sadece duyarak da enstrümanınızı akort edecek seviyeye ulaşabilirsiniz. Ancak başlangıç için yardımcı bir ekipman işinizi son derece kolaylaştıracaktır.

Bunun dışında metronom ise çalacağınız parçaların temposuna ayak uydurmanız için önemlidir. Nitekim gitar dersleri ile ritim egzersizleri yaparken de metronom sayesinde ayak uyduracağınız ritmi yakalayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra elbette gitarınızın bakımı için ihtiyaç duyabileceğiniz sprey ve gitar yağı gibi ürünleri ve enstrümanınızı yanınızda taşımak için bir de gitar askısı almayı unutmayın!

Gitar Eğitimi Alacağınız Kurumu İyi Seçin!

Gitar kursu başta olmak üzere müzik eğitimi söz konusu olduğunda kişinin mevcut becerileri ve birikimine uygun bir eğitim planlamak son derece önemlidir. Günümüzde pek çok sektörde olduğu gibi eğitim söz konusu olduğunda da müzik severlere katkı sunmaktan çok elde edecekleri kazancı hesaplayan, kaçak ya da merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz kurumlar bulunmaktadır.

Nitekim ufak bir araştırma yaptığınızda internette hızlı gitar dersi gibi pazarlama için kullanılan çeşitli ifadelere rastlamak mümkündür. Ancak gitar öğrenmek için uygulama ağırlıklı, sıkıcılıktan uzak ve iyi planlanmış bir gitar eğitimi dışında sihirli bir seçenek yoktur. Hızlı bir şekilde gitar öğrenmeniz ancak size en uygun gitar eğitim planıyla mümkündür.

MEB Onaylı Gitar Kursumuza Göz Atın!

Bu noktada Müzik Akademi olarak sizlere MEB onaylı gitar kursu ile öğrenme garantili bir eğitim vadediyoruz! Öğrencilerimizin beklenti, hedef ve yeteneklerini göz önüne alarak planladığımız gitar kursu programımızda yüksek verimlilik için uluslararası standartlarda bir sistem uyguluyor, gitar dersleri ile istediğinizi aldığınızdan emin oluyoruz.

Gitar dersi ve diğer kurslarımız hakkında bilgi almak için bize ulaşın, eğitim danışmanlarımızla görüşün, sizin için en uygun gitar eğitimini birlikte planlayalım.

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 20